טיפוח הגינה בעונת החורף

גינה חורפית שער - טיפוח הגינה בעונת החורף

טיפוח הגינה בעונת החורף

דקה לאחר העלמות השמש וכניסת החורף, רבים נוטים להסתר בביתם וליהנות מהחום, בעוד הגינה נותרת כפי שהיא, אך כידוע גינה דורשת תחזוקה וטיפוח כדי לאפשר לה להיראות במיטבה. דבר זה יוצר מצב שהצמחים והפרחים שטיפחנו בעונת הקיץ חשופים לפגעי מזג האוויר ועוברים שינויים טבעיים עם בוא החורף, כגון נשירת העלים מהעצים. זה הזמן להזכיר כי גם בחורף גינות דורשת תחזקה, בעיקר ניקוי עלים וגיזום, כמו גם התמודדות עם גשמים חזקים והגנה על הפרחים העדינים.

דווקא בחורף יש כמה פעולות שחשוב לבצע בגינה, אלה פעולות כמובן שיש לבצע בפרט בתקופת החורף, משום שתחזוקת הגינה בחורף שונה מתחזוקתה בימי הקיץ החמימים.

גינה חורפית המשך - טיפוח הגינה בעונת החורף

טיפוח הגינה בעונת החורף

יש שלוש פעולות גינון שיש לבצע בחורף:

השקיה – בימי הקיץ האדמה יבשה מהשמש, ולכן עלינו להשקות בתדירות גבוהה את הגינה, ובחורף די במי הגשמים כדי לאפשר לאדמה לקבל את הלחות הדרושה. אך חשוב לזכור כי החורף בארצנו אינו קשה, וישנם שבועות ארוכים בהם אנו לא רואים טיפת גשם אחת, ולכן חשב לעקוב ולבדוק את לחות האדמה ובמידה הצורך להשקות אדמה יבשה.

טיפול באדמה – פעמים רבות לאחר ירידת גשמים רבים נוצר מצב שהאדמה נעשית בוצית ושלוליות מכסות חלקים שנים בגינה. מצב שכזה יאלץ אותנו לעבוד קשה ולבצע פעולות מורכבות יותר כדי להשיב את האדמה לקדמותה. ישנם חומרים שונים אשר מיועדים להקשיח חזרה את האדמה הבוצית והטובענית, ולכן אל לכם לשכוח לבצע זאת. חשוב לציין כי אדמה בוצית נהדרת עבור הצמחים מסוימים, יחד עם זאת ישנם צמחים עדינים שאינם זקוקים לכמות גדולה של מים ועלולים לטבוע יחד עם האדמה ופשוט להעלם – יש לבדו את הניקוזים והשיפועים בגינה, למקם צמחים האוהבים מים באזורים מתאימים ולהפרידם מהצמחים שאינם אוהבים הצפת שורשים.

גינה בחורף 2 - טיפוח הגינה בעונת החורף

טיפוח הגינה בעונת החורף

לכסות צמחים רגישים – ישנם צמחים מסוימים ובעיקר פרחים שאינם רב עונתיים הזקוקים לאור וצל, הרי ידוע כי בתקופת החורף השמיים נעשים שחורים והשמש אינה נגלית, דבר זה מאלץ אותנו למצוא מקורות אור מלאכותיים עבור צמחים אלה. כמו כן, ישנם צמחים הרגישים למי הגשמים, ולכן תוכלו לכסות ולהגן על אותם הצמחים או להכניסם לביתכם או למקום מקורה כדי להגן עליהם עד תום עונת החורף הקרה.

בחורף 3 - טיפוח הגינה בעונת החורף

טיפוח הגינה בעונת החורף