הקמת גינות -כל מה שלא ידעתם על סוקולנטים

בשנים האחרונות הם משתלטים על עולם העיצוב ומגיעים גם לעולם  הקמת גינות בישראל – סוקולנטים. צמחים בשרניים אלו, שמגיעים ממשפחה עצומה של זנים, צבעים וגדלים, מוסיפים צבע ועניין לכל גינה ולכל ערוגה, בבית ובחוץ. מכיוון שמדובר בטרנד גדול בתחום של הקמת גינות בישראל ובעולם החלטנו להקדיש להם מאמר משלהם.

כללי - הקמת גינות -כל מה שלא ידעתם על סוקולנטים

סוקולנטים

מעצים ועד גובה הקרקע – מגוון עצום של זנים

סוקולנטים הם בני משפחה גדולה ומגוונת. הם מגיעים במגוון גדלים ויכולים להתפתח בקלות בגינות בישראל. המכנה המשותף בין בני משפחת הסוקולנטים הוא היכולת שלהם לאגור כמויות גדולות של נוזלים ומינרלים.

כשאנחנו משקים אותם הם מתנפחים והופכים לבשרניים מאד, כאשר כמות הנוזלים קטנה הם מצטמקים והופכים לדקיקים. כשאנחנו משלבים אותם בתכנון או הקמת גינות בישראל אנחנו חושבים על ההשקייה המתאימה להם ועל היכולת שלהם לשרוד בתנאי השטח כאן בישראל.

בעוד שצמחים כמו הנצחה, האגבה, פלרגוניום ויוקה הם אלו המשמשים אותנו להקמת גינות חיצוניות, לצד עץ הפיקוס שגם הוא נחשב לסוקולנט, הרי שמשפחת המיני-סוקולנטים היא המצולמת והטרנדית יותר.

מיני סוקולנטים נכנסים אל הבתים שלנו כפריט עיצובי לכל דבר, ביניהם תוכלו למצוא את הטילנדסיה, האכמה והאריסאה. מדובר בעשרות ואולי מאות של זנים שונים, קטנים יותר וקטנים פחות, שאפשר לגדל בבית.

2 - הקמת גינות -כל מה שלא ידעתם על סוקולנטים

סוקולנטים

סוקולנטים דורשים אהבה – והרבה

כדי להצליח בגידול סוקולנטים בארץ צריך לא מעט אהבה והקשבה. הם דורשים בקרת השקייה קבועה מצד אחד ומצד שני אינם מפונקים בכל הקשור לכמויות המים. בחורף הם יכולים לשרוד, אך עדיין חשוב לבדוק ולראות מתי כדאי להזיז אותם למקום יבש יותר.

האתגר הגדול הוא לשמור עליהם במקום הטוב ביותר להם באותה העונה, ולכן עדיף לשתול סוקולנטים באדניות או עציצים שתוכלו להזיז לפי הצורך.

סוקולנטים מוסיפים לכל גינה עומק, עניין ותחושה שיקית ואלגנטית. השילוב המדוקי עם הריצוף המעוצב מסביב והמיכל הנכון, יכול ליצור הרבה קסם, בכל גינה.