ברור לנו שכל אחד היה רוצה גינה פרטית מטופחת עם ערסל מפנק תחת הפרגולה, אך מחירי הנדל"ן הגבוהים בישראל לא תמיד מאפשרים לנו לרכוש דירת צמודת קרקע, במיוחד לא בערים מרכזיות אורבניות.
הבשורה הטובה היא שלא חייבים להתגורר בדירה צמודת קרקע כדי ליהנות מגינה ירוקה, אלה במקום העציצים הקטנים ומתקן הכביסה אפשר להפוך את המרפסת לגינה חלומית גם אם היא קטנה יחסית לגינה. הכל עניין של תכנון נכון ושימת לב לפרטים הקטנים.

התפתחות הטכנולוגיה בשנים האחרונות בתחום תכנון והקמת גינות במרפסות התפתחה פלאים והביאה מגוון אפשרויות כמעט בלתי מוגבלות לתכנון גינה מרשימה גם במרפסות קטנות מאוד. הכירו את הטכנולוגיה המתקדמת לשילוב במרפסות; מערכת ניקוז מתקדמת בדי סינון מיוחדים, חומרי איטום מתקדמים, הגנה מפני חדירת שורשים, משאבות דישון – הם רק חלק מהאפשרויות להקמה ותכנון גינה במרפסת.

מרפסת שער - הקמת גינה במרפסת

אז איך מתחילים להקים גינה חלומית במרפסת?

כמו בכל תחום, הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא לבחור את בעלי המקצוע המובחרים לצורך הקמת הגינה. מעצב גינות או אדריכל נוף הם בעלי המקצוע שלכם. כמובן שיש צורך לבדוק את ניסיונם בתחום כדי להיות בטוחים שתקבלו את הטופ שבטופ.

מתחילים עם איטום – השלב הראשוני לאחר תכנון הגינה, הוא לבחון את איטום המרפסת ולוודא על ידי בעל מקצוע שהוא תקין. במידה וקיימת נזילה, יש לטפלה מבעוד מועד.

יכולת העמסה – לאחר בדיקת האיטום חשוב לבדוק את יכולת העמסה של המרפסת בעזרת קונסטרוקטור. לרוב לא אמורה להיות בעיה, במיוחד כאשר מדובר על הקמת גינות קטנות, אבל יש לבדוק זאת ליתר ביטחון.

תכנון הגינה – השלב הבא הוא תכנון הגינה לפרטי פרטים, הן מבחינת סוגי הצמחים, האדניות, שילוב פינות ישיבה, דק או דשא סינטטי/אמיתי וכך הלאה. כמובן שאפשר גם לשלב ערוגות מגוננות הבנויות על גבי הריצוף הקיים הנותנות תחושה של גינה אמיתית מרהיבה.

השקיה – ישנה חשיבות רבה להשקיה וניקוז, במיוחד כאשר מדובר על צמחים המנותקים ממצע הקרקע ולכן ההשקיה צריכה להיות מדויקת. בתהליך זה יש לייצר מערכת דישון עם משאבות מתאימות שיוכלו לשמור על עמידות ושגשוג הצמחים והפרחים לאורך שנים רבות , וכמובן מערכת שתוכל לנקז את עודפי הנוזלים , ולמנוע ריקבון בבית השורשים.

רוצים להקים את גינת החלומות שלכם? פנו אלינו, לאמנות הגינה הקסומה.

מרפסת 2 - הקמת גינה במרפסת