בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים עוברים לבניינים גבוהים, עם גגות רחבים שיש להם המון פוטנציאל. אם אתם מתגוררים בדירת גג או אפילו בקומה גבוהה עם מרפסת, הקמת גינה פורחת וירוקה היא דרך נהדרת להכניס קצת אווירה כפרית למגורים בעיר הגדולה. איך מקימים גינה על הגג או המרפסת? מה חשוב לדעת לפני? אנחנו כאן עם כל התשובות.

מרפסת 2 - הקמת גינה על גגות ומרפסות

הקמת גינה על הגג או המרפסת – שלב התכנון

זהו כנראה השלב החשוב ביותר בכל התהליך. מכיוון שמדובר בגינה גבוהה, אנחנו צריכים להכניס לתכנון לא מעט משתנים שלא קיימים בגינה רגילה. כך למשל חשוב לתכנן מערכת ניקוז איכותית או לוודא שמערכת הניקוז הקיימת על הגג או המרפסת מתאימה להקמת גינה.

בנוסף, חשוב לבדוק את השטח, כמה מהשטח הקיים יכול להיות מנוצל להקמת ערוגות והנחת אדניות וכיצד ניתן להתקין מערכת השקייה.

לאחר התכנון הטכני, ניתן לגשת לתהליך הקמת גינה בסגנון שאתם אוהבים. אפשר ליצור גינה אנגלית, יפנית, מודרנית, מינימליסטית או גינה ישראלית. על גגות בתים רבים מקימים היום גינות ירק שמאפשרות להנות מתוצרת טרייה הכי קרוב לבית, גם כשאתם גרים בעיר.

מרפסת 3 1024x682 - הקמת גינה על גגות ומרפסות

כיצד בוחרים את הצמחים והשתילים לגינה?

חשוב לבחור בצמחים עמידים לתנאי מזג אוויר שונים, כיוון שגגות גבוהים חשופים יותר לרוחות חזקות ולגשמים. בנוסף, כדאי לבדוק שהצמחים שאתם שותלים בגינה יכולים לגדול ולהתקיים בתוך מיכלים או אדניות גדולות, המשמשים בדרך כלל לעיצוב גינות על גגות.

אפשר למצוא מגוון עצי נוי ופרי, צמחי תבלין וירקות, פרחים ושיחים שיכולים להשתלב יחד וליצור גינה לתפארת גם בתוך מיכלים ואדניות.

יוצרים מקום להירגע בו

אנחנו ממליצים להשקיע חלק נכבד מהגינה לפינת הישיבה, שתאפשר לכם להירגע ולנוח לאחר יום ארוך בגינה משלכם באמצע העיר. השקיעו בריהוט איכותי ועמיד, באלמנטים עיצוביים כמו ספסלים ופסלים ועוד. בנוסף, השקיעו בבניית פרגולה שתאפשר לכם לשבת בגינה הגבוהה שלכם גם בחורף.

על הגג, על המרפסת ובכל מקום – אנחנו אתכם בתהליך עיצוב הגינה מא' ועד ת'.

צרו איתנו קשר ונשמח לייעץ

מרפסת 4 - הקמת גינה על גגות ומרפסות