כשרוב האנשים שומעים את המילה “במבוק” היא מתקשרת למוצרי עיצוב לבית העשויים מהצמח הגבוה הזה או לחילופין לנופים טרופיים שבהם הבמבוק צומח על שפת הנהר, רחוקים מכן עשרות אלפי קילומטרים. עיצוב גינות במבוק שולח אותנו אל המקומות היפים האלו, שבהם הבמבוק טרי וירוק, צומח ועולה לגובה ויוצר משחקי טקסטורה וגבהים.

גינת במבוק מתאפיינת בשילוב בין סוגי במבוק שונים הנבדלים זה מזה בגווניהם, בגובה, בטקסטורה ובנפח. יש מאות סוגים שונים של צמחי במבוק ומתוכם עשרות סוגים שמשמשים לעיצוב הגינות כאן בארץ.

גיות במבוק - הקמת גינות במבוק ייחודיות

עיצוב גינות במבוק

מהם היתרונות של גינות במבוק?

גינת במבוק מספקת מראה מסודר, אך אם זאת יצירתי. הבמבוקים יוצרים משחקי גובה שנותנים לגינה עומק, מגיעים במגוון גווני ירוק – צהוב – שחור כך שיש עושר ויזואלי והם מצויינים לשתילה באדניות ובמיכלים, כך שניתן גם לשלוט בהתפרשות שלהם על פני השטח.

בנוסף, חלק מצמחי הבמבוק משתלבים באופן טבעי לצד צמחים אחרים, משיחים דרך עצים ועד פרחים מכל הסוגים, כך שהם מספקים בסיס ירוק ואטרקטיבי לכל עיצוב גינה בכל שטח. הם נהדרים לכיסוי של שטח גדול של גינה, שכן חלק מהסוגים מתאימים לחיפוי של משטחים, בדומה לדשא.

מהו תהליך הקמת גינות הבמבוק?

גיות במבוק2 - הקמת גינות במבוק ייחודיות

עיצוב גינות במבוק

כדי להזניק תהליך הקמה של גינת במבוק מתחילים בתוכנית עיצוב. התוכנית כוללת סקירה של השטח ותכנון נכון, תוך שימוש בצמחי הבמבוק השונים שיוצרים גובה, טקסטורה ומשחקי צבע בתוך הגינה.

אחרי התכנון הראשונה אנחנו עוברים להכנת השטח לקראת עיצוב גינה ראשוני ולאחר עבודת ההכנה, פועלים לעצב את הגינה משתילה ועד בניית שבילים או ערוגות. בנוסף, חשוב להשקיע במערכת השקייה איכותית שתאפשר להשקות את הבמבוקים לפי צרכיהם בהתאם לעונת השנה ולכמות המים שכל צמח צריך.

אם אתם מעוניינים בגינה ירוקה ומעניינת, שמזכירה מקומות מרוחקים ואווירה אחרת, גינת במבוק בעיצוב אישי היא פתרון נפלא עבורכם. התוצאה הסופית תספק לכם שעות של הנאה בתוך הסבך הירוק שהוא קסם הבמבוק.

אנו מצרפים מספר תמונות של מגוון במבוקים מיוחדים הניתנים לשיווק על ידי אמנות הגינה הקסומה.

רוצים להקים גינת במבוקים ייחודית ? – פנו אלינו, לאמנות הגינה הקסומה.