הקמת גינות בחורף – כל היתרונות

חורף… ממש עוד מעט את השמש הקופחת יחליפו ברקים וגשמים, כמו גם ריח אדמה משכר המודיעים לנו על בואו של החורף. אבל בפועל גשמי הברכה ממענים להגיע, ולכן זהו הזמן הטוב ביותר להתחיל במלאכת הקמת גינות בחורף, כי אף פעם לא מאוחר, וגם אתם יכולים להגשים חלום וליהנות מגינת חורף יפהפייה שנכניס לביתכם את ריח החורף המשגע.

שער - הקמת גינות בחורף – כל היתרונות

הקמת גינות בחורף – כל היתרונות

למה כדאי להקים גינה בחורף?

תקופה של התחדשות ופריחה – בניגוד לדעה הרווחת, דווקא הקמת גינה בחורף יכולה להוביל לגינה פורחת ויפה בתקופת האביב, שאז חג הפסח מגיע ונוכל ליהנות מהפריחה המדהימה של הצמחים והפרחים שעד אז יקבלו את כמות המים מהגשמים  שירדו ויתחילו לפרוח במלוא הדרם.

גינה אחרי החורף 4 - הקמת גינות בחורף – כל היתרונות

הקמת גינה אחרי החורף

שתילה קלה יותר – בתקופה זו האדמה רווית מים, הן בשל מי הגשמים שכבר ירדו והן בשל הלחות הקיימת והטל היורד בשעות הלילה. פרמטר זה מאפשר לכם לשתול ביתר קלות עצים, פרחים, צמחים, דשא ועוד. אך אם בחרתם לשתול פרחים רב עונתיים, חשוב מאוד לשמור עליהם כדי שלא יפגעו מהרוחות החזקות או מהגשמים החזקים.

גינה אחרי החורף 3 - הקמת גינות בחורף – כל היתרונות

הקמת גינה

מגוון רב של צמחים חד עונתיים – בחורף ניתן למצוא מגוון רב של צמחים חד עונתיים המתאימים לשתילה דווקא בתקופה זו כמו אפונה ריחנית, כובע נזיר, ציפורני חתול תרבותית, זעפרן, תורמוס ההרים, נרקיסים, אירוסים, כלניות ועוד מגוון פרחים וצמחים אציליים שיפרחו להנאתם בגינה הפרטית שלכם.

צבע דרך צמחיה - הקמת גינות בחורף – כל היתרונות

הוספת צבע לגינה דרך צמחיה

מגוון אפשרויות הגנה מפני הגשם – רבים סבורים כי בגלל הגשם לא ניתן לשבת בגינה בחורף, אך דעו כי קיימים לא מעט פתרונות קירוי יצירתיים, חלקם קבועים וחלקם זמניים הניתנים להסרה עם בואה של השמש. פתרונות ההצללה יכולים היות סוככים, פרגולות אטומות ועוד. אין ספק שפתרונות אלה יאפשרו לכם לשבת בגינה גם כאשר יורדים גשמים חזקים. מלבד זאת, את האזור התחום ניתן לחמם על ידי תנורים ייעודיים, כך שתוכלו לארח בגינה חברים ללא כל הפרעה.

גינה אחרי החורף 2 - הקמת גינות בחורף – כל היתרונות

הקמת גינה

תכנון גינה ללא הגבלה בזמן – לרוב, תכנון גינה בימי החורף אינה לחוצה בזמן כפי שקורה בפועל בקיץ, שהרי הנכם מעוניינים לסיים כמה  שיותר מהר את ההכנות כדי להספיק ליהנות מהשמש, ולכן הקמת גינה בחורף תאפשר לכם לקחת את כל הזמן הדרוש כדי לתכנון את הגינה בהתאם לעיצובים שתרצו.

זמינות מרבית של בעלי המקצוע – כידוע, מסת העבודה של אדריכלי נוף ומעצבי גינות היא דווקא בעונת הקיץ, ולכן בעונת החורף בעלי המקצוע זמינים יותר ויוכלו להקדיש את כל תשומת הלב לתכנון גינה חלומית, כך שבהחלט מדובר על יתרון נהדר, שאף יאפשר לכם ליהנות ממחיר אטרקטיבי יותר.

לסיכום, הקמת גינות בחורף היא בהחלט מומלצת, ואף פירטנו את הסיבות הכי טובות לכך. אז אם גם אתם רוצים ליהנות מגינה חלומית וצמחים שכבר יפרחו במלוא הדרם באביב, התחילו כבר עכשיו את תהליך תכנון גינה על ידי אדריכל נוף.

צרו קשר לפרטים נוספים:

טל: 054-5228882|eran@omanuthagina.co.il

    חורפית 2 - הקמת גינות בחורף – כל היתרונות

    גינה חורפית