עדכון אחרון 21/11/2023

מעט מאוד שדרוגים ותוספות לבית יכולים להתחרות בהקמת בריכת שחייה פרטית עם מערכת חימום מפנקת. בריכת שחייה ביתית משולבת עם מערכת חימום חכמה, היא המפלט האולטימטיבי שמאפשר לכל אדם ליהנות משהייה מרגיעה במים לאורך כל השנה ובכל ארבעת העונות. יחד עם זאת, כדי להבטיח שההשקעה תהיה פונקציונלית ומפנקת כאחד, יש כמה שיקולים והיבטים שכרוכים בבניית בריכת שחייה ביתית עם מערכת חימום חדשנית ומוטב להכיר בהם ולהתייחס אליהם.

לפני כל בנייה של בריכת שחייה ביתית עם מערכת חימום, יש להבין מה הגודל הרצוי של הבריכה בהתאם לשטח הקיים, מה תהייה הצורה של הבריכה ואילו עוד מאפיינים אסתטיים תהיו מעוניינים לשלב בה. רצוי להבין גם למה היא תשמש – בין אם זה לצורך פעילות גופנית, הרפיה ורגיעה או משחקים והשתכשכות עם הילדים.

הקמת בריכת שחיה ביתית

הקמת בריכת שחיה ביתית

תכנון מראש והכנת השטח

לפני הכל יש לסקור את השטח ולבצע הערכה יסודית של הנכס שלכם על מנת לקבוע את המיקום האידיאלי ביותר עבור הקמת הבריכה. מוטב לקחת בחשבון אלמנטים כמו חשיפה לאור השמש, אזור גינון, מיקום שהוא לא בקרבת שכנים אך כן בסמיכות לבית. לצד כל אלה יש להתחיל כבר עכשיו בחקירה אחר התקנות וההיתרים של המועצה או הרשות המקומית בה אתם מתגוררים ולהתחיל להשיג את כל ההיתרים הרלוונטיים. עמידה בתקנים והשגת ההיתרים היא חיונית כדי להבטיח תהליך בנייה בהיעדר מכשולים ובעיות עתידיות.

השלב הבא הוא בחירה בסוג הבריכה שתתאים הן לחזון ולצרכים שלכם והן לתקציב הקיים ברשותכם.  האפשרויות כוללות בריכות בטון בריכה תעשייתית וסוגים נוספים כאשר לכל סוג יש את היתרונות והשיקולים שלו. אך במקרה הזה, יש לזכור שלבריכה שתבחרו תשתלב מערכת חימום, קחו בחשבון גורמים כמו יעילות אנרגטית, עלות ראשונית ותחזוקה ארוכת טווח בעת קבלת ההחלטה על סוג מערכת החימום. תכנון מקצועי של אנשי מקצוע שמבינים בתחום יבטיח ביצוע מיטבי וחזות אינטגרלית.

יתרונות מערכת חימום חשמלית

יש כמה סוגים של מערכות חימום לבריכה ביתית, כאשר הפופולרית ביותר היא מערכת חימום חשמלית שמציעה יתרונות רבים –

  • הנאה לאורך כל השנה – מערכת חימום חשמלית מאפשרת לכם ליהנות מבריכת השחייה שלכם לאורך כל השנה, גם בעונות הקרות יותר. זה אפקטיבי בעיקר אם גרים באזור בו הטמפרטורות משתנות.
  • בקרת טמפרטורה – מערכת חימום חשמלית מספקת בקרת טמפרטורה מדויקת שמאפשרת להגדיר ולשמור על טמפרטורת המים הרצויה. 
  • חימום מהיר – תנורי חימום חשמליים יכולים לחמם את מי הבריכה במהירות יחסית ולספק חום בכל רגע ספונטני. 
  • מהימנות – מערכות חימום חשמליות הן בדרך כלל אמינות וקלות לתפעול. הן דורשות פחות תחזוקה בהשוואה לסוגי מערכות חימום אחרות כגון גז.
  • קלות התקנה – לרוב קל יותר להתקין מערכות חימום חשמליות, במיוחד אם תשתית החשמל הדרושה כבר קיימת.
  • השפעה סביבתית נמוכה – מערכות חימום חשמליות מייצרות בדרך כלל פחות פליטות בהשוואה ליתר אפשרויות החימום, זה יכול להוות שיקול למי שיש מודעות סביבתית גבוהה.

בנוסף, שילוב של מערכת החימום החשמלית עם כיסוי בריכה, יכול לעזור בשמירה על החום ולשפר עוד יותר את היעילות הכוללת של מענה החימום של הבריכה שלכם.

תחזוקה ואריכות ימים

תחזוקה שוטפת היא למעשה מה שתמנע מכם בעיות פוטנציאליות והוצאת כספים מיותרת, לכן יש לבצע תחזוקה תדירה של מערכת החימום ולוודא שאיכות המים בבריכה תקינה. זה יאריך את חיי המערכת ויאפשר לכם ליהנות מבריכה חמה ונעימה לאורך זמן. התחזוקה כוללת ניקוי קבוע, איזון pH ובדיקה שגרתית של זרימת המים. מוטב יהיה לקבוע בדיקות מתוזמנות על ידי איש מקצוע שיבדוק את מערכת החימום וידע לזהות אם קיימת בעיה ובמידה וכן יטפל בה באופן מידי. 

נסכם כי מערכת חימום לבריכה פרטית היא השקעה לטווח ארוך, היא תוכל לשמש אתכם בצורה יעילה מאוד גם בימי החורף, אך יהיה עליכם להקפיד על תכנון והתקנה נכונים ומקצועיים. בעזרת תכנון קפדני של עיצוב, סוג מערכת חימום מתאימה ותעדוף קיימות ותחזוקה נאותה, תיהנו מחוויה יוקרתית ותצליחו ליצור במרחב הפרטי שלכם גן עדן מפנק לאורך כל ימות השנה.