אם גם אתם רוצים ליהנות מביצוע של עיצוב גינות גג ומרפסת, המאמר הזה בדיוק בשבילכם.
לעיתים נראה שרק בעלי בתים פרטיים יכולים ליהנות מגינה ירוקה ומזמינה, אך לא כך הדבר. הטכנולוגיה המתקדמת של העולם המודרני מאפשרת גם לבעלי מרפסות או דירות גג ליהנות מבריזה ירוקה ופינה קסומה ופסטורלית בה הם יוכלו לארח בני משפחה וחברים או סתם לנוח מתלאות היום.

גינות גג ומרפסת - עיצוב גינות גג ומרפסת – דגשים והמלצות

עיצוב גינות גג ומרפסת

איך מתחילים שלב אחרי שלב?

עיצוב גינת גג או עיצוב גינת מרפסת הם לא עניין של מה בכך ודורשים שילוב חלומות ואלמנטים התואמים לציפיות בעלי הבית. ולכן, בשלב הראשון, עוד לפני הערבות בעלי מקצוע, קחו דף ועט ורשמו את החלומות שלכם.
לדוגמה, החלום שלכם ליצור פינה ירוקה עם מיטת שיזוף קסומה, או תכנון פינת ישיבה גדולה לטובת אירוח ועל האש וכו'.
תוכלו גם לשוטט ברשת האינטרנט ולקחת השראות מתמונות של גינות שכאלה, ופשוט לשלב אלמנטים שאתם מתחברים אליהם.

היצמדו למטרות החשובות לכם

אם בחרתם לעצב ולתכנן גינת גג, וודאי מאחורי ההחלטה עומדות מטרות מסוימות, כמו מרחב לילדים, פינת רוגע, פינה לאירוח חברים ובני משפחה, פינת קפה וסיגריה וכו'. עליכם להיצמד למטרות שלכם, כך תוכלו להגשים אותם ביותר קלות בעת תכנון הגינה.
דבר נוסף, אותן מטרות יוכלו לשמש לאחר מכן את בעל המקצוע, כך שהוא יידע מה חשוב לכם באמת ולאיזה תוצאה תרצו להגיע.

גינות גג - עיצוב גינות גג ומרפסת – דגשים והמלצות

עיצוב גינות גג

תכנון תקציב כאבן דרך במסע

תכנון ועיצוב גינת גג או גינת מרפסת דורש תכנון מקדים, שהרי יש לא מעט הוצאות בתהליך כמו תשלום למעצב, רכישת אלמנטים עיצוביים, חיפוי דק לרצפה, ריהוט גן, צמחים, אדניות והרשימה עוד ארוכה. כיום בעלי מקצוע רבים יוכלו לתכנן יחד אתכם את תקציב הגינה וכך למנוע הפתעות בהמשך.
בכל מקרה, מומלץ להגיע עם תקציב מסוים לבעל המקצוע כדי שיוכל להפיק ממנו את המרב.

בחירת בעל המקצוע – דגשים והמלצות

בשלב הבא יהיה עליכם לבחור בעל מקצוע שילווה אתכם לאורך כל הדר. חשוב כמובן לבחור באדריכל נוף או במעצב גינות המכיר היטב את התחום ומתמחה בהקמת גינות גג או גינות למרפסות. נציין כי ההתמחות חייבת להיות ספציפית, כיוון שיש הבדל משמעותי בין עיצוב ותכנון גינות פרטיות לבין עיצוב ותכנון גינות גג ומרפסות. תוכלו כמובן להתרשם מהפרויקטים הקודמים של בעל המקצוע, לבחון המלצות מלקוחות קודמים ולראות אם יש כימיה ביניכם.

גינת גג ומרפסת - עיצוב גינות גג ומרפסת – דגשים והמלצות

תכנון גינת גג ומרפסת

תכנון תשתיות והקמת הגינה

לאחר בחירת בעל המקצוע, מתחילים את שלב התכנון על פי אופי השטח וגודלו. בשלב זה תוכלו להיעזר בתוכנות דו מימד או הדמיות מתקדמות, להחליף סקיצות עד להגעה לעיצוב הרצוי. לאחר מכן מתחילים בשלב הביצוע הכולל בנייה, הקמה ושילוב כל האלמנטים הדרושים להקמת גינה חלומית – בדיוק כמו שתכננתם.

צרו קשר לפרטים נוספים, ערן:

טל: 054-5228882|eran@omanuthagina.co.il

    של גינת גג - עיצוב גינות גג ומרפסת – דגשים והמלצות

    הדמיה של גינת גג