בריכת שחיה בחצר הגינה

בריכת שחיה בחצר

בריכת שחיה בחצר

עיצוב הגינה הוא חלק מהותי שיש לו השלכות ישירות על איכות החיים שלנו. כשיש לנו גינה נרצה להשקיע, לטפח ולבחור עבורה את כל האלמנטים שיהפכו אותה למרחב איכותי, מהנה ומפנק ביותר. כיום, אחד האלמנטים שמשדרגים את חצר הגינה היא בריכת שחיה. הקמת בריכה בחצר הבית שלנו, תהפוך את המרחב האישי למרחב אולטימטיבי של הווי ופנאי. אך בטרם נתפנה לכל אותן תחושות שנלוות לבריכת שחייה בחצר הגינה, יש להבין מה טומן בתוכו תכנון בריכה בחצר וכיצד הוא משתלב עם תשתית הגינה ועם כל התנאים הסובבים לה. במאמר לפניכם נציג את הדגשים החשובים ביותר בתכנון מקצועי של בריכת שחיה בחצר הגינה.

תכנון קודם לכל

בריכת שחיה בחצר הגינה

השלב הראשוני של הקמת בריכה בחצר הוא כאמור תכנון בריכות שחיה מקדים לכל התהליך. כבר בהתחלה, יש לקבל החלטה על סוג הבריכה שיתאים ביותר לחצר. בהתאם לתנאים של הקרקע ולתנאי השטח, תחליטו אם לבחור בבריכת שחייה חפורה עמוק באדמה, בריכה מבטון שתשמש גם לשחייה וגם לפנאי ותדרוש עבודת תשתית רחבה יותר, או שאולי תעדיפו בריכת עילית שההקמה שלה לא דורשת תשתית רחבה והיא תשמש אתכם בעיקר עבור הנאה ופנאי. לאחר שתחליטו על סוג הבריכה, יש לוודא מה ההליך הבירוקרטי, בהקמה של בריכות בטון ובריכות מתועשות – יש כמה אישורים שתדרשו להוציא לצורך זה מהרשויות הרלוונטיות.

איך נתאים את הבריכה לחצר?

בכל הקמת בריכות שחיה חשוב להתייחס לשלושת התנאים:

גודל החצר – הפקטור הכי משמעותי הוא המידות של החצר. ככל שהחצר תהייה גדולה יותר, כך תוכלו להתגמש בעיצוב שלה. המטרה היא בריכה שעומדת בתקציב ומשאירה מקום לעוד צרכים שלכם בחצר הבית.

צורת הבריכה – הבריכה יכולה להגיע במנעד צורות מעוצבות, הנכון יהיה להתאים את הצורה לתנאי השטח של החצר, תוך התחשבות בתשתית החשמל והאינסטלציה של החצר והבית.

פונקציונאליות – תחשבו מה הבריכה אמורה לספק לכם. הנאה עם הנכדים, שימוש יום יומי לכושר גופני, נוי והתרגעות ועוד, ובהתאם לזאת תדעו לבחור את הבריכה שתשמש אתכם נאמנה.

בריכת שחיה בחצר הגינה

עיצוב גינה עם בריכה בחצר

מרגע הקמת הבריכה, היא תהפוך להיות האלמנט הדומיננטי ביותר בחצר הבית שלכם וכל מה שתוסיפו לחצר אמור להתכתב אתה לאחר שהחלטתם על סוג הבריכה וביצעתם את כל עבודות התשתית, הגיע העת להתחיל במלאכת העיצוב של הבריכה וסביבתה. לצד הבריכה כדאי לשלב מדשאה, דק, פרגולה וכדומה. רצוי לבחור בחומרי גלם שמתאימים גם לסוג הבריכה שבחרתם כמו, בריכה ששוליה עשויים מעץ, יהיה נכון לבחור בהתאם לזאת מערכת ישיבה כפרית מעץ, בעוד שבריכה עשויה מבטון או בריכה מתועשת מפיברגלס, להן תתאמנה יותר מערכות ישיבה מודרניות. בנוסף, מומלץ לרצף את המשטח לצד הבריכה בריצוף בטיחותי, איכותי ועמיד למים ולהוסיף רכיבים מתאימים כמו כסאות נוח, שמשיות, אביזרי בריכה וכל מה שניתן, כדי ליצור חלל בריכה וגינה מזמין ומפנק במיוחד.

הדרך לשדרג את איכות החיים

השקעה בעיצוב הבית והחצר באמצעות בריכות שחיה ביתיות, תשדרג את איכות החיים שלנו ותגרום לתחושה של רווחה אישית גדולה. חצרות גינה שהוקמו בהן בריכות מעלות את ערך הבית פי כמה והופכות אותו ליוקרתי ומרשים במיוחד. הבריכה תפתח שלל אופציות של אירוח כמו מסיבת בריכה, אירועי משפחה ועוד מפגשים חברתיים בעלי נופח אקסקלוסיבי ומרשים במיוחד בליווי החברים והמשפחה. בריכת שחיה יכולה להתמקם במרכז הגינה שסביב פזורים פופים ומערכות ישיבה מפנקות או להתמקם בפינה של החצר, כשכל מי שמשתכשך בתוכה יכול להשקיף וליהנות מנוף של גינה מטופחת למשעי.

מתעניינים בעיצוב והקמת גינה? פנו אלינו:

054-5228882|eran@omanuthagina.co.il