עיצוב גינות אורגניות

עיצוב גינות אורגניות שמתחברות אל הטבע, הכי קרוב שאפשר. כמה שפחות עם מעורבות שלנו, רק פיקוח מהצד שמאפשר לה להתקיים ולקרום עור וגידים. כיצד יוצרים גינה אורגנית שמצליחה להחזיק מעמד לאורך זמן וליצור עבורינו גינה שמעניקה לנו מפירותיה? קבלו מאיתנו כמה טיפים – עיצוב גינה אורגנית.

עיצוב גינות אורגניות עם תכנון נכון של השטח

גינות אורגניות2 - עיצוב גינות אורגניות

גינות אורגניות

גינה אורגנית מתבססת על מערכת היחסים בין הצמחים השונים, בין אור וצל, בין פרפרים וחרקים ובין גידולים שנהנים ממגעם. היא מתבססת על כמה שפחות מעורבות וכמה שיותר התמודדות עם הטבע וניצול של היכולות שלו.

כל זאת בא לידי ביטוי בתהליך עיצוב הגינה, כשבראש ובראשונה צריך להתייחס לשטח הקיים ולתכנן את השתילה בו בצורה הנכונה.

כך למשל צמחים שזקוקים לצל יכולים לגדול בחסותם של עצים או שיחים הזקוקים לאור השמש. צמחים עדינים יכולים לגדול לצד צמחים יציבים שיכולים להגן עליהם מפני רוחות. שתילה בסדר מסוים ובמיקום מסוים של גידולים שונים, משפיעה על ההתפתחות שלהם.

תזמון השתילה לפי עונות השנה

גינות אורגניות3 - עיצוב גינות אורגניות

עיצוב גינות אורגניות

אחד הדברים החשובים ביצירת זרימה אורגנית וגדילה טבעית היא שתילה בזמן הנכון. כשמדובר בירקות אנחנו חייבים לבחור בזמני שתילה מדויקים, שיאפשרו לנו לגדל ירקות שנוכל להשתמש בהם. לא כדאי לשתול את כל הזרעים או השתילים באותו זמן אלא לחלק את השתילה לאורך השנה, כך למעשה יווצר מצב שתמיד יהיה לכם יבול עונתי.

דישון טבעי והשקייה אורגנית

גינות אורגניות - עיצוב גינות אורגניות

גם בנושאים כמו דישון והשקייה אפשר להשתמש בדרך טבעית, שלא מערבת אמצעים חיצוניים. כך למשל השקייה באמצעות מי גשם שמצטברים במיכלים בחורף ומשמשים להשקייה. כיום קיימים גם אמצעי דישון טבעיים שמאפשרים לנו לשמור על האלמנט האורגני בגינה.

עיצוב גינות אורגניות עם שימוש בחומרי בנייה אקולוגיים וטבעיים

לצד השתילה בזמן הנכון ופיתוח תשתיות בצורה טבעית, ניתן לשלב בגינה חומרי גלם אורגניים כמו אבנים טבעיות, חלוקי נחל, עץ וכדומה.

רוצים להקים גינה אורגנית ? – פנו אלינו, לאמנות הגינה הקסומה.