בריכות שחייה מתועשות נבנות בטכנולוגיה מתקדמת שמצליחה להוזיל את עלויות הבנייה והתחזוקה שלהן. השלד שלהן מוקם בשטח בהתאם לצורה ולגודל שהלקוח מעוניין בהם על ידי פאנלים מיוחדים שעמידים בכל אותן תזוזות של האדמה וכך הן מוגנות לאורך שנים ארוכות. בריכה מתועשת מצופה ביריעה מיוחדת שעשויה מ PVC ויכולה להגיע בשלל דגמים והדפסים בהתאם לטעמו האישי של כל אחד. תהליך הקמתה יארך בממוצע עשרה ימים עד 3 שבועות באמצעות צוות מומחה ומנוסה במבנים מהסוג הזה – מדוע היא מומלצת? מה שלבי הבנייה שלה ומה היתרונות והחסרונות שלה? – כל התשובות במאמר שלפניכם.

מה זה בריכה מתועשת?

מה זה בריכה מתועשת?

למה הבריכה מהסוג הזה כל כך מבוקשת?

בריכות מתועשות מבוקשות מאוד בימינו ואפשר למצוא אותן בלא מעט בתים יוקרתיים בארץ. העלות בנייה שלהן תהיה זולה הרבה יותר מעלות הבנייה של בריכת בטון. כמו כן, עלויות התחזוקה היומיומיות הינן זולות וזאת מאחר שאפשר יהיה לאתר כל נזילה במהירות ובקלות וכך לחסוך בהוצאות גבוהות. בנוסף, שיפוץ וחידוש בריכות מתועשות ידרוש בעיקר החלפה של יריעת הPVC כשהעלות אינה יקרה בזמן ששיפוץ של בריכת בטון תאלץ החלפת חיפויים – מה שיצריך הוצאה כספית הרבה יותר גבוהה.

בריכת שחיה מתעושת בבית פרטי

בריכת שחיה מתעושת בבית פרטי

השלבים בבניית בריכת שחיה מתועשת

תהליך הבנייה יכלול בין היתר מספר שלבים:

  1. בשלב הראשון נדרש יהיה לחפור בור גדול בקרקע , שיהיה עמוק יותר מהעומק המתוכנן של הבריכה. ניתן לעשות זאת גם אם הבית עצמו כבר בנוי, באמצעות טרקטור קטן בעל מנוף.
  2. לאחר מכן יש לפזר מצעים מתחת לבריכה ( מינימום 40 סנטימטר , שתי שכבות של מצעים מהודקים) .
  3. לאחר מכן יש להתקין את הפנלים שמטרתם לשמש כדפנות של בריכת השחייה. הם יחליפו למעשה את יציקות הבטון ויהוו קירות תומכים. פנלים אלה לרוב עשויים מחומר ייעודי שהוא עמיד לכל תזוזה של האדמה וחסין גם מול נזקי מזג האוויר.
  4. את הדפנות מקבעים לקרקע על ידי יציקה של בטון היקפי וריצפת הבריכה – הליך שגם "קושר" את קירות הבריכה למקשה אחת.
  5. השלב הבא שהוא גם השלב הסופי בטרם ממלאים בה מים, והוא התקנת הציוד המשולב בבריכה ( סקימרים, תאורה, וכיו"ב) והתקנת ציפוי הPVC. יריעות הPVC לבריכות שחיה יגיעו בשלל הדפסים וצבעים.
  6. כעת, לאחר שנבחר הדגם והותקנו יריעות הPVC מה שנותר זה למלא את המבנה במים עד לקו המים בהתאם להנחיות ולתקן ופשוט ליהנות משחיה מרעננת!

היתרונות בבניית בריכות שחיה מתועשות

יש כמה וכמה יתרונות בולטים לבריכות מתועשות כשהעיקרי הינו חיסכון ענק של זמן ההקמה שלא יעלה מעל שלושה שבועות עד שתוכלו להתחיל לרבוץ בהן. גם היריעות –  PVCשמספקות שקט נפשי מכל תרחיש של מזג אוויר קיצוני או תנודה של האדמה. בנוסף, גם העלות הינה נמוכה, זאת ביחס ליתר האופציות הקיימות. להבדיל מבניית בריכת בטון, מתועשת נחשבת לבנייה קלה ואקולוגית ומתחשבת בסביבה, התחזוקה שלה זולה יותר וכל שיטת הבנייה המודרנית שלה משאירה בחירה בידי הלקוח כמו סגנון, דגם, מידה, גודל, ציפוי וצורה – הכל בהתאמה אישית ובהתחשב באילוצים הקיימים.

ומה החסרונות?

נדגיש כי במקרה הזה, היתרונות עולים על החסרונות, אך עדיין ניתן למצוא מספר חסרונות כמו המראה שלה שנחשב לפחות אלגנטי מהבטון ( מכוון שבבריכה מתועשת פחות מומלץ להתקין פסיפס שנצמד לחומר סמנטי). כמו כן, הצורך באחת לכמה שנים להחליף את יריעת הPVC במטרה להאריך את חיי בריכת השחייה. בגין צורת זה, רצוי מאוד להקפיד על תחזוקה גבוהה ומקצועית בהתאם להנחיות היצרן ובשילוב של כל הציוד המתאים כמו מערכת לחיטוי המים, משאבת סינון, אביזרים נוגדי החלקה, כיסוי ייעודי וכולי.  

על מה חשוב לשים דגש בזמן ההקמה?

מיקום

מומלץ יהיה להקים את בריכת השחייה באזור שמאפשר גישה נוחה, שנהנה משמש יחסית ומאפשר אזורי רביצה ומרגוע סביב הבריכה, לדאוג שיש מעבר על משטח כלשהו ( ריצוף , דק , בטון מולק , דשא סינטטי, וכיו"ב)  מהבית לבריכה (ולא מעבר על דשא רגיל שיגרום להכנסת עלים ולכלוך לבריכה, או בדרך חזרה לבית – כאשר נכנסים עם רגלים רטובות) , ויש לחשוב על כל ההיבטים הקשורים לניקוז חדר המכונות , מטבח החוץ והמקלחת – לשוחות הביוב במעטפת..

גודל

כדאי לעשות התאמה בין המיקום של הבריכה לבין הגודל שלה. וחשוב מאד לבדוק מול המועצה המקומית מבן ההנחיות הספציפיות למרחק מגבול חלקה, מרחק מגדר עם שכן , מה המרחק מהבית, ומה שטח הבריכה המקסימלית המותר באזור שלכם.

אמצעי בטיחות

כיום החוק מחייב התקנת גדר בטיחותית כולל שער במעטפת הבריכה, או כיסוי בטיחותי – השומר על טמפרטורת המים ומקטין אידוי , בנוספת ליתרונות הבטיחותיים שלו.

תחזוקה

כאמור יש צורך למלא את הבריכה במים אחת לשנה ובמקביל לשמור על רמת כלור/מלח אופטימלית וחומציות מתאימה. כדאי גם להצטייד באבזור המתאים על מנת להבטיח מים נקיים ולמנוע מחלות וזיהום.