מרגישים שיש לכם בגינה אזורים שוממים? בואו להכניס להם חיים על ידי בריכות נוי מרהיבות. הקמת גינות פרטיות עם בריכות נוי נעשו טרנדיות, ונראה כי אדריכלים ומעצבי גינות מציעים זאת ללקוחותיהם בתהליך הקמת גינה, על מנת להקנות פינה מלאה חיים עם צלילי המים הזורמים לבריכה. העיצובים בתחום בריכות נוי הם אינסופיים, ולכן תוכלו לשלב בהן מנעד רב של אפשרויות כמו צמחים, דגים, מפלים, פסלים ועוד ועוד.

בגינה - הקמת גינות פרטיות עם בריכות נוי

הקמת גינות פרטיות

במאמר זה נסקור את היתרונות של עיצוב גינות עם בריכות נוי, ונפרט מעט על הגורמים החשובים בשלבי ההקמה. אז אם גם אתם רוצים לעצב גינה חלומית עם בריכות נוי, המאמר הזה בדיוק בשבילכם!

היתרונות של שילוב בריכות נוי בגינה

• בריכות נוי מאפשרות למלא שטחים שוממים ולהחיות אותם על ידי בריכה דקורטיבית מושקעת המכניסה "תנועה" לנוף.
• ניתן לשלב בהן מגוון אלמנטים עיצוביים שישפיעו על הנראות הכוללת של הגינה.
• ניתן לייצר איתן מחיצות וירטואליות בין שטחים שונים בגינה, כמו בין פינת הישיבה לערוגות הצמחים.
• ניתן לשלב בהן דגים צבעוניים שיקנו רוגע ושלווה לחלל הגינה.
• צילי המים תורמים לאווירה ומעניקים תחושה של מעיין בטבע.

נוי - הקמת גינות פרטיות עם בריכות נוי

בריכת נוי

שלבי הקמת בריכות נוי בגינה

בחירת מיקום אידיאלי לבריכות הנוי

בחירת מיקום לבריכה הוא אחד האתגרים החשובים, במיוחד כאשר מדובר על תכנון גינה מאפס. בעת הבחירה, יש לייחס חשיבות לכמה גורמים חשובים. אחד מהם הוא גורם השמש, שהרי בריכות נוי זקוקות לפחות ל3-4 שעות שמש ביום ולא יותר מזה, על מנת שלא יתחממו יתר על המידה. קרני השמש מסייעות לצמחים להתפתח במיוחד כאשר משלבים צמחי מים בבריכה. לצד זה, צריך להבין ששמש מרובה העולה על 3-4 שעות יכולה לחמם את הבריכה וכך להאט את המערכת האקולוגית ולגרום להתפתחות אצות ונזקים לדגים ולצמחים.
מובן שתמיד ניתן לייצר הצללה, במידה ולא ניתן למקם את הבריכה במקום אליו מגיעות קרני שמש מועטות במהלך היום. פתרונות ההצללה יכולים להיות עצים המקנים צל, פרגולות, צמחי גדה נמוכים ועוד. המקום האידיאלי הוא הצללה של המבנה המסתירה את קרני השמש בחלק מסוים של היום.

תכנון העצים סביב בריכת נוי

גורם נוסף שיש לקחת בחשבון בעת הקמת בריכות נוי הוא – נשירת עלים של עצים וצמחיה שיכולים לפגוע בבריכה וליצור משקעים ולכלוך. נכון שעצים הם פתרון הצללה נהדר, אך כאשר העלים נושרים הם מהווים פגיעה בבריכה, ולכן יש למקם את הבריכה במרחק מסוים מהעצים המנשירים עלים בכמות גדולה.
מערכות מקצועיות לצורך אחזקה וניקוי הבריכה
בריכת נוי יש לתחזק היטב, ולכן כדאי מבעוד מועד לבחור פתרונות ומערכות ניקוי מקצועיות שיאפשרו לכם כמה שפחות להתעסק עם ניקיון מי הבריכה. כיום תוכלו למצוא מערכות מקצועיות לסינון מים החסכוניות מאוד, ומאפשרות סינון של המים והחזרתם למי הבריכה, וכך לחסוך בהוצאות.

גינות פרטיות עם בריכות נוי - הקמת גינות פרטיות עם בריכות נוי

הקמת גינות עם בריכות נוי

שילוב צמחים, אקסוסוריז ודגים בבריכה

הדבר המרכזי בבריכת נוי הוא כמובן הדגים והצמחים המעניקים לבריכה את הטאץ' העיצובי המושלם. ישנם סוגים שונים של צמחי מים, חלקם צמחי גדה נמוכים לשילוב סביב הבריכות, צמחי גדה גבוהים למראה של טבע, צמחים צפים, שושנות מים מרהיבות, צמחים מחמצנים ועוד ועוד. את הצמחים יש לשלב בחוכמה, וכמובן להתאימם לאופי הבריכה וכיווני האוויר על מנת לאפשר להם להתפתח כנדרש.

גם שילוב דגים הוא בהחלט מתבקש בבריכות נוי, במיוחד אם הבריכה שקופה וניתן לצפות בדגים מבחוץ או מלמעלה. דבר נוסף הוא האקססוריז שיעניקו לבריכה טאץ' עיצובי מרשים כמו מפלי מים, מזרקות, פסלים ועוד.

רוצים לתכנן את גינת חלומותיכם? פנו אלינו

054-5228882|eran@omanuthagina.co.il