גינה אנגלית היא שם קוד לאלגנטיות, לצבעוניות אך גם לכבוד לטבע וליצירת חיבור בין סדר וארגון ובין זרימה טבעית. הערוגות המסודרות למשעי, הפרחים העונתיים האופיינים לגינה זו, צמחי התבלין והשיחים, לצד עצים שנבחרים בקפידה, כל אלו מאפיינים את הגינה האנגלית. אם אתם חולמים על הקמת גינה אנגלית למופת, אלו האלמנטים שתצטרכו לכלול בפנים:

אנגלית - אלמנטים בולטים בהקמת גינה אנגלית

מבנים מהונדסים – העשויים מצמחים ואבן

גינות אנגליות מאופיינות במבנים מסודרים ומתוכננים בקפידה. עיצוב גינות נעשה תוך מחשבה על שטח הגינה וחלוקתו לצורות גיאומטריות ומסודרות. בתוך החללים האלו מתקיימות ערוגות שבנויות לעיתים תוך שימוש בגדר חיה, הנגזמת בצורה מסודרת וישרה או אבן עתיקה המשולבת בה.

גם מסביב לגופי המים, לעצים ולאלמנטים עיצוביים אחרים בתוך הגינה אפשר למצוא מבנים הנדסיים שנוצרו מצמחים ומאבנים ויצרו צורה, שעוצבה כמובן על ידי הגנן.

שימוש בגופי מים

מזרקות, פסלים וגופי מים שונים הם חלק מהגינה האנגלית, כאשר הדגש הוא על מזרקות וגופי מים אחרים שעשויים בסגנון קלאסי. פסלים קלאסיים של מלאכים ודמויות קלאסיות אחרות, מבני כתר מאבן ועוד אלמנטים שונים שמתחברים לסגנון הקלאסי הם חלק מתהליך הקמת גינה אנגלית.

אנגלית 2 - אלמנטים בולטים בהקמת גינה אנגלית

פרחים עונתיים ואביביים בעיקר

האביב הוא עונת הפריחה העיקרית בגינות האנגליות, בגלל החורף הקשה והסתיו הרטוב. כתוצאה מכך הדגש הוא על פרחים עונתיים שמלבלבים באביב. אולי המלכה הבלתי מעורערת של הגינה האנגלית היא השושנה. ורד אנגלי הוא פרח חובה בכל גינה אנגלית ואיתו שושן צחור וליליות. בגינות אנגליות רבות יש פינה של כבוד לעשבי תיבול, בעיקר מנטה, קורנית ולעיתים גם לבנדר.

אנגלית 3 - אלמנטים בולטים בהקמת גינה אנגלית

פרגולה מעוצבת בסגנון קלאסי

הפרגולות בגינה האנגלית ממוקמות במקומות שבהם אפשר לתפוס קצת שמש. הפרגולה האנגלית בנויה מעץ מלא וצבועה בדרך כלל בלבן, כאשר היא מאופיינת במבנה קלאסי ואלגנטי. במקרים רבים האנגלים בונים דווקא קונסרבטורי, שהוא חממה קטנה שבה אפשר לתפוס קצת שמש ולהתחמק מהגשם.

חולמים על גינה אנגלית כמו בכפרים של סאפולק ואוקספורדשייר? צרו איתנו קשר ונשמח לתכנן ולבצע הקמת גינה אנגלית יפיפיה מא' ועד ת'.

ערן, אמנות הגינה הקסומה : 054-5228882