עיצוב גינה קטנה

רבים מאיתנו גרים בעיר או רוכשים בתים עם גינות קטנות מאד. עיצוב גינה קטנה יכול להיות אתגר לא פחות גדול מעיצוב גינה ענקית על שטח גדול. הצורך להכניס לשטח קטן מגוון רחב של שימושים – מאירוח וישיבה ועד לגינת תבלינים או מדשאה לילדים, המהירות שבה הלכלוך והבלגן יכולים להשתלט על השטח הקטן וההגבלות מסביב – כל אלו מכתיבים לנו לא מעט מחשבות מקדימות ותכנונים מוקפדים.

גינה קטנה - עיצוב גינה קטנה

עיצוב גינה קטנה

תכנון מוקדם יחסוך בעיות בעתיד

כמו כל תהליך של עיצוב גינה גם תכנון של גינה קטנה מתחיל מרעיון, ממשיך לתכנון ממוקד ומדויק וממנו לתוכנית עבודה מסודרת שבסופה תהיה לנו גינה מטופחת. כדאי להשקיע זמן רב בתכנון הגינה, לחשוב על כל התפקידים שלה, מה אנחנו רוצים שיהיה בה ומה חשוב לנו.

קטנות 3 - עיצוב גינה קטנה

לעשות סדר עדיפויות לפני שמתחילים

מכיוון שמדובר בשטח קטן חשוב לדעת שלא תמיד נצליח להכניס אל הגינה את כל החלומות והשאיפות שלנו. אם חלמנו על גריל גדול ומדובר בשטח קטן, נדע שהגריל יתפוס את מירב השטח. אם אנחנו אוהבים צל והעץ האהוב עלינו הוא בעל גזע עבה ורחב, נדע שבעתיד הוא עלול לחסום את הגינה. כדאי לעשות רשימה של צרכים ורצונות ולסדר אותה לפני סדר העדיפויות, מה שיקל על תכנון הגינה.

ביחרו באלמנטים שקל לתחזק

קטנות 2 - עיצוב גינה קטנה

עיצוב גינה קטנה

גינה קטנה מועדת יותר לפורענות, היא מציגה בלגן ואי סדר בצורה ברורה יותר, שהרי אין לנו בעצם איפה להסתיר. לכן חשוב לבחור באלמנטים שיהיה לנו קל לתחזק. למשל ריצוף שאפשר לשטוף עם צינור, דשא סינטטי איכותי או צמחים רב שנתיים.

התייעצו עם חברת גינון מקצועית

לא תמיד אפשר לבצע עיצוב גינה לבד. אם יש לכם הגבלות של שטח והמון רעיונות, כדאי להתייעץ עם בעל מקצוע שיוכל לקחת את כל הרצונות והשאיפות שלכם ולהגשים אותם בקלות רבה יותר. חברת גינון מקצועית תהיה בעלת ניסיון רב יותר בעיצוב הגינה ולכן כדאי להיעזר בה.

אמנות הגינה הקסומה תשמח להקים גינות מהסוג הזה.

פנו אלינו

טלפון – 054-5228882

או במייל : eran@omanuthagina.co.il