עולם המים בגינות

מפתיע עד כמה מים וכל אלמנט עם מים בגינה, מושך אותנו מידית אליו. בריכות דגים או בריכות נוי, מזרקה או מפל מים יוכלו להשתלב עם כל סגנון עיצובי ותהייה להם השפעה ישירה על החושים שלנו באמצעות הצלילים שיבקעו מתוכם, תנועתם, משחקי האור והצל ומעל הכול, מקום משכן לצמחים, לדגים וחיות מים אחרות.

כאשר מתכננים להוסיף בריכת נוי לגינה, יש להתחשב במספר שיקולים מראש: שטח הבריכה, התחזוקה השוטפת שהבריכה נזקקת לה, מה מעדיפים שיהיה דומיננטי יותר  – צמחייה ( אם כן – צריך לדעת אלו צמחים מתאימים), דגים, או שמא זרימת המים. כמו כן, גם חשוב לבחור מיקום שאינו נחשף הרבה לשמש בגלל פגיעה בבריכה ובדגים וריבוי אצות אשר משנות את צבע המים, יש גם להתייחס לדרך הייחודית של ניקיון הבריכה וחיבור הבריכה לחשמל ותאורה, תוך שמירה על בטיחות ומניעת אסון. לכן התקנה מקצועית היא הכרחית כאן, ויכולה לחסוך הרבה כסף לטווח הארוך, אז עולם המים מציע לנו שפע של בחירות בגינה שלנו כמו בריכות נוי, מזרקות ומפלים, על כך במאמר לפניכם.

עולם המים מפל-בגינה

עולם-המים מפל בגינה

איך בונים בריכה נוי?

בריכת נוי היא למעשה מערכת אקולוגית קטנה שמעניקה תנאי מחייה מצוינים לצמחיית מים ולבעלי חיים שונים כמו דגים, קרפדות וכולי. בריכות נוי בנויות לרוב ממסלעה טבעית שעליה גדלים צמחי מים ובר כגון – רקפת, אירוס, לוטוס וכולי. בתוך בריכת הנוי יש מדרגה שמיועדת לצמחים שמגיעים בגדלים שונים שכן המיקום בו יתביית הצמח הוא משמעותי במקרה הזה של צמחי מים, וזאת על מנת שיצליחו לשרוד ולקבל את מלוא התנאים שלהם הם זקוקים. גרם המדרגות ישמש גם לצרכי תחזוקה של הגנן שמטפל בבריכה. כל תכנון ובנייה של בריכות נוי יתבצע על ידי אנשי מקצוע מנוסים בעלי ידע נרחב בתחום בריכות הנוי.

גינות מעוצבות עם בריכות נוי

גינות מעוצבות עם בריכות נוי

מזרקות מים מרעננות בגינה

מזרקות מים, מלבד היופי והקסם שהם משרים בגינה, הם גם מספקים את התוספת של צליל המים שמוסיף ליושב לידם רגיעה והנאה. ישנם כל מיני סוגים של צלילי מים ויש לחשוב מראש עליהם, כי זהו הצליל שיישמע כל הזמן בגינתכם. עוצמת הצליל למשל, תקבע את מרחק פינת הישיבה מהמזרקה. כמו כן יש להכניס למערכת השיקולים את רמת התחזוקה הנדרשת למזרקה. יש כאלה שדורשות יותר – כמו אלה עם צמחייה ודגים, ויש כאלה שפחות – עם כלור בלבד. כמו כן – יש להתחשב גם בשמש, ברוחות, בעצים אשר בסביבה אשר עלולים ללכלך, חיות בר, קרבה לכביש ועוד.

נחל בגינה

נחל בגינה

מפלי אושר בעולם המים

אומנם מפלי מים בגינה מטרתם לשדרג את המראה של הגינה והשהות שלכם בה, אבל לא רק. מפל מים זורמים באופן תמידי, מספק בימי הקיץ החמים מקור מיזוג מופלא שלא תרצו להיפרד ממנו.  בזמן שכולם נמנעים מלהגיע לגינה ורוצים לשבת תחת המזגן שזולל חשמל, אתם תוכלו להתרווח לכם לצד מפל המים, לשמוע את המים מפכפכים להם ולהתרענן שעות ארוכות. יחד עם זאת, גם חיית המחמד שלכם תיהנה לשהות בגינה לצד המפל השוצף.

בכל הנוגע לבעלי חיים ומים, קיימת זיקה גדולה ביניהם. ציפורים מסוגים שונים, פרפרים, קרפדות ולטאות ועוד, יראו במפל כמוקד התכנסות ואתם תוכלו ליהנות מכל הטבע הזה מבלי לצאת לעולם הגדול. כמו כן, מי המפל יסייעו רבות בגדילת הצמחייה שגדלה בקרבת המפל. כך שהגינה תראה רוב הזמן פורחת ושופעת בירוק. עוד היבט שכדאי להתייחס אליו בהקמת מפל או בריכת נוי, זה הערך של הבית. כל השקעה כזו תעלה מידית את ערכו של הבית שלכם בין אם תסבלטו או תשכירו את הבית או בין את תמכרו אותו. כל אחד מלבדכם ישמח ליהנות מפיסת אלוהות קטנה.

קיר מפל

קיר מפל

פנו אלינו ונשמח לסייע לכם לתכנן את אלמנט המים המתאים לכם.