צמחי תבלין מומלצים לגינה שלכם

אין דבר מספק יותר מלגדל בגינה שלכם צמחי תבלין. אלו הופכים לחלק בלתי נפרד מהגינה כשהם מפיצים ריח מיוחד, ממלאים אותה בגוון ירוק משכר וצובעים אותה בפריחה סגלגלה או לבנה ובהרבה קסם. זוהי כנראה הסיבה שהם נכללים בכל כך הרבה תוכניות עיצוב גינות בארץ ובעולם.

בחרנו עבורכם כמה צמחי תבלין שכדאי לשתול בגינה שלכם:

גינות עם צמחי תבלין - צמחי תבלין מומלצים לגינה שלכם

עיצוב גינות עם צמחי תבלין

בזיליקום: אחד מעשבי התיבול האהובים והשימושיים ביותר. הניחוח שלו משכר, הפרחים שלו בסגול או בלבן יפיפיים והוא משתלב נפלא בכל מטבח, בפסטות, מאפים, סלטים ותבשילים. הבזיליקום אוהב את השמש הישראלית ומשתלב נהדר בכל גינה.

רוזמרין: עוד צמח תבלין שגדל כמעט פרא ומכניס לגינה הרבה ריח, צבע ועניין. הרוזמרין הוא שיח רב שנתי ירוק עד שפורח בגוון סגול-כחול. הוא נוח בגינה הישראלית בזכות יכולותו להתמודד עם מזג האוויר הישראלי ולכן אידיאלי משתלב בלא מעט פרויקטים של עיצוב גינות בישראל.

קורנית: קורנית או טימין הוא צמח תבלין רב שנתי. הוא ירוק וריחני והוא גדל בקלות בגינות קיציות ושטופות שמש. הוא אחד מצמחי התבלין השימושיים במטבח כשהוא משתלב במאפים, תבשילי עוף ובשר, מרקים, פסטות ורטבים.

תבלינים - צמחי תבלין מומלצים לגינה שלכם

ערוגות-תבלינים

נענע: אולי צמח התבלין הישראלי ביותר. כדי לשלב את הנענע בתוכנית עיצוב גינה בישראל תצטרכו לבחור מבין לא מעט סוגים את זה שאתם הכי אוהבים או לשלב מספר סוגים. הנענע נפלאה בתה, בסלטים, בתבשילים שונים ובקינוחים.

לואיזה: עוד צמח אהוב במיוחד על ידי הקהל הישרלי. הלואיזה הלימונית היא הנפוצה ביותר בארץ, היא מכניסה לגינה צבע ירוק-אפור מיוחד, שמוסיף קסם לגינה. הלואיזה שימושית מאד ומשתלבת במשקאות, סלטים וכתבלין מיובש בתבשילים שונים.

זעתר: צמח תבלין ישראלי נפוץ שגדל גם פרא אבל מוסיף לגינה לא מעט קסם. הזעתר הריחני מפיץ ניחוחות נפלאים, מגדל פרחים סגלגלים ונעים ונינוח במזג האוויר הישראלי. הוא משתלב באינספור תבשילים, מאפים ורטבים.