עיצוב גינות והקמתן לפני האביב

חג האביב מתקרב בצעדי ענק, עוד מעט ממש נתחיל להרגיש את משב הרוח הרענן עם ניחוח אביבי שיעיר את כל הגינה מתרדמת החורף. זה בדיוק הזמן להתחיל לטפח את הגינה שלנו ולעצב אותה כדי שתשרת אותנו לאורך כל החודשים הקרובים בצורה הנאותה ביותר. קצת לפני עונת האביב, כשהגשמים מתמעטים, כשנחשפות להן אט אט הכלניות האדומות ומתחילה לה עונה של פריחה והתחדשות, נרצה להתחיל לארח את כל המשפחה והחברים בגינה למפגש מסורתי של 'על האש' ועוד. אלה מספיק סיבות על מנת להתחיל לשפצר ולעצב את הגינה שלנו בדיוק עכשיו!

גינות לפני האביב - עיצוב גינות לפני האביב

במאמר לפניכם נספק לכם את כל הטיפים לעיצוב והקמת גינות לפני האביב.

הכל מתחיל בתכנון מוקפד

על מנת לעצב את הגינה שתתאים לחודשי האביב והקיץ, מומלץ לתכנן מראש את הגינה באמצעות איש מקצוע מומחה לעיצוב גינות שיוכל לסייע לכם בכל מלאכת עיצוב ותכנון הגינה, שכן מדובר באלמנטים רבים שיש לקחת בחשבון בטרם מתחילים כמו – כיווני השמש, שתילה של עצים שיספקו צל, שילוב של צמחייה באזורים מתאימים, ריצוף החצר, אביזרים, מערכת ישיבה, פרגולה ונדמה שהרשימה עוד ארוכה. התפקיד של בעל המקצוע יהיה לשלב בין כל האלמנטים הללו בחכמה כשהוא לוקח בחשבון את הצרכים והרצונות שלכם ומצליח לתרגם את זה לגינה שעונה על כל הציפיות.

באביב - עיצוב גינות לפני האביב
שילוב צבעי אביב בגינה

מכיוון שעיצוב גינות לפני האביב יתחיל כבר במהלך החורף, מומלץ לשלב בה צמחייה צבעונית שתכיל מספר של צבעים שישוו לגינה אווירה ייחודית ואביבית בהתאם לכל גינה מודרנית עיצובית. תוכלו למצוא מנעד של סוגי צמחים, אך החשוב מכל הוא להכיר באופי של הגינה שלכם ולשלב בה את סגנונות הצמחים והפרחים שיתכתבו עם הטון העיצובי שלה. בנוסף, את הצמחים הצבעוניים אפשר ורצוי לשלב באזורים שונים בגינה כגון – אדניות מיוחדות, בשביל הכניסה לבית, בסמוך לברכת נוי ועוד.נושא הלוגיסטיקה

ברור לכל כי הקמת גינה מעוצבת למשעי תשדרג את איכות החיים ואת כל השהייה הנעימה בגינה ותכין אתכם היטב לקראת חודשי האביב והקיץ, אך יש לשים לב גם לפרטים היותר לוגיסטיים בתכנון גינה שיאפשרו תחזוקה פשוטה ובטיחותית כמו – מערכת השקיה חכמה, תאורה שתאיר את הגינה בשעות הלילה בצורה ממוקדת וחסכנית, ריצוף שיהיה מעוצב וקל לניקוי, פתרונות הצללה לשמש החמה שעלולה לחרוך את כל מה שמתחתיה, חיבורי חשמל נאותים ותשתית איכותית של מים – כל אלה יעניקו הנאה צרופה מגינה מודרנית, בטיחותית ויפה.

מרפסת - עיצוב גינות לפני האביב
תחזוקה שוטפת

כל עיצוב והקמת גינות לפני האביב ידרוש מכם תחזוקה שוטפת. לכן בטרם תתחילו לשתול את הצמח הראשון, יש לשאול כיצד אתם רוצים לתחזק את הגינה שלכם, ברמה השבועית או החודשית או שאולי אתם בכלל מתכננים לשכור גנן שיגיע אחת לשבוע. זה שלב חשוב, שכן זה יבטיח לכם גינה ששומרת על מראה רענן ויפה לאורך זמן. אם אתם קצרים בזמן ואינכם יכולים לתחזק את הגינה מדי שבוע, תשקלו להכניס לגינה אבני חיפוי וריצוף, דק ודשא סינטטי שהתחזוקה שלהם פחותה באופן משמעותי (ידוע לנו שחלק גדול מקוראי הכתבות שלנו לא אוהבים חומרים סינטטיים , אבל חשוב לציין את חשיבותם בנוגע לתחזוקה) . חשוב לזכור שגינה שהיא מטופחת ותואמת את הזמן שלכם והכוח שיש לכם להשקיע בה, תפרח ותצמח בצורה הטובה ביותר וכל זה גם במסגרת התקציב שלכם.

אז קצת לפני פסח, בשלב שאתם מתחילים להחליף את מערכות הלבוש שלכם בבגדים יותר נינוחים, תתחילו במקביל לתכנן את הקמת הגינה שלכם, כדי שתוכלו באמת ליהנות מחודשים ארוכים של ישיבה מהנה ומפנקת בגינה הפרחונית שלכם!

מתעניינים בעיצוב והקמת גינה? פנו אלינו:

054-5228882|eran@omanuthagina.co.il