בניית בריכת שחייה מבטון

לאחרונה אנחנו עדים יותר ויותר לבתים פרטיים מעוצבים שמכניסים את האלמנט החלומי והמרענן לתוך הגינה שלהם  – בריכת שחיה פרטית. הסיבה שהיום יותר מתמיד מתאפשר להקים בריכת שחייה היא ההיצע הגדול ומנעד המחירים. כיום ניתן למצוא בריכות פרטיות שעלותן נמוכה ביחס לעבר, וניתן להשתכשך בהן שעות ארוכות ביום קיץ שרבי. אולם, אם אתם חפצים בבריכת שחיה בחצר שלכם, שניתן לשחות בה כראוי ושתחזיק לאורך שנים ארוכות ורבות – בריכה מבטון היא המענה לכך. בריכות שחייה מבטון נחשבות למבנה קבוע מאחר והן שקועות עמוק בתוך האדמה, גם זמן הקמתן ארוך יותר מכל בריכה אחרת ועשוי להגיע למעל חודשיים ימים. כמו כל מבנה קבוע, שמצריך השגת אישורים ואנשי מקצוע מיומנים, גם בבריכת שחיה מבטון נזכה לאותן הדרישות.

בניית בריכת שחייה מבטון

בניית בריכת שחייה מבטון

כללים מהותיים בהקמת בריכה מבטון

לכל בריכת שחיה שהיא לא "ארעית" , לרבות בריכות פרטיות מבטון, נאלץ להשיג היתר בניה מהרשות המקומית, כאשר לרוב הדרישות יש זיקה תכנונית ובטיחותית כגון:

-מערכת חיטוי וטיהור לבריכה, גדר שתוחמת את הבריכה, מרחק משפת הבריכה וכדומה.

-התאמה של מידות וגודל של הבריכה בהתאם לשטח הקיים, בחירה של עומק הבריכה בהתאם לשימוש ולמספר הדיירים שיאכלסו אותה. בדיקה של השטח בגינה ודרישה לבנות רק במקום המוגדר.

-בחירה באנשי מקצוע שמומחים בתחום הקמת בריכות שחייה כמו אדריכל, מהנדס, מודד, יועצי קרקע ומערכות חשמל אינסטלציה, קונסטרוקטור, ועוד…

בניית בריכת בטון  – שלבים

בריכת בטון תחייב תכנון משולב של יועצים כבר בשלב ההתחלתי של בניית הבית עצמו. בניית בריכת שחיה מבטון היא הרבה יותר מורכבת בשל כל הפרטים הקטנים שלא תמיד נגלים לעין, לכן יש משמעות גבוהה לכך שרק אנשי מקצוע יעסקו בתחום מומחיותם.

שלב ראשון

שלב הראשון הוא שלב התכנון שכולל חוות דעת מקצועית של כל אנשי המקצוע שלוקחים חלק בתהליך הקמת הבריכה. האדריכל יבחן לעומק את האספקט הארכיטקטוני כשהוא שם דגש לכל יתר הנושאים כגון: בטיחות, היתרי בנייה, מגבלות של השטח וכל מגבלה אחרת. בסוף התכנון מתקבל מסמך מפורט עם הצעת מחיר.

 

תכנון בריכת שחיה

תכנון בריכת שחיה

שלב שני

השלב השני הוא למעשה בדיקה של הקרקע שאחריו מתקבל דוח קרקע מפורט. ביסוס רצפה בהתאם לדו"ח קרקע, מיקום נכון של כל מערכות העזר כמו רמקולים, תעלות, תאורה וכדומה.

שלב שלישי

השלב השלישי הוא המשך ביצוע ובנייה של שלד הבריכה, החל מחפירה של הקרקע, הרכבה של טפסנות היציקה יחד עם זיון לפי כל תוכניות הקונסטרוקטור, עם דגש על ביצוע יציקת הבריכה שתתבצע כמכלול של הרצפה, דגש על עוביים של קירות הבריכה ועובי הרצפה.

בניית שלד בריכת שחיה

שלב רביעי

שלב הרביעי הוא שלב שבו "סוגרים פינות" בכל הנוגע לקירות הבריכה. לדוגמא, היה ונוצרו כיסי אוויר, יש לדאוג לסגור את כולם בעזרת חומר ייעודי. לחתוך את כל חוטי הברזל  שנגלים, לשייף ולהסיר בליטות של בטון במידה ומופיעים כאלה וכולי.

שלב חמישי

השלב החמישי הוא ביצוע בדיקה ראשונה של אטימות לבריכה. הבדיקה החשובה הזו תבדוק אם כל מעברי המים אטומים דיו על ידי מילוי הבריכה עד לגובה מסוים. כמו כן, תבוצע בדיקה חזותית של נזילות מים או רטיבות ועוד.

בניית בריכת שחיה מבטון

בניית בריכת שחיה מבטון

שלב שישי

השלב השישי והאחרון הוא כל עבודות הגמר שנותרו לסוף, שהן מריחת טיח שאוטם ויוצר מישוריות אופטימלית של כל קירות הבריכה וקרקעית הבריכה. יש חשיבות לסוג חומר
הטיח, שהוא חומר ייעודי שמהווה מערכת איטום הרמטית ועל כן לא מומלץ לערבב סוגי חומרי איטום שונים יחדיו – ולאחר מכן חיפוי בפסיפס או אבן מיוחדת על פי בחירת הלקוח.

מילוי מים, הפעלת המשאבות (ובדיקתם) – ויאללה , בואו נקפוץ למים.