עם המודעות הרבה לשמירה על איכות הסביבה, רבים מתעניינים בבניית בריכות טבעיות משולבות בחצר ביתם. בריכות אלה, הן למעשה בריכת מים אקולוגית הפועלות ללא כל תמיכה חיצונית טכנולוגית כגון כמו פילטרים, מערכות סינון או משאבת מים. הרעיות בבריכות אלה הוא להכניס את הטבע לחצר הבית ולתת לטבע לעשות את שלו.

להוציא את הכלור והכימיקליים

בריכות ביתיות לרוב הן תעשייתיות המבוססות על משאבות וחומרי חיתוי שונים כגון כלור. אך עם התקדמות הטכנולוגיות, דווקא בתחום זה הלכו מעט לאחור, מתוך מחשבה שבדיוק באותו תקציב ניתן לבנות בריכה טבעית מרהיבה המבוססת על משאבי הטבע. בריכה טבעית משולבת יכולה להכיל בדיוק את אותם אלמנטים של בריכה רגילה כגון גדה, צמחים, מפלי מים זורמים, סלעים, זרמי מים ועוד מגוון אלמנטים נוספים – ללא כל עזרה חיצונית, פשוט הכל מבוסס על משאבי הטבע.

שחיה אקולוגית 3 - בריכות טבעיות משולבות

בריכות טבעיות משולבות

תנו לטבע לעשות את שלו – זה הרעיון

הרעיון שעומד מאחורי בריכות טבעיות משולבות הוא שהטבע עושה את הכל. בריכות אלה נפוצות מאוד באוסטריה שם רוב הבריכות הציבוריות והפרטיות הן טבעיות לגמרי, אולם היום בריכות אלה נפוצות כמעט בכל אירופה וכמובן שגם בישראל. בריכות טבעיות מבוססת מערכת אקולוגית סביבתית טבעית המכילה את המחליפים הטבעיים המחזיקים את הבריכה כגון צמחי מים, צמחי גדה, דגים מיוחדים, צמחי מים, חלוקי נחל ועוד. ההשקעה בגינה זו היא בעיקר בתחילת התהליך, עוד בהקמתה ולאחר מכן הבריכה שומרת על מראה טבעי.

בריכות טבעיות משולבות

כמו כן, ניתן למצוא בריכות טבעיות משולבות הכוללות מערכות ייעודיות המתאימות לטיפול ושימור המים בבריכות טבעיות. תפקיד מערכות אלה לסנן חלקיקים ולהרחיקם מהמים, לבצע המרה ביולוגית באמצעות מחזור  החנקות טבעי, צריבה באמצעות  קרני UVC במטרה למנוע ירקת וכו'.

שחיה אקולוגית 4 - בריכות טבעיות משולבות

בריכות טבעיות משולבות

היתרונות של בריכה טבעית משולבת

  • אין כלור ורעלים – מדובר ביתרון נהדר המאפשר למנוע צריבות בעיניים על ידי כלור.
  • מים נקיים – המים בבריכה טבעיים ונקיים באיכות גבוהה במיוחד.
  • חיסכון בעלויות תחזוקה – מדובר על חיסכון בעלויות תחזוקה, משום שאין צורך בחיבור והפעלת משאבות, כמו גם הכנסת חומרים יקרים כגון כלור למים.
  • חיסכון במים – את המים אין צורך להחליף בתדירות גבוהה, משום שהם נשמרים נקיים כל הזמן.