בשנים האחרונות אנחנו רואים עיצוב גינות שמשלב בתוכו אלמנטים יוצאי דופן, ששוברים את הנוסחה הקלאסית של גינה. אחד הטרנדים הגדולים ביותר הוא עיצוב קירות ירוקים באמצעות Moss. בתרגום פשוט ה-Moss הוא טחב, אבל אין קשר בין התמונה האפרורית של טחב על הקירות ובין הקירות הירוקים העשירים בטקסטורה ובחיים שמשתלבים כיום בעיצוב הגינה.

גינות עם moss 5 - עיצוב קירות ירוקים ב-MOSS

מהו ה-Moss?

ה-Moss הוא חומר טבעי לחלוטין שמגיע לישראל מסקנדינביה, בעיקר מאזור צפון פינלנד. בתוך האזור הארקטי המיוחד הזה גדלים סוגי הטחב האלו שמכסים שטחים גדולים של טבע גולמי. החומר המיוחד הזה משמש בסיס ליצירת אלמנטים בתוך עיצוב גינות כיום וגם בעיצוב פנים.

ה-Moss מהווה בסיס ליצירת חיפויי קירות ירוקים בתוך הגינה ואפילו בתוך הבית, ליצירת שטיחים, אלמנטים דקורטיביים ואפילו פריטי ריהוט. בגינה משתלב ה-Moss כחיפוי לקירות הגינה, כשהוא מעניק על הדרך ערך נוסף – ערך אקולוגי. הmoss המורכב מפטריות ואצות מוזן על ידי הלחות באוויר ולכן יכול לזהות מצבים של זיהום אוויר. הוא אוהב לחות ולכן ידידותי מאד למזג האוויר הישראלי.

גינות עם moss2 - עיצוב קירות ירוקים ב-MOSS

קירות ירוקים ולא רק…

תהליך הבאת ה-Moss אל הגינות או הבתים מתחיל בקטיף ידני ולאחריו תהליך מקצועי מוקפד שמאפשר להשתמש בו בתוך הבית ובגינה, ליצור איתו צורות שונות ואפילו לצבוע אותו בצבעים עליזים.

למרות שבתהליך עיצוב גינה אנחנו חולמים על גינה ירוקה, שופעת גוונים טבעיים, אפשר בקלות ליצור באמצעות ה-Moss עיצוב יוצא דופן, כאשר הוא נצבע בצבעים רבים בקלות והופך לאלמנט מעניין במיוחד.

כיום מובא ה-Moss ארצה על ידי חברות מתמחות שדואגות להביא אותו לגינות ולבתים שלנו כשהוא מוכן לשימוש וניתן לעיצוב בקלות. המוצרים מגיעים בגווני ירוק רבים, מירוק בהיר ועד לירוק עמוק וכהה ובצבעים נוספים שיוצרים עיצוב יוצא מהקופסה.

הם מתאימים בעיקר לגינות מקורות ולפינות סגורות ואינם מרגישים בנוח מול שמש ישירה וחמה במיוחד , ומומלץ לדאוג לתנאים של יותר מ35% לחות באוויר..

גינות עם moss3 1 - עיצוב קירות ירוקים ב-MOSS

גינות בשילוב moss - עיצוב קירות ירוקים ב-MOSS

בכתבה זו נעשה שימוש של תמונות באדיבות אדיבות חברת WILD MOSS.

רוצים לבנות קיר ירוק או לשלב אלמנטים דקורטיביים של MOSS בביתכם ? – פנו אלינו,  054-5228882 לאמנות הגינה הקסומה