הבנייה המואצת בכל רחבי הארץ הופכת את הנוף לפחות ופחות ירוק וכל מה שנגלה לעין זה בעיקר גורדי שחקים אפורים. עיצוב גינה פרטית מתנהל לא פעם בחלל קטן ומצומצם, שבו אנחנו מנסים להכניס כמה שיותר גוונים ירוקים, שידגישו את החיבור לטבע ויכניסו ריאה ירוקה קטנה אל תוך הבית שנמצא בכרך או באחד היישובים. קירות ירוקים הבנויים מצמחיה טבעית ומבוססים על שתילה טבעית אנכית מספקים לנו עוד ממד ייחודי ומקורי בגינה ועוזרים לנו להחדיר את הטבע לתוך השטח האפור מבלי להתפשר על שטח ומקום.

קירות ירוקים

קירות ירוקים

מהם בעצם קירות ירוקים טבעיים?

קיר ירוק הינו קיר שאותו מכסה צמחייה מוריקה שמטפסת עליו ומשתרעת לכל צדיו. קירות אלו מתאימים לגינות גדולות ומספקים עוד ממד בתהליך עיצוב גינה קטנה. הבסיס הוא פשוט – אנחנו יוצרים מבנה אנכי שבתוכו אנחנו שותלים, כמו כל תהליך שתילה אחר, צמחים שונים בצפיפות, כך שנוצר למעשה קיר שכולו בנוי מצמחייה. כל מעצב גינות יכול לשנות את העיצוב ולהתאים אותו לאזור שבו הוא נמצא ובהתאם לצמחים המתאימים לאקלים של אותו אזור. כל מעצב יכול לפתח קירות ירוקים בגדלים ובצורות שונות, להדגיש צורות מסוימות על ידי שינוי בגווני הצמח ולעצב כאוות נפשו את הקיר.

קירות ירוקים – ולא רק מחוץ לבית

קירות ירוקים לא משמשים רק לתכנון או עיצוב גינה חיצונית, אלא גם להקמת קירות בתוך חללים פנימיים של המבנה. במשרדים, בחנויות ובבתים פרטיים בעולם וכיום גם בארץ, ניתן לראות קירות כאלו שצומחים בתוך המבנה ומכניסים הרבה אור וטבע לחלל. זוהי דרך נפלאה ומקורית במיוחד  להכניס גיוון, ייחודיות ובעיקר את הטבע אל תוך מבנים שמעוצבים בקפדנות ולהפוך אותם לבעלי ערך סביבתי -אקולוגי וחיבור עם כל מה שקורה מסביב. חברות גדולות בכל רחבי העולם מאינטל ועד לגוגל, הבינו את הקסם הטמון בקירות אלה, עד כמה הם מספקים חמצן בריא ומעלים את מצב הרוח בקרב העובדים שנמצאים שעות ארוכות סגורים בתוך חללים אפרוריים, והחליטו להקים בתוך בנייני המשרדים שלהן קירות שעליהם צומחים פרחים, שרכים, שיחים מטפסים וצמחים אחרים.

קירות ירוקים טבעיים

קירות ירוקים טבעיים

יתרונות קירות ירוקים

איכות אוויר

קירות ירוקים מעשירים את האוויר בחמצן בתהליך הפוטוסינתזה, וכך הם ישפרו משמעותית את איכות האוויר במבנה ומחוצה לו וישמשו כפילטר ביולוגי שמסנן את זיהום האוויר.

יעילות אקוסטית

הצמחים בקיר הירוק משמשים כמחסום אקוסטי ומסננים רעשים בצורה מיטבית.

שיפור תנאי אקלים

קירות אלו יתרמו בכל הנוגע להורדת אפקט החום העירוני, שנוצר בשל מזהמי אוויר שונים שמאופיינים לסביבה של כרך, הן מכמות האוכלוסייה והן בשל פליטת כלי תחבורה, האספלט, שימוש תדיר במזגנים, בטון, קרינה וכדומה.

איזון טמפרטורה

התחממות מבנים בשל קרני השמש, יוביל לעלייה בטמפ' שלהם ובשל כך לעלייה באנרגיה שתידרש לקרר אותם. מחקרים מראים כי קירות ירוקים מסוגלים להוריד את טמפרטורת המבנה ב -10 מעלות, ובכך למזער את הצורך במיזוג ולהוביל לחסכון באנרגיה.

מעצבי הפנים שתכננו את המבנים הללו הבינו עד כמה אנחנו שמים דגש כיום על החיבור בין עיצוב מבנים ובמקביל על שמירה על הטבע והסביבה. הם מספקים מענה מקורי, מעוצב ואסתטי מאד עם זווית שונה לחלוטין על עיצוב בתים וגינות בכל רחבי העולם. אנחנו, באמנות הגינה הקסומה משתמשים בטכנולוגיה, בתשתית ובקונסטרוקציה המתקדמת ביותר אשר עליה בונים את הקירות ומשבצים בהם את הצמחייה המתאימה

רוצים גינה כזו? פנו אלינו, אמנות הגינה הקסומה ותוכלו לקבל מידע והצעת מחיר