הגינה הפרטית משמשת למגוון מטרות: מנוחה ושלווה, משחק ואירוח. עיצוב אסתטי והרמוני יכול לייצר מרחב פעילות ומנוחה שמייצר חוויה חושית רחבה. אלמנט המים, בפרט, מייצר הנאה חושית מיוחדת במינה. הוא משלב פכפוך מים מרגיע, מייצר את השתקפות הנוף בצלילות המים, מייצר קרירות תחושתית, משמש מוקד משיכה לציפורים, ולכן מזמן את ציוצי הציפורים.

הבריכה יכולה להיות שקועה בתוך מישור האדמה, ולעומת זאת היא יכולה להיות מוגבהת, מעוצבת בקפידה סימטרית, או מייצרת תחושה טבעית על ידי הדמיה של בריכה טבעית, משלבת מפל או דמומה ומשלבת תנועת דגי נוי במים, בעלת שפה נקייה או מעוטרת בסלעים או בחלוקי נחל, באבן מסותתת, בשיש או בקרמיקה, היא יכולה לשלב מזרקה, אביזרי טבע דומם ותאורה בהתאם לשעות היום. צמחיית הנוי סביב תייצר מסגרת מקסימה למקור המים, ותשלב, אם כך ייבחר, מרקם צמחי מים. לכל בריכה ייחודיות משלה, אם בגלל הצמחייה המייצרת מעין ביצה טבעית, אם בשל היותה בריכה רוחשת דגים או מוכלרת.

בגינה - מדוע אלמנט המים מוסיף כל כך הרבה לגינה הפרטית?

אלמנט המים

מדוע להכניס את אלמנט המים לגינה הפרטית?

מעבר לפרמטרים שהוזכרו עד כה, המציינים את היתרונות האסתטיים של מקור המים בגינה, מומלץ להתייחס גם לתורת הפנג שוואי בנושא. לפיה – המים מהווים מקור חיים, והם מסמלים שפע. לדוגמה: מפל מים בכניסה לבית, כאשר זרימת המים היא לכיוון הבית, ייצר אנרגיית שפע לבני הבית. גודל הבריכה גם הוא חשוב, ועכירות או צלילות המים הם גם פרמטרים שיש לתת עליהם את הדעת. בריכה בפינה הדרום-מזרחית של הגינה מהווה מקור למימוש משאלות שפע חומרי. לסיכומו של עניין, מדובר באסתטיקה יפהפה המשפיעה על הנפש לחיוב, ויכולה להוות מוקד למשיכה אנרגטית טובה ושופעת.