איך מקימים גינה חסכונית?

בעידן שבו אנחנו מנסים לחסוך במשאבים כדי לשמור על הסביבה, עולם הגינון משתנה מרגע לרגע ומציע פתרונות רבים לחסכון במים ובמשאבים בגינה. הקמת גינה היום הוא תהליך שמחייב אותנו לחשוב לא מעט על דרכים לחסוך במים ובחשמל בגינה. אז איך מקימים גינה חסכונית? הנה כמה רעיונות בשבילכם.

התקנת מערכת השקייה איכותית ומחושבת:

זהו כנראה הצעד הטוב ביותר לחסכון במשאבים בגינה. מערכת השקייה פועלת לפי תכנון מוקדם מדויק, ומאפשרת לנו לעשות שינויים ולהתאים את קצב ההשקייה ואת כמות המים לפי מספר שעות ההשקייה.

חשוב מאד לבחור מערכת השקייה איכותית שבמהלך הקמת הגינה הושקעה מחשבה בהתקנתה. המערכת הממוחשבת מסייעת לנו לשלוט בכמויות המים, לשנות את תדירות ההשקייה לפי העונות השונות ולעקוב.

חסכונית 3 - איך מקימים גינה חסכונית?

ניקוז איכותי – מונע בזבוז מים

ניקוז איכותי עוזר לנו לשמור על ניקיון הגינה ולא לבזבז מים. כאשר אנחנו משקים את הגינה והניקוז סתום, אנחנו יכולים לבזבז יותר מים על השקייה, כאשר הצמחים לא יקבלו את המזון שהם זקוקים לו. מומלץ לדאוג לניקוז איכותי ולשמור על ניקיון הגינה.

חסכונית 2 - איך מקימים גינה חסכונית?

תאורה סולארית – חוסכת חשמל

כדי שנוכל להנות מהגינה גם בשעות הערב אנחנו משקיעים לא מעט בהתקנת גופי תאורה. הקמת גינות היום משלבת לא מעט מחשבה ותכנון של גופי התאורה, שמגיעים במגוון דגמים וסגנונות. נ

יתן להשתמש כיום בתאורה חסכונית, תאורה זו ניזונה מאור השמש באמצעות ממנגנון סולארי מבלי לבזבז חשמל. אנחנו מקבלים את האור הדרוש לנו כדי לשבת ולהנות מהגינה בשעות הערב, מבלי להפעיל הרבה תאורה חשמלית.

 צמחייה עם מעט השקייה

שלב אחד קדימה אחרי התשתיות הנכונות ואנחנו בבחירת השתילים לגינה. גינה חסכונית משלבת צמחים שיכולים לחיות ללא השקייה מרובה, אפילו בארץ חמה כמו ישראל. צמחים אלו נשארים עמידים וירוקים ומחזיקים מעמד גם ביום חם. כך אנחנו חוסכים במים ועדיין נהנים מגינה מטופחת.

הקמת גינה יכולה בהחלט להיות תהליך של התחברות לטבע ולכלול אלמנטים של שמירה על הסביבה. אנחנו כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב להקמת הגינה הירוקה שלכם.

צרו איתנו קשר לקבלת ייעוץ

ערן – 054-5228882