עדכון אחרון 26/12/2023

בריכה פרטית בבית שלכם תציע הרבה יותר משכשוך מרענן ביום קיץ הביל – בריכה פרטית היא שער לאינספור הנאות וזיכרונות. בריכה פרטית בחצר הבית תהווה מקור לשמחה ולרווחה שיוסיף ערך לאין שיעור לאורח החיים שלכם ושל כל דיירי הבית. על כן, כדי להפוך את הבית שלכם לאי שקט חלומי עם בריכה מנצנצת, יש לבצע קודם לכן, תכנון מוקפד תוך כדי שכלול של כל הגורמים והאילוצים הקיימים, כדי להבטיח שהבריכה תהיה תואמת לחזון שלכם ותענה על צרכי אורח החיים שלכם ושל יקירכם בכל מובן. מדריך מקיף זה יפרוש בפניכם את כל השלבים המשמעותיים שיסייעו לכם להבין כיצד לתכנן בריכת שחייה בבית פרטי.

הגדירו את המטרות שלכם

לפני שתצללו לפרטים וניואנסים טכניים, רצוי לקבוע מה הם היעדים המרכזיים עבור בריכת השחייה שלכם – האם הבריכה תשמש בעיקר כמרחב בילוי, אזור כושר או שילוב של שניהם. הבנה של הצרכים והרצונות יוכלו לנתב את ההחלטות הבאות בתהליך התכנון.

העריכו את המקום

העריכו במדויק את השטח הפנוי בחצר שלכם, בפרט את האזור שמיועד לבריכה. קחו בחשבון את השטח שמיועד לרביצה, לפינת ישיבה ופינת אוכל, לצמחייה וכל מבנה קיים. הערכה מראש תשפיע על הגודל, הצורה ועל הנוף שישקיף מהבריכה בגינה.

בחרו את סוג הבריכה המתאים

סוגים שונים של בריכות יוכלו לתת מענה לכל העדפה וצורך שלכם. האפשרויות כוללות בריכות שקועות בקרקע, בריכות שניצבות מעל הקרקע בריכה תעשייתית ואו בריכה מבטון. הבחירה צריכה להיות בהתאם לשטח הקיים, לתקציב ולשימוש המיועד שלכם.

הגדירו תקציב –

קבעו מראש תקציב ריאלי לפרויקט בניית בריכה פרטית. קחו בחשבון לא רק את העלויות של הבנייה אלא גם את התחזוקה השוטפת, הגינון וכל יתר התכונות הפוטנציאליות כמו תאורה או אלמנטים עם מים. תקציב ברור יסייע לכם לקבל החלטות מושכלות במהלך תהליך התכנון.

הקמת בריכת שחיה ביתית

הקמת בריכת שחיה ביתית

דעו מה התקנות ואם יש צורך באישורים למיניהם

בדקו את התקנות של הרשות המקומית בה את מתגוררים ואת כל חוקי הבנייה וההיתרים המסדירים את בניית הבריכה שלכם. תהיו מודעים לכל דרישות, תקנות הגידור וכל היתר. עמידה בכל התקנות הללו חיונית כדי למנוע סיבוכים משפטיים, בלבול ראש וזמן יקר.

עיצוב ואסתטיקה

שתפו פעולה עם מעצב בריכות מקצועי או אדריכל שידע ליצור את העיצוב המשלים והתואם למבנה של הבית שלכם ושיתאים לטעם ולצרכים שלכם. מעצב בריכה ידע לתת את הטאץ' העיצובי והייחודי וישדרג את המראה של הבריכה ממאגר מים פשוט למבנה מרשים ויחודי שמעלה את ערך הנכס שלכם.

פונקציונלית היא לא מילה גסה –

עוד מומלץ, שהבריכה תהיה מאובזרת באלמנטים יעילים כמו מדרגות, מעקה או אזור שכשוך רדוד שבו תוכלו לנוח. היה ואחת המטרות שלכם היא שחייה וכושר, כדאי יהיה לשלב נתיב שמיועד לכך.

העדיפו חומרים איכותיים –

בחרו חומרים איכותיים לבנייה של הבריכה. סוג הגימור של הבריכה וכל חומר שתעשו אתו שימוש ישפיע בסופו של דבר על אורך חיי הבריכה ועל התחזוקה שלה. בחרו בחומרים העומדים בפני נזקי מזג האוויר ומספקים משטח נוח שמונע החלקה.

יש לשקול יעילות אנרגטית

שלבו בבריכה ציוד חסכוני, כגון משאבות ותנורי חימום. זה לא רק יפחית את העלויות התפעוליות שלכם, אלא גם יתכתב עם המגמה הירוקה המובילה בימינו.

בטיחות

אל תחסכו בשום צורה באמצעי בטיחות ברחבת הבריכה שלכם, החל מגידור מסביב למבנה, כיסויי בריכה ואזעקה. גם חיפוי לרצפה סביב הבריכה הוא קריטי וחשוב שיהיה חיפוי שמונע החלקה. כל האלמנטים הללו הם חיוניים ליצירת סביבה מאובטחת, בפרט אם יש לכם ילדים או חיות מחמד.

כאמור, תכנון בריכת שחייה בחצר הבית שלכם ידרוש התחשבות במגוון אלמנטים. על ידי הגדרת כלל היעדים, הערכת החלל, קביעת תקציב ושיתוף פעולה עם אנשי מקצוע, תוכלו ליצור בריכה שלא רק  תשפר את האסתטיקה של הנכס, אלא גם תהיה תואמת לאורח החיים והצרכים הפונקציונליים שלכם. עם תכנון מקצועי ומהימן בריכת השחייה בביתכם תבטיח שנים ארוכות של הנאה ורגיעה.