תכנון בריכות שחיה

תכנון בריכות שחיה

תכנון בריכות שחיה

תכנון גינה, תכנון בריכות שחיה הם פרויקטים הדורשים התכנות מקצועית רב שלבית עד להגעה לתוצאה הרצויה. אדריכל נוף בעל ניסיון רב בתחום התכנון הוא בעל המקצועי האידיאלי לתכנון והקמת הגינה, ולכן יש להיעזר בשירותיו כבר בתחילת הדרך בין אם מדובר על תכנון בריכת שחיה או תכנון של הגינה כולה. כחלק מרכזי מתכנון הגינה, על אדריכל הנוף לדאוג גם לכל העניינים הבירוקרטיים, שהרי טרם תכנון בריכה יש צורך לעבוד על היתרים מול המועצה והרשויות, לאחר מכן לעבוד על פיתוח נוף ועבודות החפירה ולבסוף לעבוד על הקמת הבריכה והגינה על פי התכנון המקדים.

אז בואו נראה שלב שלב כיצד יש לתכנן גינה עם בריכת שחיה

שלב ההיתרים

מבחינת החוק, בעל גינה המעוניין להקים בריכה צריך לקבל אישור מהמעוצה המקומית או מהרשות המקומית, על מנת להתחיל בתכנון. הגשת ההיתרים היא תהליך שיש לבצע מבעוד מועד, וברוב המקרים יהיה על האדריכל להגיש תכניות מסודרות לצורך קבלת ההיתר, ולכן יש לערב אדריכל כבר בתחילת הדרך. חשוב לציין כי שלב זה לעיתים לוקח זמן, ולכן יש להגיש כמה שיותר מהר את המסמכים לצורך קבלת ההיתר.

תכנון הגינה

תכנון הוא חלק מרכזי מהקמת הגינה, אל משנה אם תרצו לשלב בריכה או לא, על תכנון אסור לוותר. את התכנון ניתן לבצע ביחד עם אדריכל נוף אשר עובד על תוכנות שונות שיאפשרו לכם לראות את הגינה בתוכנת תלת מימד – הכי קרוב למציאות. על ההדמיות ניתן לבצע שינויים שונים וכך לפתור דילמות, כך למשל אם הנכם מתלבטים בין דשא סינטטי או טבעי לבין רצפת דק או אבן, תוכלו לראות כיצד שניהם משתלבים בגינה שלכם. או אם תרצו בריכת שחיה עגולה או מלבנית, תוכלו לראות מה משתלב יותר יפה.

תכנון בריכות שחיה

תכנון בריכות שחיה

תכנון נוף

כחלק מתכנון בריכת שחיה בגינה, יש צורך לתכנן את הנוף שנרצה. ישנם כאלה שירצו לשמור על פרטיות ולכן יעדיפו עצים גבוהים המשרים צל על אזור הבריכה, או ירצו להתקין פרגולה  או משרבייה וכו'. תכנון נוף מכיל מגוון אלמנטים אותם משלבים בגינה, החל פתרונות הצללה, פרחים, צמחים, עצים, בריכות נוי, פסלים, אזור ישיבה ועוד. כיום יותר מתמי יש חשיבות לתכנון הנוף, מכיוון שרבים מעדיפים לצפות בנוף הגינה מהחלון בבית שיכלול היות מהמטבח או מהסלון, ואפילו ממרפסת שמש מהקומה השנייה, ולכן ישנה חשיבות רבה לתכנון נוף ירוק ומרגיע מכל זיווית בגינה.

תכנון בריכות שחיה

תכנון בריכות שחיה

עבודות חפירה

תכנון בריכת שחיה בגינה דורש ביצע עבודות חפירה לצורך הטמעת הבריכה או לצרוך יציקת בטון. כאשר מדובר על בריכת בטוח, חופרים באדמה ובונים את דפנות הבריכה מבטון. אך כיום ישנן בריכות שחיה מוכנות מראש שאותן יש צורך רק להטמיע בקרקע ללא כל צורך בבניית קירות בטון, ולכן יש לתכנן את עבודת החפירות על פי אופי הבריכה שבחרתם להטמיע בגינה שלכם. כמו כן, יש צורך לדאוג לכל האלמנטים והאביזרים המשלימים לבחירה כמו מדרגות, מעקות, שילוב תאורה ורמקולים ומוזיקה בתום הבריכה, מערכת לניקוי הבריכה, רשתות ניקוי, ריצוף סביב הבריכה ועוד.

אקסוסריז ופרטי נוי לאבזור הגינה

לאחר שלב ההיתרים, התכנון והחפירות, יהיה עליכם לאבזר את הגינה במגוון פרטי נוי מיוחדים להשלמת המראה. אך לפני שמתחילים עם אקססוריז, יש צורך לשלב עצים וצמחים בגינה על מנת לאבזר את הגינה בצבעים שתרצו. לאחר מכן תוכלו להוסיף מגוון אקססוריז כמו פסלי נוי, מזרקות נוי, מסלעות, תאורת רקע נעימה וצבעונית בין הצמחים, אדניות, עציצים ריהוט גן המתאים לאופי הגינה ומגוון אקססוריז נוספים.

רוצים לתכנן את גינת חלומותיכם? פנו אלינו , לאמנות הגינה הקסומה.

054-5228882|eran@omanuthagina.co.il