דקים,פרגולות ועבודות עץ – מידע חיוני

פרגולות הן מרכיב עיצובי חשוב בתכנון הגינה, פרגולות, באופן כללי, בנויות מקורות אשר ביניהם ישנם סרגלי עץ או קני במבוק להצללה – אשר טובה להגנה מפני קרני השמש אך לא מספקת הגנה מפני גשם. לשם כך משתמשים בחיפוי בחומר שנקרא סנטף, אשר מונע כניסת מים לשטח הפרגולה ובנוסף מסנן גם הוא את קרני השמש.

עורף מלון בנתניה– אפריל 2015 3 - דקים, פרגולות ועבודות עץ

שיפוץ עורף מלון בנתניה

פרגולת עץ יכולה להיות מקורה – וכך היא גם מתפקדת כהגנה מפני גשם ושמש, ושומרת על מה שמתחתיה (ריהוט, רצפת עץ ) לאורך שנים; או פתוחה – דבר שיחייב צביעה אחת לשנה.

פרגולה גם יכולה להיות ללא עמודים, אלא תלויה על ידי שרשראות/כבל פלדה מחלקו העליון של הבית.

ניתן ורצוי לצבוע את הפרגולה, לשלב בה צמחייה, להוסיף לה גופי תאורה ומאווררי תקרה.

פרגולה חייבת תקנית כדי להבטיח את הישמרותה לאורך שנים ולכן חשוב מאד שתיעשה על ידי אנשי מקצוע.

דקים נותנים תחושה עיצובית מהודרת לגינה. אך בדרך לתוצאה – גם כאן חובה להתחשב במספר אלמנטים חשובים כמו השטח עליו מונח הדק (אדמה, מרצפות, בטון, או אולי דשא), והגובה יחסית לבית בו נרצה את הדק.

לצורך הנחת דק יש להרכיב תשתית בצורה מקצועית. אם התשתית מונחת על אדמה ולא על בטון, יש להניח יריעות יוטה על מנת למנוע גדילת עשבים והריסת הדק.

הרכבת הלוחות צריכה להתחשב גם היא בכמה גורמים למשל היותו של הדק עץ נושם המגיב בהתרחבות וכיווץ לשינויים במזג האוויר ולכן יש צורך בהנחת הלוחות במרווחים קטנים.

לכן חשוב שהנחת הדק תיעשה על ידי בעל מקצוע הלוקח בחשבון את כל המרכיבים הנ”ל, על מנת שתוכלו ליהנות מהתחושה הכפרית והמהודרת שהדק נותן לכם, לאורך זמן.