עדכון אחרון 20/07/2023

בנייה של בריכת בטון עם מדרגות תספק מראה מרשים מבחינה ויזואלית וכן תחושת ביטחון. בריכות בטון מציעות מגוון רחב של רעיונות עיצוב ואפשר להתאים אותן לכל העדפה או גחמה של הלקוח, לשדרוג החלל, לעמידה באילוצי המקום וכדי שיתכתבו עם המראה הכללי של הגינה. תוספת של גרם מדרגות לבריכה תעניק פונקציונליות וכן גישה נוחה ומשופרת למים. גימור של בריכות בטון נעשה על ידי אריחים , פסיפס או PVC, שמאפשרים להשיג סגנונות וטקסטורות שונים. כמו כן, היכולת לעצב את גרם המדרגות באופן שישתלב בצורה הרמונית עם הגינה ועיצוב הבריכה יכול להוסיף מימד של תחכום.

בין אם תבחרו במדרגות מרשימות במיוחד או בין אם תבחרו במדרגות צנועות ופשוטות יותר המוצבות בדופן הבריכה, עדיין יש חשיבות לכך שהמדרגות תהיינה בטוחות דיו כדי שכל אחד שעושה בהם שימוש לא יהיה חשוף לסכנת החלקה או מעידה. לשם כך, חיוני יהיה לעבוד בשיתוף פעולה צמוד עם מתקינים ומעצבי בריכות מיומנים במטרה להבטיח שהתכנון והביצוע יהיו בהלימה אחת עם החזון והציפיות של הלקוח ובני הבית.

הקמת בריכה בטון עם מדרגות

הקמת בריכה בטון עם מדרגות

היתרונות והחסרונות במדרגות בבריכת בטון

בניית בריכת בטון עם מדרגות תציע לא מעט יתרונות אולם גם כמה חסרונות. להלן פירוט –

יתרונות

  • פונקציונליות מדרגות בבריכה זו תאפשר לכל משתמש גישה נוחה ופשוטה למים, גישה שהיא הרבה יותר זהירה ובטיחותית, לרבות במקרה של ילדים או קשישים.
  • עמידות – בטון הוא כידוע חומר חזק ועמיד, מה שהופך אותו לבחירה מועדפת לבניית בריכות. מדרגות של בריכת בטון שנבנות בצורה מקצועית יכולות לעמוד במבחן הזמן ויכולות להתמודד היטב עם נזקי מזג האוויר, לחות מרובה, כימיקלים וכו'.
  • העדפות אישיות – מאחר ובטון הינו חומר שניתן לעצב אתו כמעט הכל, הוא יוכל לעמוד בהעדפות שונות של כל לקוח. הוא בעל גמישות עיצובית ובאמצעותו תוכלו לעצב מדרגות בצורות שונות, בשלל גדלים ועומקים וכך תמקסמו את הפונקציונליות והמראה הוויזואלי שלהם.
  • אסתטיקה – למדרגות בבריכות בטון ניתן לשלב מגוון רחב של משטחים. כאשר המנעד הרחב הזה יכול לספק סגנונות רבים, ממראה קלאסי ועד לגימור טבעי על ידי אבנים מסותתות.
  • שלמות מבנית  – גרם מדרגות של בריכות בטון נבנה לרוב באמצעות מסגרת מוטות פלדה, שמעניקה חוזק ושלמות מבנית.

חסרונות:

החסרונות במקרה של בריכת בטון עם מדרגות נעוצים בעיקר בשל זמן ההקמה והעלות של בריכות בטון באשר הן.

  • עלות גבוהה – בריכות בטון ידועות כיקרות זאת ביחס לכל סוג בריכה אחר. הבנייה שלהן כוללת חפירה לעומק האדמה, כלונסאות, יציקת בטון וגימור. כמו כן, תחזוקה ותיקונים שוטפים יכולים גם לעלות ביוקר. כך גם במקרה של גרם מדרגות מבטון שמשתלב עם הבריכה ומחויב לעמוד בכל התקנים והדרישות – למרות שתוספת המדרגות היא דיי זניחה מבחינת עלות.
  • זמן הקמה – בניית בריכת בטון היא כאמור תהליך שדורש זמן שאורך לכל היותר כמה חודשים. יש מספר שלבים בהקמה, כאשר השלב הראשוני הוא חפירה לעומק הקרקע בחצר הבית. לאחר מכן יש להטמיע בסיס פלדה איתן ולאחר מכן להתחיל לבנות ולעצב את הבריכה ואת המדרגות. גם אם מדובר בבריכה קטנה או בריכה גדולה, הזמן שיידרש לכך הוא ארוך יותר מכל בנייה של בריכה אחרת , וגם כאן , תוספת המדרגות היא חלק יחסית זניח במונחים של זמן.
  • מרקם מחוספס – בעוד שבריכות בטון יכולות להשיג משטח שהוא חלק באופן יחסי, ככל שיעבור הזמן המשטח עשוי להיות מחוספס יותר בעקבות אבנית או בשל בלאי. לצורך זה יש לדאוג לתחזוקה שוטפת ושיוף של פני השטח של הבריכה ושל גרם המדרגות, זאת כדי לשמור על משטח חלק ובמצב טוב.
  • אלסטיות מוגבלת – לאחר שהבריכה מוצבת ועומדת לשימוש כבר לא ניתן לעשות בה שינויים. חומר הבטון הוא חומר חזק ולא יתאפשר לעשות שינויים בגודל של המדרגות או בעיצוב שלהן, ואם בכל זאת מעוניינים, זה יהיה יקר ביותר. לעומת בריכת אחרות, כמו בריכה תעשייתית, ניתן יהיה לשנות את הגודל שלה או את העיצוב.
  • רגישות לסדקים – על אף שמדובר בחומר עמיד וחזק, הוא לא חסין לגמרי מול סדקים. יש תופעות כמו תנועה של הקרקע, שינויים של טמפ' או נוהל בנייה לא תקין, שעלולים לגרום לסדק בבריכה וכן במדרגות. תחזוקה שוטפת או חיפוי הבריכה והמדרגות ( פסיפס , אריח או PVC )  תמזער את השפעה.