עיצוב נוף

עיצוב נוף גינות בסגנונות שמרניים יזכירו לנו תמיד את הטירות וארמונות המלוכה באירופה, ואולי גם את הגנים הבהאים בחיפה, שם הכל נראה מתוחזק, שמרני, מעוצב בקפידה ולא תמצאו שם ערוגה אחת שאינה סימטרית. במשך השנים, את הסגנון המוקפד והנוקשה החליף סגנון הרבה יותר קליל ורענן, גינות עם סטייל מיוחד ועיצוב נוף פחות שמרני. כיום, אנו חיים בעידן מודרני שמכתיב לנו אופנה שמשתנה כל העת, בעוד עיצוב זה מוביל לכיוון הסגנון המינימליסטי, הנקי, בעל אמרה שיקית משלו. יחד עם זאת, אנשים רבים שנמצאים בשלבי תכנון גינה יעדיפו את הסגנון השמרני ויעצבו גינה מוקפדת שמתאימה לאורח חייהם הקפדני וכמובן גם לעיצוב הכללי של ביתם. תחום עיצוב הנוף בא לסייע בכל אלה כשהוא מתמקד בעיקר בעיצוב  שטח פתוח ותכנון היחס בין המבנה, לסוג הקרקע ולנוף שמסביב.

עיצוב נוף

עיצוב נוף

סגנונות עיצוב של גינות ומה משותף ביניהם?

עיצוב נוף הוא עולם ומלואו, ונראה שאין דומה האחד לשני. לכל עיצוב או סגנון יש אופי מיוחד משלו המתאים לאופי של דיירי הבית, לצרכים ולרצונות שלהם. ישנם כאלה שיעדיפו סגנון כפרי שמרני, חלקם סגנון קלאסי מודרני וחלקם ילכו דווקא על עיצוב מפואר שיקנה לגינה נראות יוקרתית ממש כמו בארמון מלוכה או הגנים המעוצבים ביפן. אך המשותף לכל סגנונות העיצוב הוא התכנון הראשוני של הגינה, שיכול בהחלט להשפיע על התוצר הסופי. עוד דבר שהוא מהותי בכל תכנון ובו רק איש מקצוע יוכל לסייע לכם בכך, הוא בחירה עיצובית של חלל גינה שתואמת את החלל הפנימי. חשוב שתהייה זרימה טבעית מפנים הבית לחוץ הגינה ושהכל יתכתב יחד. על כן, כל בחירה באיש מקצוע כמו אדריכל נוף או מעצב גינות, בהחלט חייבת להיות מוקפדת, כך שתוכלו לקבל בדיוק את הסגנון אותו רציתם ואליו שאפתם ואף להתאימו לשימוש האישי שלכם בגינה.

עיצוב נוף

עיצוב נוף

תחזוקה קלה כאבן דרך במסע תכנון הגינה

גינות שמרניות עם צמחיה מרובה המסודרת טיפ טופ, יכולות להיות קשות לתחזוקה, הרי בל נשכח כי העצים המסודרים בשבילים אותם אנו רואים בגנים בעולם מתוחזקים היטב ברמה היומיומית. מובן שאחזקה שכזאת לא מתאימה לכל אחד, הן מבחינה תקציבית והן מבחינת התעסקות יתר על המידה בגינה. לעומת זאת, עיצוב גינה עם מינימום תחזוקה הן יהיו לרוב גינות מרוצפות או גינות אבן שמעוצבות עם מעט צמחייה מקומית ואולי גם עם מעט עצים סביב, והן דורשת טיפול מועט יחסית שיכול להסתכם בפעמיים בחודש וכמובן השקיה שכיום ניתן יהיה לפתור בצורה פשוטה ביותר באמצעות הרכבה של מערכות השקיה חכמות.

תכנית עיצוב נוף

אפשרויות עיצוב שלא נגמרות

אפשרויות העיצוב בימנו הן כל כך רבות, עד כדי שנראה כי הן אינן נגמרות, תמיד יוצאים עוד ועוד חידושים, עוד ועוד צמחים ולכן יש צורך להתמקד בתהליך עיצוב ותכנון הגינה כדי לא ללכת לאיבוד בכל השפעה הזה. תכנון ועיצוב גינות בצורה מקצועית יאפשרו ליצור מראית עין של שטח רחב יותר מגודלו, כך שגם אם יש ברשותכם שטח קטן יחסית, אין כל סיבה להרים ידיים, על ידי תכנון מקצועי ומדוקדק של השטח וניצול חכם של כל אזור בגינה, ניתן להגיע לתוצאות מרשימות.

אם כך, ישנם סגנונות עיצוב נוף שונים זה מזה, כאשר חלקם יכולים לגעת מעט בסגנון השמרני, מעט במודרני וליצור שילוב נהדר שמתאים לאופיים של בעלי הבית. המטרה בסופו של דבר לאפשר לכל אחד לשבת בגינה מפנקת המתאימה לשטח המקום, לתרבות האירוח שלו ולרצונותיו האישיים.

מקרא צמחיה סביב הגינה

מקרא צמחיה סביב הגינה