אנשים רבים כמהים לבריכה בחצר הפרטית או בדירת הגן שלהם. תמיד ניתן לרכוש בריכה מוכנה שמגיעה בגודל סטנדרטי כשהיתרון הגדול בה, שלא נדרש לכך רישיון או היתר וההתקנה מהירה ופשוטה. אולם כשמעוניינים בבניית בריכת שחייה מבטון בחצר, בריכה שתעלה את ערך הבית ותשדרג את החוויה של בריכת שחייה פרטית – אז הסיפור הוא כבר שונה.

במידה ולא נטשתם את החלום של בריכת שחייה, חשוב שתכירו בכל ההליך הבירוקרטי וכיצד יש להשיג את כל האישורים עוד בטרם תתחילו לחפור בור בחצר. לחלום הזה, יתלווה הליך בירוקרטי שרק בסופו, כשבידיכם כל האישורים הרלוונטיים, רק אז, ניתן יהיה להתחיל להקים פיזית את הבריכה. במאמר זה נרחיב על כל התהליך המחייב כדי להצליח ליהנות מטבילה צוננת במאגר מים מעוצב, בימי הקיץ הלוהטים.

הליכים לבניית בריכת שחיה ביתית

הליכים לבניית בריכת שחיה ביתית

אפיון הבריכה

השלב הראשון בכל תכנית הקמת בריכה, הוא אפיון של כל הצרכים הבסיסיים, אפיון של המיקום, גודל הבריכה שבה אתם מעוניינים וכדומה. מי שיסייע לכם להגדיר את כל האפיון באמצעות תוכנית מקצועית ומוקפדת, הוא האדריכל שתעזרו בשירותיו. במקביל, תתבקשו לפנות גם למהנדס וגם למהנדס אינסטלציה – שני אלה ידעו להתאים את כל המאפיינים של הבריכה בהתאם לחוק ולכל הדרישות של הועדה המקומית לתכנון ובניה ביישוב בו אתם מתגוררים. לכל ועדה חוקים משלה וכל חוק עשוי להשפיע על גודל הבריכה ועל עומקה. בהתאם לכל ההנחיות של הועדה, תבצעו שינויים בתכנית האדריכלית שתעמוד בכל הבקשות של הועדה, שיאפשרו לכם לקבל אישור להקמת הבריכה.

סוללת המומחים שיספקו לכם אישורים

במקביל לפנייתכם לועדה לתכנון ובניה ,לצורך הוצאת היתר הבניה, תדרשו לקבל הנחיות מכמה גורמי מקצוע מומחים בתחום, בהתאם לבריכה שאתם רשאים לבנות:

  • אדריכל נוף – די מהר תגלו כי אין מנוס מליווי של אדריכל שיסייע לכם בכל הבקשה לרשות, כדי להגדיל את הסיכויים ולקבל את ההיתר במהירות ובצורה יעילה. בנוסף, אדריכל הנוף יעצב עבורכם את הבריכה האולטימטיבית כשהוא לוקח בחשבון את כל צרכיכם.
  • מודד – הועדה לתכנון ובניה דורשת מדידות מקצועיות של המגרש, כמו כן, האדריכל יזדקק אף הוא למדידות מקצועיות.
  • מהנדס מבנים – קונסטרוקטור יתכנן את העובי של הקירות והרצפה וגם ידע לקבוע באיזה חומרים יעשה שימוש בהליך הקמת הבריכה.
  • מהנדס אינסטלציה – ידע להתאים את מאפייני הבריכה לכל דרישות החוק של הרשות.
  • חשמלאי – חשוב לבחור בחשמלאי שהוא מומחה בתחום הקמת בריכות, שידע להתקין לוח פיקוד שיחובר למשאבה של הבריכה, לתאורה וישמור על בטיחות מרבית.
  • הגשה

    הגשה

תכנית הנוף הכוללת

במקביל לכל המשימות הנ"ל, תתבצע גם תוכנית הנוף שתכלול תכנון ועיצוב של הגינה לצורך כתב כמויות והצעת מחיר עבור הצמחייה סביב הבריכה, הגידור שתוחם את הבריכה והריצוף לצד הבריכה או הדק. תוכנית נוף אמורה להשתלב עם כל הנוף של האזור והשכונה וכן של פנים הבית. הצמחייה צריכה להיות צמחייה עמידה וטיפיקלית לאזור. הגידור חייב להתבצע באופן שלא יפריע לעין ועם זאת יספק הגנה מרבית וכן הריצוף סביב הבריכה אמור להתכתב עם פנים הבית והסביבה. רק לאחר שכל זה בוצע ועם קבלת ההיתר, ניתן לגשת למנהל מקרקעי ישראל לקבלת אישור סופי.

בשעה טובה, שבידנו האישור וכל ההיתרים, זה הזמן להתחיל בכל הפעולות הפיזיות של הקמת בריכה, שכוללות בין היתר, חפירה, יצוק בטון ועוד. חשוב לזכור שבמידה ולא תבצעו את כל ההליך הבירוקרטי ותתחילו קודם בהקמה פיזית של הבריכה, יתכנו עצירות עבודה מטעם גורמי חוק.

מתעניינים בהקמת בריכה ביתית? פנו אלינו:

054-5228882|eran@omanuthagina.co.il

חתך צד

חתך צד