איך מתכננים ומעצבים גינות גג?

אחרי 2 - איך מתכננים ומעצבים גינות גג?

עם המודעות לרוגע של גינות ירוקות ותרומתן לשלווה הפנימית שלנו, רבים המתגוררים בדירות גג מעוניינים להכניס את הרוגע הירוק לביתם ולבנות גינות גג קסומות שיאפשרו להם לקבל מקום מפלט קסום על גג ביתם. בעצם גינת גג היא תענוג של ממש, מצד אחד ניתן ליהנות מגינה ירוקה ממש כפי שנהנים אנשים המתגוררים בבתים צמודי קרקע, ומצד שני ניתן ליהנות מנוף אורבני קסום הנשקף מהגג. רק נציין כי גינות גג יכולות להיות מרשימות ויפות ממש בדומה לגינות רגילות, כך שאם יש לכם מקום פנוי על הגג וברצונכם ליהנות מפינה קסומה, זה הזמן להתחיל לתכנן ולעצב גינה מרהיבה על גג הבית.

תכנון ועיצוב גינות גג בעידן המודרני

אחרי 1 - איך מתכננים ומעצבים גינות גג?

בעידן המודרני קל יותר לעצב ולתכנן דירות גג, וזאת תודות לטכנולוגיה המתקדמת המאפשרת לנו ליהנות ממגוון פיתוחים ואפשרויות. עזרה מבעל מקצוע המומחה לתכנון ועיצוב גינות גג יכולה לאפשר לכם לעבוד בצורה נכונה ואף לבצע הדמיית תלת מימד הקרובה למציאות וכך לראות באופן מוחשי כיצד הגינה תראה עוד לפני תחילת העבודה.

מרפסת לאחר הפגישה בערב - איך מתכננים ומעצבים גינות גג?

בשלב הראשוני בעל המקצוע יבחן את שטח הגג, את העיצוב הקיים והרצוי ויתחיל במלאכת התכנון. בתהליך זה בוחנים גם את כיווני האוויר ומיקום השמש בכדי למקם את הצמחים במקום המתאים להם לצורך גדילה מיטבית. לאחר מכן, בעל המקצוע שאגב יכול להיות אדריכל נוף או מעצב גינות המתמחים בהקמת גינות גג, מתחיל במלאכת עיצוב הגינה והדמיית תלת מימד של חלל הגינה.

תשתיות וביצוע

הדבר החשוב ביותר בגינת גג הם התשתיות שחייבות להיות מתוכננות היטב עד לפרטי פרטים, אם זה מבחינת מערכת ההשקיה, מצע האדמה, אדניות, ערוגות, עציצים, דשא סינטטי או טבעי וכך הלאה. מערכות אלה חייבות להיות יציבות ומתאימות לתנאי השטח, הרי לבל נשכח כי מדובר על שתילה שאינה יכולה להכיל שורשים עמוקים, אלא אם כן הצמחים יהיו שתולים בתוך אדניות עמוקות.

אבזור הגינה

לאחר עבודת העיצוב והקמת הגינה, חשוב לדאוג לפרטי האקססוריז המשלימים את חווית השהות בגינה כגון דק, ריהוט גן, בריכות נוי, פתרונות הצללה, תאורה נעימה וכן הלאה.

לפני 1 - איך מתכננים ומעצבים גינות גג?