עיצוב גינות יפניות

פשטות, קווים נקיים, הרמוניה מדויקת בין כל אחד ואחד מהמרכיבים של הגינה – זה סוג הקסם מאחורי עיצוב גינות יפניות מושלמות. טיול בין גינות ביפן מפגיש אותנו עם זרימה טבעית בין צמחייה עדינה ומוקפדת, אלמנטים של מים ואדמה ופשטות שמספקת רוגע. גם בישראל אפשר לעצב גינה יפנית לתפארת.

מהי המהות מאחורי עיצוב גינות יפניות?

מאחורי גינה יפנית מסתתרים מסרים רבים, שהולכים עם העם היפני חובב האסתטיקה מאז ומתמיד. חיבור פנימה אל עצמנו, הרמוניה בין ניגודים, חיבור אל הטבע שבחוץ ושימוש בו כדי למצוא מרגוע לעצמנו.

גינות מחברות ביננו ובין הטבע דרך זרימה ואיזון. הצמחים מסודרים בקפידה ולא בהסח הדעת, מאחורי כל דבר שמוצב בגינה יש פירוש והסבר והתחושה הסופית שמתקבלת היא של מקום שאפשר לעצור בו, להתנתק מהשגרה ופשוט לחשוב, להירגע, להיות עם עצמנו.

אם תחשבו על זה, זה בדיוק מה שאנחנו רוצים להשיג בגינה פרטית משלנו.

גינות יפניות1 - עיצוב גינות יפניות

עיצוב גינות יפניות – מאיפה כדאי להתחיל?

ההחלטה לעצב את הגינה שלכם בסגנון יפני פירושה מלאכה שמתחילה בתכנון מדויק ובעיקר בסינון. עיצוב גינות מתחיל מהכנת תוכנית מדויקת, שיש לה צורה סימטרית ושכל פרט בה משלים את האחר. צמחיה ירוקה ומים, חלוקי נחל וקווים ישרים ונקיים, כל אלו נכנסים לתוך התוכנית הראשונית.

אחרי שתכננו ויש בידינו תוכנית לעיצוב הגינה, נוכל להתמקד בבחירת חומרי הגלם. בדרך כלל, גינה יפנית כוללת שביל מחלוקי נחל או אבנים טבעיות, צמחים כמו שרכים ובמבוקים, עצי בונסאי קטנים ואפילו עצי דובדבן אם האקלים מאפשר זאת.

כדי לעצב גינה יפנית נצטרך לבחור חומרי גלם שמשקפים את הסגנון אך עמידים במזג האוויר הישראלי, שהוא כמובן שונה לגמרי ממזג האוויר ביפן.

תחזוקה של גינה יפנית – מצריכה טיפול קבוע

אם אתם חולמים על עיצוב גינה בבית חשוב שתקחו בחשבון את נושא התחזוקה השוטפת. גינה יפנית היא גינה נקייה מאד, מטופחת ומסודרת שאין בה מקום לבלגן ואי סדר. ביחרו איש מקצוע המתמחה בתחום של עיצוב גינות שיוכל לספק לכם גם תמיכה ותחזוקה שוטפת לאחר הקמת הגינה.

גינות יפניות3 - עיצוב גינות יפניות