מה הופך גינה ליוקרתית?

תהליך של עיצוב גינה הוא בהחלט הליך מורכב ומאתגר, הוא דורש התעמקות וחשיבה יצירתית, תכנון מוקפד וגם עבודה בשטח. אם גם אתם חפצים לעצב את הגינה שלכם בסגנון יוקרתי ומרשים, שיותיר את כל מי שיצפה בה עם פה פעור, להלן כמה רעיונות שתוכלו לבצע לבד או באמצעות אנשי מקצוע שילוו אתכם לתוצאה המשולמת ביותר. אז מה הופך גינה ליוקרתית? לכל גינה יוקרתית יש כמה וכמה מאפיינים בולטים והיא תהייה שונה בתכלית מסגנונות עיצוב אחרים – אז מה מאפיין עיצוב גינות יוקרה? להלן כל התשובות.

מה הופך גינה ליוקרתית?

מה הופך גינה ליוקרתית?

אז מה הופך את הגינה ליוקרתית?

מה שהופך את הגינה ליוקרתית ומרשימה זה לפני ואחרי הכל המשאבים שהושקעו בה וכל איכות חומרי הגלם שנעשה בהם שימוש. כמו כן, גם הקמת התשתיות תהייה מושקעת ואיכותית – כל מה שנוגע לתשתית החשמל, הבריכה או למערכת ההשקיה והדישון של הצמחייה וכולי. בנוסף, חלל הגינה אמור גם לעמוד בכל הצרכים של הדיירים ובתנאים הקיימים בשטח. בין כל האלמנטים שנמנים בגן יוקרתי אפשר למצוא  – מערכות ישיבה מפנקות, מטבח חוץ, פרגולה, דק, בריכה, ג'קוזי, מזרקה/קיר מפל /אלמנט מים וכולי, ושכל האלמנטים האלה ישתלבו בהרמוניה עיצובית ותהייה להם גם המשכיות לתוך חלל הבית.

צמחיית נוי ועצי פרי

עצים וצמחייה הם חלק אינטגרלי מכל גינה. מלבד התפקיד שלהם להנחיל צל בשטח בחצר וליצור ממד של גובה הם גם מעניקים לנו מפירותיהם הרבים. העצים המומלצים בשילוב גינת יוקרה הינם עץ זית, עצי לימון ועוד עצי הדר וצמחי תבלין ונוי שיכולים להתאים לאקלים שמאפיין את אותו אזור , ובנוסף אני ממליץ להוסיף עצים ייחודים/אקזמפלרים , שכל אחד מהם יכול להיות מוקד בפני עצמו בגינה , כגון תות קגיאמה , וכיו"ב.

צמחיית נוי ועצי פרי

צמחיית נוי ועצי פרי

בריכות שחייה או דגים

כחלק מהסטנדרט של גינות היוקרה, נהוג לא פעם לשלב בגינה בריכת שחיה ביתית מפנקת ומרשימה במיוחד שבה יוכלו כל באי הבית ליהנות בחודשים הנעימים לרחצה. לחילופין אפשר להקים בריכת נוי שמגיעה עם מזרקה/מפל ודגי נוי ייחודיים.

בריכת נוי בתל מונד

בריכת נוי בתל מונד

תאורת גינה מרשימה

יש היום גופי תאורה רבים שניתן יהיה לשלב בתוך הגינה שיכולים להקנות לוק יוקרתי שמעורר התפעלות. הפתרונות שמושכים את העין הם תאורה על בסיס דוקרנים למיניהם שיכולה להאיר את העצים באופן ממוקד וגם תאורה ששקועה בתוך הדק, הבריכה או הרצפה ומפיצה נקודות אור צבעוניות באלמנטים שונים בחלל. אפשר לשקול לשלב גם גופי תאורה שהם תלויים או שהם צמודים לקיר ויכולים ליצור אימפקט נפלא ברגע שמתחיל להחשיך, וכמובן לשלב עמודי פטריה/תאורת שביל לאורך המעברים בגינה או בפינות החמד.

תחזוקה גבוהה

בעיצוב גינות יוקרה יש דגש רב על כל נושא התחזוקה של הגן ולרוב נהוג להזמין שירותי תחזוקה שמכסחים את הדשא וגוזמים את העצים ודואגים למראה מזמין של הגינה והצמחייה מדי שבועיים לכל הפחות. תדירות הביקור תיקבע על סמך הגודל וסוג הצמחייה שיש בגן. כמו כן, גינה יוקרתית דואגת לתחזוקה גם באמצעות שילוב של טכנולוגיה מתקדמת כמו מערכות חכמות שמשדרגות את הגינה החל מתאורה חכמה ועד למערכת השקיה ממוחשבת ומתקדמת, מה שללא ספק יהווה מאפיין בולט בגינות יוקרה.

ריהוט גן

כשמדברים על עיצוב גינות יוקרתיות, בדרך כלל נהוג יהיה לשלב לצד הצמחייה, העצים והדשא גם ריהוט שמיועד לחלל חוץ  ומיוצר מחומרי גלם משובחים. ריהוט גינה כולל בין היתר מערכת ישיבה אקסקלוסיבית, פינת אוכל, ערסל נדנדה, מיטות שיזוף, ספסלים וכל מה שיכול להשלים את המראה היוקרתי והמזמין.

מטבח חוץ

פתרונות הצללה

בכל גינה יש להציב פתרונות הצללה שיאפשרו את השהות הממושכת בגינה. היום יש מנעד של פתרונות הצללה שמתאימים לגינה יוקרתית והם יגיעו בתצורה של פרגולות עץ כבדות לגינות הכפריות או פרגולות לבנות וייחודיות בנוף, על ידי סככים אלקטרוניים וכל מה שמשתלב עם החלל ומאפשר שהות ארוכה ונעימה בימים חמים במיוחד.