הקמת גינות עם בריכות נוי היא בהחלט חלום בר השגה, שיאפשר לנו לקבל אלמנט עיצובי בולט שיהפוך את הגינה לבעלת מראה של טבע ייחודי עם צלילי מים הנשמעים כמו מעיין. עיצוב גינות עם בריכות נוי הוא לא עניין של מה בכך ודורש יד מקצועית שתסייע לכם לתכנן היטב את בריכת הנוי, הן מבחינת מיקומה בחלל והן מבחינת האלמנטים שיהיו סביבה. שילוב של בעל מקצוע כמו אדריכל נוי או מעצב גינות יוכל להבטיח לכם בריכת נוי שתעניק לכם גינה יפה, מרגיעה, דינמית ומותאמת בדיוק לאופי החלל בגינה.

נוי - הקמת גינות - בריכות נוי

מגוון סוגים של בריכות נוי

בשל הפופולריות של בריכות נוי, כיום ניתן למצוא סגנונות עיצוב מגוונים המתאימים לסגנונות שונים של עיצוב גינות כמו רומנטי, קלאסי, כפרי, מודרני ועוד. בריכת נוי יכולה להיות בגימורים שונים כמו קווים טבעיים בסגנון בטון, בריכת נוי משולבת עם סלעים וצמחיה פראית, או צורה גיאומטרית מעניינת שתהפוך לאטרקציה מיוחדת בגינה. מלבד זאת, רבים מעוניינים ליצור מראה של מעיין טבעי בגינה על ידי שילוב צמחייה ומזרקות מים בתוך הבריכה, כך שתוכלו לשבת בגינה הפרטית ולהרגיש בטבע הפתוח.

נוי - הקמת גינות - בריכות נוי

בריכות נוי

מה צריך לבדוק ולתכנון לפני הקמת בריכת נוי בגינה?

בדקו את מערכות המים בגינה – יש לזכור שבריכת נוי יש לתחזק היטב על ידי החלפת/הוספת מים, ולכן חשוב מבעוד מועד לבדוק כיצד מערכת המים עובדת בגינה ובכלל לבחור את מערכות המוצעות בשוק, כך תוכלו לחסוך במים. ההמלצה היא לרכוש מערכת המאפשרת מחזור של מים אשר עובדת בצורה מעגלית, כלומר המים יוצאים מהמזרקה בצורה של מפל מים, עוברים סוג של סינון וחוזרים שנית לבריכה.

תכנון מערכת הניקוי של הבריכה – בריכות נוי חשופות, ולכן הן עשויות להתלכלך בתדירות גבוהה מאבק, עלים, ענפים ועוד. זו הסיבה שיש לבחון את מערכות הניקוי הקיימות בשוק ולבחור את הטובה ביותר, על מנת שתוכלו ליהנות מבריכה נקייה ללא תחזוקה מאסיבית, ממליץ להוסיף מסנני UV  שיפחיתו את כמות האצה במים.

מהו השטח העומד לרשותנו – בריכות נוי צריכות לתת טאץ' עיצובי מרשים, ולכן עליהן להיות קטנות ביחס לשאר האלמנטים בגינה. כיום ניתן למצוא בריכות נוי במגוון סוגים וגדלים, החל מבריכות נוי מוכנות שניתן להטמיע באדמה, ועד בריכות בטון הנבנות בהתאם לגודל הרצוי. בכל מקרה, עלינו לתכנן היטב את מיקום הבריכה וגם את הגודל שלה ביחס לחלל.

שילוב אלמנטים עיצוביים – הוספת אלמנטים בבריכת הנוי יכולים לשדרג אותה פלאים ולהפוך אותה למרהיבה ביופייה. לדוגמה, ניתן לשלב מפלים ומזרקות מיוחדים, לשלב צמחיה פראית או צמחים צפים. לייצר בריכות דגים צבעוניים, פסלים, חיפויים מיוחדים, תאורה מרשימה שתאיר את הבריכה בשעות הערב ועוד ועוד.

בגינה 2 - הקמת גינות - בריכות נוי

נחל בגינה

התאמת בריכת הנוי לאלמנטים סביב – דבר נוסף שיש לתת עליו את הדעת הוא התאמת בריכת הנוי ליתר האלמנטים בגינה וגם לאופי עיצוב הגינה. פרמטי זה חשוב מאוד, הרי וודאי לא תרצו שהבריכה תיראה שונה מבחינה עיצובית, ולכן שימו לב לקווים ולגימורים של הגינה. לדוגמה, לגינה המעוצבת בסגנון מודרני, העדיפו בריכת נוי עם קווים ישרים ובה אלמנטים עיצוביים סולידיים. לעומת זאת, לגינה בסגנון כפרי, תתאים בריכה הנראית כמו מעיין פראי בטבע עם מפלים ומזרקות.

לסיכום, הוספת בריכת נוי לגינה יכולה לשדרג אותה פלאים ולהפך כל גינה משמימה למוארת ומלאה בחיים. אולם, על מנת להגיע לתוצאות מרשימות, מומלץ מאוד לשלב בעל מקצוע המתמחה גם בהקמת בריכות נוי מיוחדות, וגם בבעל מקצוע כמו אדריכל נוף או מעצב גינות שיוכל לייעץ לכם כיצד לשלב את הבריכה בגינה.

רוצים לתכנן את גינת חלומותיכם? פנו אלינו

054-5228882|eran@omanuthagina.co.il