אין דבר מהנה יותר מאשר להכין כוס תה חמה בסוף יום מעייף, לצאת אל הגינה או לפתוח את החלון ולקטוף כמה עלים של נענע טרייה, להניח בתוך הכוס וללגום בהנאה.

אין דבר טעים יותר מבזיליקום טרי שזה עתה נקטף ונכנס לסלט העגבניות האיטלקי שאתם כל כך אוהבים. אין תחושה נעימה יותר מלהריח את היסמין שהופך את הכביסה שתליתם בחצר לריחנית יותר מכל מרכך כביסה שקניתם בסופר.

שתילת עשבי תיבול בגינה הוא חלק בלתי נפרד מתהליך עיצוב גינה שמחה וירוקה, שגם תתן לכם תנובה אמיתית.

תבלינים.jpg 1 - כל היתרונות של עיצוב גינות עם עשבי תיבול

עיצוב גינות תבלינים

תחזוקה קלילה והרבה תועלת

לא מעט אנשים חוששים מלשתול עשבי תיבול בגינה בגלל שיש צורך בהשקייה רבה, טיפול קבוע ושתילה חוזרת בכל שנה. אבל למעשה העובדה הזו לא נכונה. מרבית עשבי התיבול לא דורשים טיפול מיוחד אלא בעיקר חשיפה טובה לשמש ומערכת השקייה קבועה שתגיע לשורשים שלהם.

חלק מעשבי התיבול דורשים מעט עבודה, כמו קיצוץ של העלים בחורף כדי שהצמח יגדל מחדש בצורה טובה יותר. כך עם רוזמרין, זעתר, בזיליקום וצמחים נוספים.

חשוב לציין שרוב הצמחים גדלים פרא ואין כמעט צורך לטפל בהם. לעומת זאת הם מעניקים תועלת רבה. הם נכנסים לתבשילים, סלטים, משקאות ומאפים, הם משמשים כעשבי מרפא שיכולים לסייע להקלה על כאבים ותחושות לא נעימות והם מוסיפים לגינה צבע ירוק, ריחות נהדרים והרבה קסם.

מתאימים לרוב הגינות בישראל

עבודת השתילה של עשבי תיבול היא פשוטה למדי. הם מתאימים לכל סוג של גינה בתנאי שיש בה חשיפה טובה לשמש ומערכת השקייה איכותית. הם תורמים לתהליך עיצוב גינה בכך שהם מוסיפים הרבה צבע ויופי מבלי שתצטרכו לעבוד קשה.

רוב עשבי התיבול יתאימו לכל הגינות בישראל ואפשר גם לשתול אותם בעציצים ומיכלים קטנים. זהו פתרון מצויין גם למי שרוצה ליצור גינה ירוקה על המרפסת או על גג הבניין.

תבלינים - כל היתרונות של עיצוב גינות עם עשבי תיבול