עיצוב נוף – סגנונות שמרניים ומודרניים

יין יאנג 3 - עיצוב נוף - סגנונות שמרניים ומודרניים של גינות

עיצוב נוף עם גינת יין יאנג

עיצוב נוף גינות בסגנונות שמרניים די מזכירים לנו טירות וארמונות מלוכה באירופה,
ואולי גם את הגנים הבהאים בחיפה שם הכל מסודר, שמרני, מעוצב בקפידה ולא תמצאו שם ערוגה אחת שאינה סימטרית. במשך השנים, את הסגנון המוקפד ונוקשה החליף סגנון קליל יותר, גינות עם סטייל מיוחד ועיצוב נוף פחות שמרני.
כיום, אנו חיים בעידן מודרני המכתיב לנו אופנה משתנית, כאשר כיום העיצוב המודרני הולך לכיוון הסגנון המינימליסטי, נקי ועם אמרה שיקית משלה. אם עדין ישנם אנשים הנמצאים בשלבי תכנון גינה שיעדיפו את הסגנון השמרני ויעצבו גינה מוקפדת המתאימה לאורח חייהם הקפדני וכמובן גם לעיצוב הכללי של ביתם.

סגנונות עיצוב של גינות ומה משותף ביניהם?

יין יאנג - עיצוב נוף - סגנונות שמרניים ומודרניים של גינות

עיצוב גינת יין יאנג

עיצוב נוף הוא עולם ומלואו, ונראה שאין דומה האחד לשני. לכל עיצוב או סגנון יש אופי מיוחד משלו המתאים לאופיים של דיירי הבית. ישנם כאלה שיעדיפו סגנון כפרי שמרני, חלקם סגנון קלאסי מודרני וחלקם ילכו על עיצוב מפואר שיקנה לגינה נראות יוקרתית ממש כמו בארמון מלוכה או הגנים המעוצבים ביפן. אך המשותף לכל סגנונות העיצוב הוא התכנון הראשוני של הגינה, שיכול בהחלט להשפיע על התוצר הסופי. הבחירה באיש מקצוע כמו אדריכל נוף או מעצב גינות, בהחלט חייבת להיות מוקפדת, כך שתוכלו לקבל בדיוק את הסגנון האהוב עליכם ואף להתאימו לשימוש האישי שלכם בגינה.

תחזוקה קלה כאבן דרך במסע תכנון הגינה

של חזי - עיצוב נוף - סגנונות שמרניים ומודרניים של גינות

עיצוב נוף עם אגם

גינות שמרניות עם צמחיה מרובה המסודרת טיפ טופ, יכולות להיות קשות לתחזוקה, הרי לבל נשכח כי העצים המסודרים בשבילים אותם אנו רואים בגנים בעולם מתוחזקים היטב ברמה היומיומית. מובן שאחזקה שכזאת לא מתאימה לכל אחד, הן מבחינה תקציבית והן מבחינת התעסקות יתר על המידה על הגינה. לעומת זאת, עיצוב גינה עם מינימום תחזוקה הן יהיו לרוב גינות מרוצפות או גינות אבן שמעוצבות עם מעט צמחייה מקומית ואולי גם עם מעט עצים סביב, והן דורשת טיפול מועט יחסית שיכול להסתכם בפעמיים בחודש וכמובן השקיה שכיום אשר לפתור עם מערכות השקיה חכמות.

אפשרויות עיצוב שלא נגמרות

גני ורסאי חזי - עיצוב נוף - סגנונות שמרניים ומודרניים של גינות

עיצוב נוף במודל גני ורסאי

אפשרויות העיצוב בימנו הן כה רבות, עד כדי שנראה כי הן אינן נגמרות, תמיד יוצאים עוד ועוד חידושים, עוד ועוד צמחים, ולכן יש צורך להתמקד בתהליך עיצוב ותכנון הגינה. תכנון ועיצוב גינות בצורה מקצועית מאפשרים ליצור מראית עין של שטח רחב יותר מגודלו, כך שגם אם יש ברשותכם שטח קטן יחסית, אין כל סיבה להרים ידיים, על ידי תכנון מקצועי ומדוקדק של השטח, ניתן להגיע לתוצאות מרשימות.

אם כך, ישנם סגנונות עיצוב נוף שונים זה מזה, כאשר חלקם יכולים לגעת מעט בסגנון השמרני, מעט במודרני וליצור שילוב נהדר המתאים לאופיים של בעלי הבית. המטרה בסופו של דבר לאפשר לכל אחד לשבת בגינה מפנקת המתאימה לשטח המקום, לתרבות האירוח שלו ולרצונותיו האישיים.

צרו קשר לקבלת יעוץ: