עיצוב ותכנון בריכות נוי היא אחת האפשרויות העיצוביות הפופולריות ליישום בגינה, שהרי בריכת נוי יכולה לתרום רבות לאווירה המרגיעה ולבצע סוג של "מחיצה" וירטואלית בין החללים בגינה. כך למשל בריכת נוי יכולה להיות קטנה וצרה המשמשת כמחיצה בין פינת הישיבה לכרי הדשא הפתוחים או למבנה. מנגד, בריכות נוי יכולות להיות גדולות ומרכזיות ולהיות ממוקמות במקום בולט בחלל, כמו מעיין טבעי בטבע הפתוח.

לבריכת נוי חיפה - תהליך עיצוב ותכנון בריכות נוי - 5 אלמנטים עיצוביים שכדאי להכיר

עיצוב ותכנון בריכות נוי

תהליך תכנון  והקמת בריכות נוי הוא לא עניין של מה בכך, כיוון שישנם מגוון רב סגנונות של בריכות נוי, החל מבריכת המשלבות מפלים וסלעים, בריכות נוי הנראות כמו מעיין בטבע, בריכות המשתלבות בגינות יפניות, סגנון של נחל צר העובר בחלקים שונים בגינה ועוד. למעשה, האפשרויות הן בלתי נגמרות, שהרי ישנם סוגים רבים של בריכות ולכל בריכה יש אופי ייחודי משלה.

עיצוב ותכנון בריכות נוי -מתחילים ברגל ימין

אם גם אתם החלטתם להקים בריכת נוי בגינה, עליכם לדעת שבריכת נוי יש לתכנן היטב, שהרי מדובר על בריכה שזקוקה לתשתיות הנכונות, לתחזוקה וגם לביצוע יציקה והטמעה של בטון או חומרים נוספים שיקנו לה יציבות בקרקע. זו הסיבה שמומלץ כבר בשלב הראשון להיעזר בבעל מקצוע מתחום הגינון המכיר היטב את התחום ויוכל לסייע לכם בכל שלבי בניית הבריכה, החל מתכנון ועיצוב הבריכה עם כל האלמנטים הדרושים לקיומה, ביצוע הדמיות תל מימדיות כדי שתוכלו לראות בצורה מוחשית את שילוב הבריכה בגינה שלכם.

האלמנטים שמומלץ לשלב בבריכות נוי

שילוב תאורה מרשימה

בריכת נוי יכולה להיות יפה ומרשימה, אך אם תאורת הגן אינה איכותית ומרשימה, הבריכה כמעט ולא תיראה בלילה. ולכן, השקיעו בבחירת תאורה ייחודית שתהפוך את בריכת הנוי למופע מרהיב בשעות הלילה. את התאורה תוכלו לחבר לקירות הבריכה, לקרקעית הבריכה או לשלב תאורה חיצונית במגוון רב של צבעים שיאירו את הבריכה. שלל גופי התאורה הללו יעניקו לבריכה אפקט מרשים בעיקר בלילה כאשר הכל חשוך מסביב וכמובן תמקד את כל תשומת הלב לבריכה.

שילוב מפלי מים מרהיבים

כדי להעצים את מראה המרשים של בריכת הנוי ולהעניק לה מראה הקרוב לטבע, תוכלו  לשלב בבריכה מפלי מים מרהיבים ביופיים הנשפכים לבריכה באלגנטיות ותורמים רבות לאווירה הכללית. מפלי מים בגינה לא רק יפים לעין, אלא גם מפיקים צלילי מים זורמים, המדמים מפל מים כמו בטבע הפתוח. למפלי המים תוכלו להוסיף תאורה מרשימה שתבלוט בחושך.

3 - תהליך עיצוב ותכנון בריכות נוי - 5 אלמנטים עיצוביים שכדאי להכיר

עיצוב ותכנון בריכות נוי

הוספת צמחי מים צבעוניים לבריכה

צמחי מים מוסיפים רבות ליופייה של בריכת הנוי ויכולים להפוך בריכה סטנדרטית ליוקרתית ומרשימה. את הצמחים לגינה תוכלו למצוא במבחר רב של סגנונות, החל מפרחים צפים ועד צחים הצומחים בתוך המים לצד הדגים. רק נציין שצמחים אלו תורמים לאקולוגיה של הבריכה ומבצעים איזון אקולוגי בבריכה מלבד זאת, צמחים מטהרים את המים מעודפי חומרי הזנה והמיקרואורגניזמים ומפרקים את הרעלים הנמצאים במים.

הוספת צמחי גדה נמוכים סביב הבריכה

כדי להעצים את מראה בריכה, תוכלו להוסיף צמחי גדה היוצרים טשטוש גבולות בין הגינה לבין בריכת הנוי. את צמחים אלה ניתן לשתול בסמוך לדפנות הבריכה, בעומק של סביב 5-15 ס"מ, כך במשך הזמן הם יוכל לטפס החוצה ולהעצים את מראה הבריכה.

4 - תהליך עיצוב ותכנון בריכות נוי - 5 אלמנטים עיצוביים שכדאי להכיר

עיצוב ותכנון בריכות נוי

הציבו פינת ישיבה בסמוך לבריכת הנוי

לסיום, כדאי לתכנן את בריכת הנוי בצורה שתוכלו להשקיף עליה בנוחות. ולכן תוכלו הקדישו פינה יפה בה תוכלו להניח מיטות שיזוף, ערסלים ומערכת ישיבה, ופשוט להביט לבריכת הנוי – למפלים או הדגים וליהנות מאווירה רגועה.

רוצים לתכנן את גינת חלומותיכם? פנו אלינו

054-5228882|eran@omanuthagina.co.il