עיצוב ותכנון בריכות שחיה ביתיות

בימינו, לא מעט אנשים יכולים ליהנות מבריכת שחיה ביתית, מה שפעם היה נחשב למנת חלקם של האוכלוסייה העמידה יותר. היום תוכלו למצוא מגוון של סוגי בריכות שחייה, כמו בריכות מתועשות בריכות שחיה שקועות שנטמנות עמוק באדמה ועוד. מה עוד כדאי לדעת בטרם נקים בחצר בריכת שחייה? במאמר לפניכם נרחיב אודות עיצוב ותכנון בריכות שחיה ביתיות.

ותכנון בריכות שחיה ביתיות 2 - עיצוב ותכנון בריכות שחיה ביתיות

עיצוב ותכנון בריכות שחיה ביתיות

איזו בריכה תבחרו?

כידוע, בחירה בהקמת בריכת שחיה ביתית היא בחירה באיכות חיים גבוהה, ולאחר שבחרתם בכך, יש להחליט באיזו סוג בריכה כדאי לבחור, זאת בהתאם לתנאים הקיימים בשטח ובהתאם להעדפותיכם האישיות. בריכות ביתיות מגיעות במגוון איכויות, סגנונות ודגמים, אך כל מי שמתכנן בריכה לטווח ארוך, יעדיף מוצר איכותי וחזק שנשמר לאורך שנים כמו בריכת שחיה מבטון.

נגישות לבריכה

בכל תהליך של עיצוב ותכנון בריכות שחיה ביתיות חשוב יהיה להקפיד על נגישות מרבית לבריכה, זאת במידה ונאלץ לחלץ משהו מהבריכה. לבריכה עילית שמוצבת בדרך כלל על האדמה של החצר לא תהייה שפה או מעקה והכניסה אליה תהייה באמצעות סולם ולכן מדובר בנגישות פחות איכותית.  זאת לעומת בריכה שקועה שמאפשרת נגישות אידיאלית שיכולה להתאים לכל אחד.

5 - עיצוב ותכנון בריכות שחיה ביתיות

בריכת בטון

בכל בריכה שתחליטו להקים בחצר הביתית יש לקחת בחשבון כאמור את נושא התקציב. בריכת בטון נחשבת לבריכה יקרה יותר , והיא גם מותאמת אישית לצרכים של כל אחד מבחינת המבנה, העומק שלה והפונקציות שניתן להוסיף אליה, ובנוסף היא עמידה וחזקה בצורה בלתי-רגילה. בריכה מבטון תדרוש עבודה שאורכת מספר שבועות, כולל חפירה התוואי באדמה, יציקה, ציפוי ואיטום, הכנה של תשתית, בניית מערכת ניקוז , תאורה,  ועוד… זאת בנוסף לעלות של כל מה שנדרש סביב הבריכה. כמובן שבריכות אלו יש צורך גם בקבלת היתר ואישור בנייה מהרשות, זאת בטרם מתחילים להקים אותה.

בריכה מתועשת

בריכה מתועשת עולה משמעותית פחות מבריכת בטון, וכוללת את רוב האלמנטים אותם אנו דורשים בבריכת בטון , כגון חימום , תאורה, ג'טים של סאונה , משטחי רביצה , ועוד , אך החיסרון שמגיע עם בריכה מהסוג הזה הוא הגימור שלה, זאת בהשוואה לבריכת יצוקה שניתן לבחור עיצוב של חיפוי קרמיקה או חיפוי פסיפס, אך לעיתים- הפרש המחיר  מהווה פקטור מכריע, ועדיין – הבריכה מדהימה.

בטיחות הבריכה לפני הכל

בכל תכנון ועיצוב בריכות שחייה ביתיות יש לתכנן בקפידה את כל נושא הבטיחות. מומלץ מאוד לשקול כיסוי בטיחותי תקני שיכול להיות הידראולי או חשמלי ויכול לעמוד בעומס משקל של מבוגר הצועד על בריכה מחופה, או לפחות גדר הפרדה בטיחותית, שתמנע כניסה של אלו שאינם אמורים להיות בשטח הבריכה.

ותכנון בריכות שחיה ביתיות - עיצוב ותכנון בריכות שחיה ביתיות

עיצוב ותכנון בריכות שחיה ביתיות

מתעניינים בהקמת בריכה ביתית? פנו אלינו:

054-5228882|eran@omanuthagina.co.il