עיצוב גינות פרטיות עם חיפויי קרקע שם דגש על הצמחייה שמסביב, אך דווקא הקרקע עצמה, זו שמשמשת לנו כנקודת אירוח, כמקום לצעוד עליו מהבית אל הגינה ובחזרה או כבסיס להנחת פריטי נוי, עציצים ואלמנטים בגינה מקבלת התייחסות קטנה יותר. כדי לעצב גינה נוחה צריך לשים דגש על חיפוי קרקע, שמתאים לתוכנית עיצוב הגינה ולסגנון שמתבטא בה.

מהם היתרונות של עיצוב גינות פרטיות עם חיפויי קרקע?

עיצוב גינות עם חיפויי קרקע.jpg3  - עיצוב גינות פרטיות עם חיפויי קרקע

ניקיון וסדר: עיצוב גינה שכולל חיפוי קרקע איכותי הוא עיצוב פרקטי ונכון. החיפוי שומר על ניסיון יחסי ומונע התפשטות של עשבים וצמחייה במקומות לא רצויים. הוא מונע הידבקות של אשפה או לכלוך לקרקע וקל יותר לנקות אותו.

חסכון במים: ישנם סוגי חיפויים שכאשר משלבים אותם בתהליך עיצוב גינה יוצרים חסכון מיידי במים. קרני השמש אינן נוגעות באדמה ולכן התאיידות המים איטית יותר.

עיצוב נקי ואסתטי: יותר מהכל חיפוי גינה יוצר מראה אסתטי מאד. המגוון הגדול של חיפויים שונים מאפשר להתאים את החיפוי לסגנון העיצובי של הגינה.

אילו סוגי חיפויים נמצא בגינות כיום?

עיצוב גינות עם חיפויי קרקע.jpg 2 - עיצוב גינות פרטיות עם חיפויי קרקע

יש אינספור חיפויים שאפשר לרכוש מחברות מתמחות או לקנות בקנה מידה קטן במשתלות. בין החיפויים הפופולריים ביותר נמצא את הטוף, חלוקי הנחל ואבני המדרך. שלושתם נגישים מאד ופופולריים בהרבה מאד גינות בישראל.

בנוסף, אפשר לשלב בגינה קליפות עצים, שמעניקות מראה מאד טבעי ואפילו אקולוגי, חצץ ושומשום שנחשבים לזולים יותר ושברי טרקוטה.

איך בוחרים חיפוי מתאים?

עיצוב גינות עם חיפויי קרקע.jpg 4 - עיצוב גינות פרטיות עם חיפויי קרקע

כדי לבחור חיפוי מתאים לגינה כדאי להתייעץ עם מעצב גינות מקצועי שיוכל לבדוק את תנאי השטח, את הסגנון העיצובי שאתם רוצים בגינה ולקחת את מכלול הרעיונות ולהתאים לתוכם את החיפוי הטוב ביותר.

חשוב לבחור בחיפוי איכותי ועמיד לאורך זמן, שאינו נפגע במהירות במזג אוויר קשה ושיכול לשמור על מראה אסתטי בחורף ובקיץ. בנוסף, אפשר לשלב מספר חיפויים שונים ליצירת מראה מעניין בגינה.