בריכות נוי בעיצוב גינות הוא השילוב המתבקש בדירות גן ובתים פרטיים, וזאת בשל החידושים האחרונים בשוק בתחום בריכות נוי. הבריכות נעשות חלק מהנוף ולמעשה מחליפות את החיפויים הקיימים או את הדשא הסינטטי ומביאות לגינה שיק אדריכלי מוקפד המתאים לגינות המעצבות בסגנון אדריכלי מוקפד.

נוי בעיצוב גינות - בריכות נוי בעיצוב גינות

אז מהן בעצם בריכות נוי?

בריכות נוי בעיצוב גינות מוכרות לנו היטב מחללים ציבוריים כמו פארקים או מתחמי הייטק מפוארים, אותם מעטרות בריכות נוי קסומות עם פרחים צפים ודגים. למעשה, את אותו קונספט בדיוק ניתן לבנות בבתים פרטיים ואפילו בגינות קטנות מאוד, כאשר ניתן לשלב בהם גם מזרקות מים יפהפיות ופסלים מהם נשפכים מים עם צליל מרגיע שכיף להאזין בו בעת הישיבה המפנקת בגינה. אגב, בריכות נוי מגיעות במגוון גדלים לבחירה, כיוון שניתן ליצוק את הבטון לתוך תבנית בכל גודל רצוי ולבנות בריכת נוי יפהפייה ואפילו כמה בריכות נוי הפזורות בחלל הגינה ומהוות סוג של דקורציה אדריכלית מרשימה.

היכן ניתן לשלב את בריכות הנוי?

עיצוב גינות פרטיות בשילוב בריכות נוי היא משימה השייכת למעצב הנוף או אדריכל נוף המכיר היטב את התחום ויודע לתכנן בקפידה את המיקום האידיאלי לבריכת הנוי. את בריכת הנוי ניתן לשלב במיקומים שונים בגינה כמו למשל אפשר לשלב אותן בכניסה לגינה לצד השביל הראשי, בסמוך לפינת הישיבה או סביבה, בסמוך לצמחיה ועוד. כיום רבים משלבים בריכות נוי בגינה בכדי לייצר סוג של מחיצה וירטואלית בין החללים השונים בגינה, הרי הגינה היא מקום פתוח ללא גבולות, ולכן בריכות נוי בעיצוב גינות יכולות להפריד באלגנטיות בין החללים לדוגמה, הפרדה בין פינת הישיבה לצמחיה, הפרדה בן שביל הכניסה לאזור המקורה וכך הלאה.

סגנונות בריכות נוי שכדאי להכיר

חשוב להבין שישנם כמה סוגים של בריכות נוי, ולכן בעת עיצוב גינות פרטיות בשילוב בריכות נוי כדאי לבחון את האופציות ולהחליט. כך למשל ישנן בריכות נוי המעוצבות כמו בריכה טבעית, כמעיין מקור מים טבעי, בריכות עם סלעים, דגים, בריכות ייעודיות לפרחים ספים ועוד. את הבריכות תוכלו למצוא במגוון רב של גדלים לבחירה, החל מבריכות קטנות וצרות ועד בריכות גדולות המשלבות מסלעות ואבנים ונראות כמו נחל זורם בטבע. גם מבחינת אבזור בריכות הנוי, תוכלו למצוא שפע של אפשרויות, החל משילוב תאורה צבעונית מתחת למים, פסלים, אבנים מיוחדות, צמחייה טבעית ועוד שפע של אפשרויות לבחירה.

מראה מודרני, קלאסי או טבעי?

ניתן לומר שאחת הדילמות בתכנון גינה פרטית על בריכות נוי, הוא בחירת סגנון הגינה. ישנם כאלה שיעדיפו בריכת נוי קלאסית בסגנון מודרני עם חלוקי נחל לבנים, פרחים צפים, קצת דגים צבעוניים ודפנות העשויות זכוכית. סגנון זה יתאים לבתים המעוצבים בסגנון אדריכלי נקי המתאים לעיצוב המודרני. לעומת זאת ישנם כאלה שיעדיפו להביא את הטבע אליהם הביתה ולעצב בריכות נוי הכי קרובות לטבע עם חלוקי נחל בגוון כהה, צמחיה פראית, שילוב מסלעות, מפלי מים ומגוון אלמנטים של טבע. מובן שהכל עניין של סגנון, וכיצד תרצו לקבל את התוצאה הסופית.

תפקידו של אדריכל נוף בשלב תכנון בריכות נוי בגינה פרטית

על כתפיו של אדריכל הנוף מוטלות לא מעט משימות בתהליך, כאשר עיקר פעילותו היא לתכנן את הבריכה כך שמי שיבקר בביתכם יחשוב שהיא חלק טבעי מהגינה ומתכתבת בסינרגיה מושלמת עם יתר האלמנטים סביב. כמו כן, עליו לעצב את יתר האלמנטים סביב בקפידה, כדי שהבריכות ישתלבו זה עם זה בצורה נהדרת, לדוגמה בריכת נוי המעוצבת בסגנון טבעי ניתן לרצף באבן טבעית או בריכה בסגנון מודרני לרצף בקרמיקה או שיש וכך הלאה.

רוצים לתכנן את גינת חלומותיכם? פנו אלינו , לאמנות הגינה הקסומה.

054-5228882|eran@omanuthagina.co.il