אתם מתגוררים בדירת גג, מסתכלים מטה מדי יום ורואים את גינות הבתים המטופחות הנשקפות מלמטה. אם יש לכם מרפסת גג גדולה תוכלו בהחלט לעצב בה גינה משלכם שתאפשר לרדת אל הגינה הציבורית כדי לתפוס קצת שלווה אלא תיצור פינה אינטימית ומיוחדת שהיא לגמרי שלכם. הנה כמה דברים שכדאי לדעת על עיצוב גינה על הגג.

לתת מענה לתנאי מזג האוויר

גינת גג 1 - עיצוב ותכנון גינות גג

עיצוב גינה בגג

תכנון ועיצוב של גינת גג מחייב התייחסות למזג האוויר. בכל עיר בארץ נבנים בתים לגובה ודירות גג הן חלק מהנוף, אבל בכל עיר יש מזג אוויר מעט שונה. תנאי מזג האוויר בגינת גג בקצרין למשל יהיו שונים לגמרי מתנאי מזג האוויר בתל אביב, מבחינת לחות, כמות משקעים, רוחות וכדומה. לכן, כדאי להתייעץ עם מעצב גינות וליצור תוכנית עיצוב גינה שמתייחסת לתנאי מזג האוויר.

יצירת מערכות השקייה וניקוז איכותיות

גינת גג 2 - עיצוב ותכנון גינות גג

עיצוב גינות בגג

אחד האתגרים בעיצוב גינת גג הוא פיתוח של מנגנון השקייה וניקוז. גם במקרה זה חשוב לתכנון את מערכות ההשקייה עם בעל מקצוע שמתמחה בתכנון גינות גג. בעל מקצוע זה לוקח בחשבון את תנאי השטח המיוחדים ובונה מערכת השקייה חכמה. במקרה זה, לא כדאי לוותר על מעורבות של איש מקצוע שכן התקנה לא נכונה של מערכות ההשקייה והניקוז פירושה נזק למבנה.

התאמת סוג הצמחייה והפונקציות השונות בגינה

גינות גג 3 - עיצוב ותכנון גינות גג

עיצוב גינות גג

אחרי שהכנו את הקרקע מגיע תהליך עיצוב גינת גג לשיאו. כאן אנחנו שמים דגש על שתילה של צמחייה שמתאימה לתנאי מזג האוויר שבדקנו קודם. בנוסף, אנחנו בודקים מהם הצרכים של דיירי המקום ומשלבים בגינת הגג אלמנטים כמו פינות ישיבה, פינת אוכל, תאורה ועוד.

בגלל שגינת גג מציעה יתרון של פרטיות ואינטימיות, אפשר לשלב בה אלמנטים יוקרתיים כמו ג'קוזי מפנק או בר.

לא חייבים לוותר על גינה מטופחת כשגרים בדירת גג גבוהה. הפרטיות, השקט והשמיים הפרושים בשבילכם מהווים השראה לעיצוב גינה יוקרתי ופונקציונלי.

גינת גג 5 - עיצוב ותכנון גינות גג

עיצוב גינות גג

דוגמאות של תכנון גינות גג

גינה 4 - עיצוב ותכנון גינות גג

תכנון גינה

גינה2 - עיצוב ותכנון גינות גג

תכנון גינה