דקים, פרגולות ועבודות עץ

הגינה שלנו מכילה צמחייה שופעת, הרבה ירוק בעיניים וטבע מכל עבר. אחד חומרי הגלם שראוי לעשות בו שימוש והוא תמיד יתמזג עם החלל החיצוני הוא – עץ. היום ניתן להכין מנעד של פריטים פרקטיים לגינה שעשויים מעץ, אולם חשוב שהעץ עצמו יהיה איכותי ועמיד לתנאי חוץ, כך יוכל להעניק אורך חיים לכל רכיב שלכם בגינה, בין אם זה דק מעוצב, פרגולת מעץ מוהדרת ועמידה, גדר עץ או מערכת ישיבה מרווחת לגינה שלכם. כל עבודות העץ שבכוחן לעצב ולשקף את הסביבה ואת שאיפותיהם של הלקוחות, נחשבות אצלנו ליצירה מקורית שתשרה יופי, נוחות ועמידות.

פרגולות מיוחדות

פרגולות עץ

פרגולות הן מרכיב עיצובי חשוב בתכנון הגינה, פרגולות, באופן כללי, בנויות מקורות אשר ביניהם ישנם סרגלי עץ או קני במבוק להצללה – אשר טובה להגנה מפני קרני השמש אך לא מספקת הגנה מפני גשם. לשם כך משתמשים בחיפוי בחומר שנקרא סנטף, אשר מונע כניסת מים לשטח הפרגולה ובנוסף מסנן גם הוא את קרני השמש. פרגולת עץ יכולה להיות מקורה – וכך היא גם מתפקדת כהגנה מפני גשם ושמש, ושומרת על מה שמתחתיה (ריהוט, רצפת עץ ) לאורך שנים; או פתוחה – דבר שיחייב צביעה אחת לשנה. בניית פרגולה גם יכולה להיות ללא עמודים, אלא תלויה על ידי שרשראות/ כבל פלדה מחלקו העליון של הבית. ניתן לשלב בפרגולה צמחייה, להוסיף לה גופי תאורה ומאווררי תקרה. פרגולה חייבת להיות תקנית כדי להבטיח את הישמרותה לאורך שנים ולכן חשוב מאד שתיעשה על ידי אנשי מקצוע. כדי לתחזק אותה כראוי רצוי לצבוע ולשמן את הפרגולה מדי תקופה.

דקים מעץ

דקים מספקים תחושה עיצובית ומהודרת לגינה. אך בדרך לתוצאה – גם כאן יש להתחשב במספר אלמנטים חשובים כמו סוג השטח עליו מונח הדק (אדמה, מרצפות, בטון, או אולי מצעים מהודקים), והגובה בהתאם למבנה של הבית בו נרצה את הדק. לצורך הנחת דק יש להרכיב תשתית בצורה מקצועית על ידי איש מקצוע. אם התשתית מונחת על אדמה ולא על בטון, יש להניח יריעות יוטה על מנת למנוע גדילת עשבים והריסת הדק. הרכבת הלוחות צריכה להתחשב גם היא בכמה גורמים למשל היותו של הדק עץ נושם המגיב בהתרחבות וכיווץ לשינויים במזג האוויר ולכן יש צורך בהנחת הלוחות במרווחים קטנים. לכן חשוב שבניית הדק תיעשה על ידי בעל מקצוע הלוקח בחשבון את כל המרכיבים הנ”ל, על מנת שתוכלו ליהנות מהתחושה הכפרית והמהודרת שהדק נותן לכם, לאורך זמן.

דק איפאה עם משרביה

דק איפאה עם משרביה

גדרות ושערים מעץ

גדרות עץ יפרידו בין חלל הבית לכל מי שנמצא בחוץ ויספקו הגנה ופרטיות מפני בעלי חיים או כל אדם זר. הגדרות הינן מחיצה אקוסטית שתאטום כל רעש סביבתי ויחד עם זאת תשדרגנה את החזות של הבית ואת כל העיצוב של החלל. גם שערים מעץ יתמזגו נהדר בחלל החיצוני ויהוו מקור כניסה או יציאה הולם. עבודות עץ יכולות גם לבוא לידי ביטוי בסגירות חורף או חיפוי קיר מעץ ועוד.

עבודות העץ בשלב תכנון הגינה

עוד בשלב תכנון הגינה כדאי יהיה לתכנן את כל עבודות העץ שתהיו מעוניינים בהם. היתרון של תכנון עבודות העץ נעוץ ביכולת לבצע התאמה מדויקת בין כל האלמנטים בלי שתאלצו להתפשר על כל אלמנט אחר. אנשי מקצוע יוכלו עוד בשלב התכנון לבדוק את החלל ולהציע הצעות או להחליט יחדיו אתכם כיצד העבודות השונות יוכלו להשתלב בצורה אידיאלית בחלל שלכם בלי שתאלצו להתפשר על הנוחות.

דק טיק מיוחד עם ספסל

דק טיק מיוחד עם ספסל