סיום פרויקט הקמת בריכת שחיה

סיום פרויקט הקמת בריכת שחיה

בריכות שחייה ניתן כיום להקים בכל מקום שנרצה. נכון שהאידיאל הוא להקים אותן בבית פרטי בחצר, אך אפשר גם להתקין אותה על הגג, בחצר מקורה, בגינה וגם בסוגים שונים של התקנות כמו התקנה עילית, התקנה שקועה וכו'.

אז בואו נראה איך מקימים בריכת שחיה ביתית ומה חשוב לדעת בתהליך.

בעלי המקצוע אותם יש לשלב בתהליך הקמת הבריכה:

אדריכל

חשוב שיהיה אדריכל המתמחה בתכנון בריכות שחיה. בכל הקמה של בריכה ומכל סוג, יש צורך בליווי של אדריכל שיסייע  לכם להגיש את התוכניות לעירייה כדי לקבל היתר הבנייה, באופן יעיל. מעבר לכך, אדריכל יוכל לתכנן את הבריכה והגינה בהתאם לטעמכם האישי.

מודד

בעל מקצוע נוסף הנחוץ לתהליך הוא מודד שתפקידו למדוד את השטח. כחלק מתהליך הוצאת ההיתרים, העירייה תדרוש ביצוע מדידות למגרש ובהמשך האדריכל יצטרך את המדידות העדכניות ( בתוקף של עד חצי שנה ) כדי להתחיל לעבוד על עיצוב הבריכה והגינה.

קונסטרוקטור

תפקידו לתכנן את עובי הקירות והרצפה של הבריכה וגם לסייע בתהליך בחירת החומרים הנחוצים לתהליך הקמת הבריכה.

מהנדס אינסטלציה

תפקידו לחבר את התשתיות המים הנחוצות להקמת הבריכה.

חשמלאי

תפקידו לחבר את תשתיות החשמל הדרושות להקמת הבריכה כמו לצורך חיבור לוח פיקוד שמחובר למשאבות לתאורה, מערכות סינון ועוד.

יועץ בטיחות

שייתן את הדגשים שלו בנושא.

מדידות בתהליך הקמת הבריכה

אילו אישורים זקוקים לתהליך הקמת בריכה?

לאחר בחירת בעל המקצוע, עכשיו הגיע הזמן של הוצאת אישורים. את האישורים יש להגיש לאחר שהאדריכל יצר את התוכנית וריכז את הנתונים שהגישו המהנדס, הקונסטרוקטור ומהנדס האינסטלציה ( שתפקידם להתאים את מאפייני הבריכה לדרישות החוק) . חשוב לדעת שלכל רשות מקומית יש חוקים שונים, ולכן יש לעמוד בחוקים ובדרישות של הרשות המקומית בעיר בה הנכם מתגוררים.

לאחר הגשת המסמכים הרלוונטיים לרשות המקומית, יש להמתין לסיום התהליך. במקרים של בקשה לחריגה או בעיות מיוחדות, יש צורך בקבלת אישורים מגופים נוספים כמו ממכבי אש, משטרה וכו'.

בקשה להיתר הקמת בריכה

בקשה להיתר הקמת בריכה

האם כדאי לבחור חברה אחת המספקת את כל בעלי המקצוע?

בוודאי –  מכיוון שמדובר בבעלי מקצוע רבים, שלא תמיד קל לאתר מבניהם את הטובים ביותר, כדאי לעבוד עם חברה אחת המספקת שירות של כלל בעלי המקצוע תחת קורת גג אחת. שירות זה יוכל לחסוך לכם זמן רב בגיוס בעלי המקצוע, ועוגמת נפש רבות, כיוון שבעלי המקצוע בחברה עובדים בשיתוף פעולה מלא, דבר החוסך זמן וטעויות בתהליך.

האם צריך לשלם ארנונה נוספת על בריכה ביתית?

בוודאי – בעת בניית הבריכה תצטרכו לשלם היטל השבחה ולאחר מכן לשלם דמי ארנונה על הקמת הבריכה. העלויות יכולות להגיע לתוספת של מאות שקלים בודדים, תלוי כמובן בגודל הבריכה.

האם ניתן להקים בריכת שחייה בבניין משותף ואיך זה עובד?

בוודאי –  כיום דיירים רבים המתגוררים בבניינים משותפים מעוניינים להקים בריכה שתשרת את דיירי הבניין. ההקמה של בריכה בבית משותף אפשרית לחלוטין, אך מורכבת יותר מהקמת בריכה בבית פרטי, כיוון שיש צורך באישור השכנים. אם כל השכנים מסכימים לכך, התהליך יהיה מהיר יחסית וללא בעיות בירוקרטיות מיוחדות. במידה וחלק מהשכנים אינם מעוניינים בהקמת הבריכה, תאלצו להתייעץ עם עורך דין שימצא פתרון יצירתי למצב.

לקבלת מידע מורחב על איך מקימים בריכת שחיה פנו אלינו:

054-5228882|eran@omanuthagina.co.il