בריכות דגים הן הבחירה המושלמת לכל גינה, ואפילו הקטנה ביותר. הן מקנות רוגע לגינה, מגיעות במנעד עיצובים וגדלים לבחירה, ומאפשרות לנו למלא חללים ריקים או משעממים בגינה. את בריכות הדגים ניתן לשלב בכל מקום, ואפילו בפינה קטנה בגינה ולהרוויח פינה מרגיעה, פשוט לקחת מיטת שיזוף, להישכב עליה ולצפות בדגים הצבעוניים שוחים במים.

עיצוב גינות פרטיות עם בריכת דגים או נוי היא לא עניין של מה בכך, ודורש סיוע של בעל מקצוע המתמחה בתחום זה, כאשר ההמלצה היא לבחור באדריכל נוף בעל טאצ' עיצובי, המתמחה בתכנון גינות פרטיות בשילוב בריכות דגים. בבחירת בעל מקצוע שכזה, תוכלו להיות בטוחים שתקבלו בריכה מרהיבה, מרגיעה וכזאת שתהפוך כל פינה משמימה למיוחדת.

דגים - בריכות דגים בעיצוב גינות פרטיות

בריכת-דגים

סוגי בריכות דגים

ישנם סוגים שונים של בריכות דגים אך כאמור רוב הבריכות תהיינה קטנות יחסית של 10 מ"ר ואולי קצת יותר. ברוב בריכות הדגים החדשניות תהייה מערכת אקולוגית שתפקידה לסנן ולנקות את המים ובה יותקנו אמצעים ואביזרים שתפקידם לסנן את המים. כמו כן, ניתן להוציא מבריכת הדגים מזרקת נוי שתעניק צליל קסום של מים זורמים, בכל גודל ובכל עיצוב רצוי. מלבד זאת, אפשר לבנות אגן אגירה של מים (עליון או תחתון) המיועד להעביר את מי הבריכה בצורה של מפל או דרך תעלה. בבריכה תוכלו גם לשלב סוגים שונים של פרחי מים שיוסיפו למראה העיצובי של בריכת הדגים. הפרחים יוכלו לצוף על פני המים או  לשתול אותם בתוך המים כשהם מציצים החוצה.

את הבריכות ניתן לבנות מהחומרים הבאים:

בנייה באבן או בבטון – זוהי האופציה הפופולרית ביותר, מכיוון שבריכת בטון נחשבת לעמידה, חזקה וגמישה מאוד מבחינה עיצובית. את הבטון יוצקים באדמה או מעל פני הקרקע ויוצרים את התבנית הרצויה. בריכה זו עמידה למשך שנים רבות ואינה נשרטת או מתבלה עם השנים.

בריכה יצוקה מ PVC – זוהי אופציה הנחשבת לזולה יותר וקלה מאוד להתקנה. ניתן למצוא בריכה מוכנה מראש המיוצרת בפס יצור ולהטמיעה בתוך האדמה או על פני הקרקע עם חיפוי הדפנות. ניתן גם למצוא בריכות דגים המותקנות מיריעת PVC  או יצוקה.

איזה גודל של בריכה כדאי לבחור?

גודל הבריכה הוא בהחלט אחד הפרמטרים שיש לדון עליהם עוד בתחילת תהליך הקמת הבריכה, שהרי ככל שהבריכה תהיה גדולה יותר, כך עלותה תהיה יקרה והתחזוקה שלה אף היא תהיה מורכבת יותר, ועל כן יש צורך לקחת בחשבון את הפרמטרים הללו טרם תחילת תכנון והקמת בריכות דגים. על פי רוב, כדאי לבצע את החלטת גודל הבריכה על פי הגודל של הגינה או הפינה המוקצה לטובת התקנת הבריכה, וגם על פי מידת ההשקעה שאנו יכולים ומוכנים לעשות.

אקולוגית - בריכות דגים בעיצוב גינות פרטיות

בריכה-אקולוגית

אלו שיקולים שצריך לקחת בחשבון טרם הקמת בריכת דגים בגינה?

בעל מקצוע המומחה בתחום – אין ספק שבחירת בעל המקצוע לתכנון והקמת הבריכה חשובה מאוד לתוצאה הסופית ובכלל לתהליך ההקמה.

מיקום הבריכה – חשוב להקים את הבריכה בצורה שתהיה קרובה לפינת הישיבה, כך תוכלו לצפות בנוחות בדגים מפינת הישיבה. אך מצד שני, במידה ותבחרו לשלב מזרקת מים, חשוב להרחיק את הבריכה מחלון החדרים כדי שרעש המים לא יהפוך למטרד , כמו כן , חשוב שהבריכה לא תהייה חשופה לשמש ישירה מספר רב של שעות במהלך היום מכוון שהדבר מייצר ירוקת.

מיקום הרחוק מהעצים – דבר נוסף בעניין מיקום הבריכה, הוא תכנון שלא בסמוך לעצים, כיוון שנשירת העלים תפגע בבריכה, תגרום ללכלוך רב ואפילו העלים יוכלו לזהם את המים.

בטיחות – בבית שבו יש ילדים קטנים, מומלץ להתקין אמצעי הגנה או להתקין גבוה את שפת הבריכה, על מנת לשמור על בטיחותם.

רוצים לתכנן את גינת חלומותיכם? פנו אלינו

054-5228882|eran@omanuthagina.co.il