אם תהיתם כיצד מבצעים הקמת בריכות בטון יצוקות בבתים פרטיים, שהרי לפניכם התהליך המדובר כולל הסביר על סוג הבריכה והתאמתה לבתים פרטיים.
כל מי שיש ברשותו בית קרקע, או מקום להציב ולבנות בריכה, וודאי לא יחשוב פעמיים ויבנה בריכה שתוכל להקסים את הגינה ולאפשר לבני המשפחה להתרענן בימי הקיץ החמים.

כיום ניתן למצוא מגוון סוגי בריכות שחייה ביתיות המוקמות בחצר הבית, ולכן בשלב הראשון של הקמת בריכה עלינו להכיר את הסוגים המוצעים לנו בשוק. אחת הבריכות הפופולריות הן בריכות בטון יצוקות כאשר ניתן להקים אותם כמעט בכל גינה, תלוי כמובן בגודלה, בתקציב ובהעדפות שלנו. ברור מאליו שכאשר מדובר על בית פרטי עם ילדים השיקול העליון הוא הבטיחות שלהם,  ולכן יש צורך לקחת בחשבון בעת הקמת הבריכה גם את נושא הבטיחות.

6 - הקמת בריכות בטון יצוקות בבתים פרטיים

בריכות בטון יצוקות

הבריכות הפופולריות בשוק

שני סוגי הבריכות הפופולריות בשוק הן הבריכות המתועשות ובריכות בטון. ההבדלים ביניהם אינם רבים אך משמעותיים, כגון חיפוי פסיפס בברכת בטון לעומת PVC   או ויניל בבריכה מתועשת , אפשרות לבריכת אינפיניטי/גלישה בבריכת בטון- משימה שאינה קלה עבור בריכה מתועשת, וכיו"ב. ההבדל בין שני סוגי הבריכות יהיה גם במחיר, שהרי בריכה מתועשת תהיה זולה באופן משמעותי ביחס לבריכת בטון, אך עדין בריכת בטון נחשבת לשם ודבר בתחום הבריכות ומאפשרת ליהנות ממגוון רב של יתרונות.

בואו נדבר על הקמת בריכות בטון יצוקות בגינה

בריכת בטון עשויה מחומן בטון הנחשב לחזק ביותר ואיתו עושים שימוש בבנייה. הבטון יכסה את כל הבריכה, החל מרצפת הבריכה ועד הדפנות שלה, ולאחר מכן אוטמים אותו בחומרי איטום מתקדמים ויריעות מסוג PVC או מרצפים אותה בריצוף אבן מיוחדת או פסיפס. היופי בבריכת בטון יצוקה שניתן לבנות אותה מעל פני הקרקע מבלי לחפור לתוך האדמה, או לחפור בתוך האדמה והיא תהיה בגובה פני הקרקע.

נציין כי בריכת בטון יצוקה דורשת עבודת תכנון מקצועית , ועבודה מדויקת של קונסטרוקטור שיספק לנו את הכמויות הנכונות של הברזל והבטון, עומקי הכלונסאות ורוחבם –  כיוון שבשונה מבריכות מתועשות, יש צורך לבצע תכנון מקצועי מקדים על מנת להטמין את הבריכה בצורה נכונה בקרקע.
עבודת יציקת הבטון היא אומנות של ממש ודורשת ידע מקצועי וגם פן יצירתי ועיצובי, שהרי ישנם צורות שונות שניתן ליצור על מנת להביא טוויסט מעניין לבריכה.

כמו כן, במידה ומדובר בבריכת גלישה/אינפיניטי , נאלץ לחשב גם את תעלת הגלישה ומכלי האיזון.

חשוב יהיה לבחור בעל מקצוע המתמחה בתכנון והקמת הבריכה, כולל עיצוב הגינה כולה.

2 - הקמת בריכות בטון יצוקות בבתים פרטיים

הקמת בריכות בטון

4 - הקמת בריכות בטון יצוקות בבתים פרטיים

בריכות בטון

עיצוב גינות עם בריכה

מלבד תהליך תכנון והקמת הבריכה, עלינו להשקיע גם בעיצוב הגינה, שהרי הבריכה צריכה להיות מוצבת בחלל מעוצב בקפידה, על מנת לאפשר לכם הדיירים ליהנות מפינה קסומה ורוגע סביב הבריכה. זוהי הסיבה שכדאי מבעוד מועד להזמין בעל מקצוע המתמחה בעיצוב גינות עם בריכה, כך שהוא יוכל לתכנן ולעצב לכם גינה חלומית שתחבור בסינרגיה מושלמת עם הבריכה. את העיצוב תוכלו לבצע תוך כדי תכנון הבריכה ופשוט לקחת בחשבון את האזורים של הבריכה כמו הדק שיוצב סביב הבריכה, פתרונות ההצללה, הצמחייה סביב ועוד.

5 - הקמת בריכות בטון יצוקות בבתים פרטיים

הקמת בריכות

חשיבות שילוב אקססוריז סביב הבריכה

מלבד עיצוב הגינה, הוספת הצמחייה המדויקת ופתרון ההצללה המיוחד, עליכם להבין שאקססוריז יכולים לשנות פלאים את תחושת הרוגע ולהוסיף רבות לאווירה בגינה, במיוחד כאשר אנו מתרעננים בבריכת או לחלופין יושבים בשעות הערב ומשקיפים על הגינה. תוכלו להוסיף מגוון רב של פרטי אקססוריז, אך בטוב טעם כדי לשמור על מראה סולידי המותאם לאופי עיצוב הגינה. האופציות הן: שילוב תאורת פנימית בתוך הבריכה, הוספת פסלים, מזריקות מים, בריכות נוי קטנות, מקלחונים בעיצוב מיוחד, פינות ישיבה קסומות ומוצלות, שילוב אדניות או ערוגות פרחים, מסלעות, אבני נוי ועוד.

רוצים לתכנן את גינת חלומותיכם? פנו אלינו

054-5228882|eran@omanuthagina.co.il