הקיץ הוא עונה שבה הכל עוצר. קשה לשתול צמחים חדשים שיעמדו בחום הישראלי, חם מדי לעבוד בגינה ולכן שעות העבודה מסתכמות בבוקר ובערב. הסתיו מסמל התחדשות גם בכל הקשור להקמה או עיצוב גינה חדשה. זה בדיוק הזמן לנקות את הקרקע, להכין אותה לחורף שיזין וישקה אותה ולשתול צמחים נהדרים שילוו אותנו לאורך השנה.

בסתיו 2 - הקמת גינה לקראת הסתיו

הפעולות הדרושות להקמת גינה בסתיו

הקמת הגינה בסתיו, כמו בכל עונה אחרת, כרוכה בעבודות הכנה שונות. אחד הדברים החשובים לקראת הסתיו הוא הקמה של מערכת השקייה וניקוז איכותית לגינה. מצד אחד, הסתיו הישראלי הוא עדיין חם ויש בו ימי חמסין ושרב. מצד שני, השלכת מביאה איתה רמזים לגשם ראשון וכשהגשם מגיע, אנחנו זקוקים לניקוז איכותי.

הקמת מערכת השקייה איכותית ולצדה מערכת ניקוז יעזרו לשמור על גינה פורחת ובעיקר נקייה ומסודרת.

טיפול בעלי שלכת וניקיון השטח

בסתיו 2 - הקמת גינה לקראת הסתיו

עיצוב גינה יכול להתרחש במקום חדש ונקי לחלוטין שבו יש דף חלק שלאחר עיצוב גינה והקמתה הופך לגן פורח ומעוצב. ברוב המקרים מדובר במקום שיש בו עצים ושיחים קיימים. השלכת שמגיעה עם הסתיו מכתיבה כללים חדשים.

מתחילים את הקמת הגינה מניקוי השטח, סילוק עלים וגיזום העצים. רק לאחר מכן אפשר להתחיל ולעסוק במלאכת השתילה, הקמת שבילים, מערכת ההשקייה וכדומה.

זמן לשתול במלוא המרץ

גינה לקראת הסתיו - הקמת גינה לקראת הסתיו

הסתיו הוא עונה של התחדשות. זה בדיוק הזמן לשתול בגינה פקעות פרחים, ירקות, צמחי תבלין וכדומה. לפני תהליך השתילה צריך לוודא שהאדמה מדושנת ולדאוג לפיזור קומפוסט בכל שטח הגינה.

בין השתילים שאפשר לשתול ויהפכו כל עיצוב גינה למרגש תמצאו פרקעות ובצלים של רקפות, כלניות, נוריות, צבעונים, אירוסים ונרקיסים. בנוסף, אפשר לשתול צמחי תבלין כמו פטרוזיליה, בצל ירוק, חסה ועוד.

אין עונה נפלאה יותר לעצב מחדש או מאפס גינה מלבלבת. עם בוא הסתיו, היצירתיות מתעוררת וזה הזמן להפוך את הגינה לאי ירוק ויפיפה.

רוצים לתכנן ולהקים את גינת חלומותיכם  – פנו אלינו, לאמנות הגינה הקסומה.

ערן 054-5228882