עיצוב גינה אנגלית

כל מי שאי פעם זכה לטייל באחוזה אנגלית יודע שלפעמים שטחי הגינה המקיפים את המבנה המרשים, הם היופי האמיתי לצפות ולחקור בו. עיצוב גינה אנגלית היא מלאכת מחשבת מופלאה, שדורשת לא מעט יצירתיות, דמיון והרבה קשב לסוג הצמחים והפרחים שיכולים לצמוח באקלים הישראלי.
ורדים, שרכים, שיחי פרחים, עשבי תיבול ושטחי דשא מסודרים בקפידה, כל אלו מתחברים למטפסים מסוגים שונים, לעצים שנותנים צל ולפינות ישיבה קטנות שבהן אפשר לשבת ולספוג את כל היופי.

אנגלית 1 729x1024 - עיצוב גינה אנגלית

שאלה של תכנון גינה

עיצוב גינה מכל סוג מצריך לא מעט תכנון מוקדם, אך כשמדובר בהעתקה של גינה אנגלית לאופי הקרקע והאקלים בישראל יש צורך בלא מעט הקפדה ותכנון. לצד הצמחים שנבחר לשתול בגינה, יש לא מעט אלמנטים שיכולים להזכיר לנו גינות אנגליות.

ריצוף מסוים יכול להתכתב עם גלויות הנוף שמציעות הגינות האנגליות.
מדובר בריצוף בגוונים אדומים, לרוב בסגנון של לבנים משתלבות. גם אבנים טבעיות וחלוקי נחל משתלבים לצד הצמחייה האופיינית ויוצרים מראה מרשים.

יותר מהכל, גינה אנגלית מתבססת על קווי מתאר מסודרים ככל האפשר. שטחים שמיועדים למדשאה או ריצוף, שטחים לערוגות פרחים, ריהוט עץ – רצוי בסגנון מיושן, ספסלים ופינות ישיבה נסתרות ואלמנטים עיצוביים כמו מזרקות, מתקני האכלה לציפורים, פסלים ועוד. יד הדמיון הטובה מאפשרת לכם ללכת רחוק עם העיצוב הזה.

מקום של כבוד לורדים ולפרחים אחרים

לצד התכנון המדוקדק ישנם כמה סוגי צמחים ופרחים שמככבים בגינות האנגליות ומתאימים לשתילה גם בארץ. יותר מהכל, כשאנחנו חושבים על עיצוב גינות אנגליות אנחנו חושבים על ורדים.

ורדים מסוגים שונים שנשתלים בערוגות מסודרות ואנחנו שולטים על צמיחתם מאפיינים מאד את הגינה האנגלית. לצדם עשבי תיבול מסוגים שונים, כמו מנטה, לבנדר ורוזמרין, פרחים עונתיים ורב עונתיים שמוסיפים צבע לגינה, שיחי עלים בגווני ירוק כהה ואדמדם ועוד.

בין אם אתם מעצבים גינה אנגלית מסורתית או מוסיפים לה את הטוויסט שלכם, כדאי להתייעץ עם חברת עיצוב גינות מקצועית ואמינה ולוודא שהתכנון מוקפד ונכון ובחירת הצמחים מתאימה.

רוצים גינה אנגלית כמו בתמונות שבכתבה? – פנו אלינו , ל”אמנות הגינה הקסומה” ונסייע בהגשמת החלום.