האביב מגיע – משדרגים את הגינה – מתכננים את בריכת השחייה לקראת הקיץ? רוצים לדעת כיצד משדרגים את הגינה כבר עכשיו כשהאביב בפתח? יש מגוון דרכים שבעזרתן תוכלו לשדרג את הגינה שלכם ולהפוך אותה ליפה וייחודית.

תכנון מקדים של התהליך צריך להתחיל במחשבה על הרצונות שלכם ושל יתר דיירי הבית, על הצרכים שלכם וכל מה שהייתם רוצים לשדרג בה. לדוגמא, אם כיום יש לכם הרבה יותר צורך במקומות נוחים ומוצלים, יש להתייחס לזה מראש, או היה והחלטתם שהגיע הזמן לשלב עצי פרי, יש לדעת היכן המקום האידאלי לשתול אותם וכולי. במאמר זה תוכלו לרכוש כמה שיטות ורעיונות שכדאי להכיר בנושא שדרוג הגן, עוד בטרם תתחילו לעשות את זה לבד או באמצעות איש מקצוע.

הגינה - האביב מגיע - משדרגים את הגינה

משדרגים את הגינה

כמות האור בחלל

יש לשים לב כמה אור יש בגן שלכם. אחד האלמנטים המהותיים ברי השפעה על איכות הפריחה ועל כל הנראות של הצמחים, הינה כאמור כמות השמש שמגיעה אליהם מדי יום. בתהליך השדרוג, נסו לרכוש צמחיה שמתאימה לכמות השמש שאופיינית לחלל הגן שלכם, כך תוכלו להבטיח חצר עמידה עם פריחה מלבלבת.

שלבו ריהוט חוץ

בשנים האחרונות ניתן להבחין בביקוש רב של ריהוט חוץ. בהתאם לזאת יש מנעד עיצובים של ריהוט גן שמספקים פינות ישיבה משודרגות ויפות במיוחד. בימי הקיץ והאביב ניתן לשבת בחוץ על ספות, כורסאות וגם על מיטות שיזוף או ערסל מעוצב. חשוב שמערכות הישיבה תהינה מותאמות לחלל ומיוצרות מחומרי גלם איכותיים ועמידים לתנאי חוץ. (עמיד מול לחות וגשם ומול קרינת UV).

שדרגו את מערכת ההשקיה

גם כשמטפלים בתשתית הגינה, יש לשים דגש על מערכת ההשקיה. אם אתם עדיין משקים באמצעות צינור או ממטרות, מומלץ לשפר כל מערכת ההשקיה ולהתקדם למערכת השקיה חכמה ואוטומטית שתאפשר שליטה על כמויות המים, תשמור על חלוקה נכונה וחסכונית במים ותותאם אישית לכל צמח ועץ.

דינה עם צמחיה - האביב מגיע - משדרגים את הגינה

שדרוג גינה עם צמחיה

הוסיפו שבילים

מלבד האזור של הצמחייה, מומלץ לשקול תוספת של שבילי מדרך שיחלקו את החלל מבחינה ויזואלית לכמה וכמה אזורים או תוספת של חיפויי קרקע מכל מיני סוגים כגון אבני טוף, שבבי עץ או חלוקי נחל. ניתן להכניס בכמה אזורים גם אדני רכבת ייחודיים עשויים מעץ , אבני מדרך וכדומה.

את הגינה - האביב מגיע - משדרגים את הגינה

שבילים ואבני מדרך

תאורת גן

לכל מי שמבלה את זמנו בחוץ גם בשעות הערב, או מארח רבות בחצר, כדאי ליצור אווירה רומנטית כשיורדת החשיכה על ידי גופי תאורה ייחודיים שישתלבו בכמה נקודות. כדאי להאיר כמה עצים באמצעות מנורות שמחוברות על ידי דוקרן לשטח האדמה ומאירות את גזע העץ או להוסיף תאורה שמסמנת את השביל מכל צד.

חלקת דשא קטנה

הוספת דשא רגיל או דשא סינטטי, תהייה דרך נפלאה ליצור אזור משחקים לילדים או פינה שניתן לשכב בה וליהנות מקרני השמש. יש לקחת בחשבון שדשא רגיל ידרוש תחזוקה ושמש לפחות 3 שעות ביום , ולכן נשקול דשא סינטטי איכותי.

דגשים נוספים

במהלך הזמן בו משדרגים את הגינה יש נטייה להוציא כסף רב. על כן, מומלץ להחליט מראש על תקציב ולנסות לעמוד בו באמצעות פתרונות זולים בחלק מהבחירות שלכם. בנוסף, כדאי להחליט על קונספט עיצובי לחלל שינחה אתכם לאורך כל התהליך. אפשר לעצב בכל מיני דרכים וסגנונות, לדוג' היה ובוחרים סגנון מודרני, יש לעצב את החלל בצורה מוקפדת בעזרת קווים ישרים, גיזום מוקפד של כל השיחים והעצים וגם תיחום ברור של כל חלקה. בבחירה של סגנון גינה טרופית, הצמחייה תגדל בצורה טבעית ותספק מראה פראי וג'ונגלי.