הדמיית גינה ממוחשבת בתלת מימד

היום אין צורך להכביר מילים על יתרונותיה הרבים של הדמיית גינה ממוחשבת, תחום שזוכה להתפתחות כבירה ומספק אין ספור שימושים בתעשייה של ימינו. המטרה העיקרית בהדמיית תלת ממד היא היכולת להעלות דגם או תמונה של נוף בצורה תלת ממדית על מנת לשקף ולהמחיש לנו כיצד המציאות הולכת להיראות בצורה הכי מוחשית והכי מדויקת. כל תחום ההדמיה הממוחשבת ישמש ענפים שנים בתעשייה בכל מה שקשור לפיתוח מוצרים ובפרט בעולם האדריכלות, עיצוב הבית והגינה.

עוד בטרם נתחיל להקים את הגינה שלנו, לפני שנחליט להוציא את מיטב כספנו על בריכת שחייה, פרגולה מעוצבת ומדשאה גדולה, חשוב שנראה כיצד הכל באמת מתמזג לו בשטח בצורה הכי מוחשית. הדמיית גינה ממחושבת בתלת ממד תספק לנו וויזואליות שאותה נוכל לשנות בהתאם לצרכים של הלקוחות שלנו, לטעם האישי שלהם ולתנאים השונים ששוררים בשטח, והיא תאפשר לראות זוויות שונות של תכנון, שבהיעדרה יהיה לנו קשה לדמיין אותם או להיחשף אליהם והיינו נאלצים "לחיות" עם התוצאה הסופית.

הדמיית גינה ממוחשבת בתלת מימד

הדמיית גינה ממוחשבת בתלת מימד

מה מטרתן של ההדמיות בעולם הגינות?

הדמיות בשטחים של גינות פרטיות או ציבוריות, מיועדות ליצור המחשה ויזואלית של הרעיון העיצובי של אותו בעל מקצוע שעוסק באדריכלות נוף, עיצוב גינות וכן הלאה, כשהמטרה הסופית היא להעניק לדיירים או לכל גורם רלוונטי, דגם כמעט מציאותי של הגינה בשלביה הסופיים, זאת על מנת שניתן יהיה להעריך את השטח מבחינה תקציבית, לראות כיצד הוא מותאם לרצונות ולצרכים של הדיירים, איך הוא משתלב עם פנים הבית וכדומה. באופן הזה תהייה אפשרות לכל  לקוח לערוך שינויים, לבצע מקצה שיפורים, למדוד פרופורציות ולקבל אינדיקציה לגינה המוגמרת בטרם ישקיעו הלקוחות שלנו את מיטב כספם על הקמת הגינה. באמצעות ההדמיה התלת ממדית ניתן יהיה לראות גם זוויות שונות של הנוף, לראות איזה נוף משתקף מהגינה, מהסלון או מהפרגולה, היכן יש מקומות מוצלים בחלל, כמה קרובות ערוגות הגינה לאזור הבית והאם מוזכר לו שביל מתפתל נגיש וכך להימנע מהרבה מאוד טעויות ובזבוז של כסף, עוד בטרם מקימים את הגינה.

הדמיית גינה ממוחשבת בתלת מימד

הדמיית גינה ממוחשבת בתלת מימד

הדמיית גינה ממוחשבת לכל לקוח שלנו

בשנים האחרונות אני שם לב לשינוי במגמה ורבים מלקוחותיי מבקשים ממני הדמיה ממוחשבת של גינתם ואני בהחלט מבין מדוע. כפי שאנו יודעים – בנייה והקמת גינות הוא עסק לא זול,  ולכן עלינו לעשות כל שאפשר על מנת שנוכל לקבל את כל הכלים שעל פיהם נתכנן בצורה נכונה את הגינה שלנו. יש להבין שלא כל אדריכלי הנוף בשוק הישראלי מגישים הדמיות תלת מימד עבור התוכניות , והדמיה שכזאת דורשת תשלום נוסף שמחיר השוק שלו נע בין 4,500 ₪, אולם עם זאת היא מסייעת לנו לזהות  בעיות תכנון ומיקום של אלמנטים בגן עוד בטרם נתחיל בפעולות ההקמה בשטח, וכך לאורך זמן היא חוסכת בהרבה מאוד כסף שיכול היה ללכת על טעויות, עבור כל בעל השטח.

הדמיית גינה ממוחשבת בתלת מימד

הדמיית גינה ממוחשבת בתלת מימד

איך זה מתבצע?

לאחר התכנון ושרטוט של כל אנשי המקצוע המעורבים בהקמת הגינה, ולאחר שהדיירים עצמם הביעו את משאלת ליבם כיצד היו רוצים שהגינה תראה ומה הצרכים שלהם, רק אז יהיה ניתן ליצור הדמיה שתענה על כל הדרישות והתנאים, כשהיא תוצג על מקרן או על מסך המחשב, וכל הלקוחות יוכלו לראות את מה שהולך להיבנות עבורם ולהחליט אם זה אכן מה שמתאים להם ולתת אישור לעבודה. גם עבור אנשי המקצוע השונים, הדמיה זו תוכל לסייע בעבודתם.

נציין ששרות זה הינו אחד מהשירותים שניתן לבקש מאתנו – אמנות הגינה הקסומה.

הדמיית גינה ממוחשבת בתלת מימד

הדמיית גינה ממוחשבת בתלת מימד