תכנון גינה  – תיאור השירות

גינה צמודה לבית היא ללא ספק שדרוג עבור הדיירים ובמיוחד במדינתנו החמימה בה שורר מזג אוויר ים תיכוני נהדר במרבית ימות השנה. אם גם אתם ברי מזל ובורכתם בגינה צמודה, עליכם לדעת כי לא די בכמה עציצים ודשא סינטטי כדי לקבל חוויה קסומה, וכל גינה הינה עולם ומלואו והיא תדרוש תכנון מוקפד על ידי איש מקצוע שזה תחום מומחיות ויש לו ניסיון רב בתכנון גינה. כדי ליהנות מגינה רחבת ידיים בה תוכלו לחוש את הבריזה בחוץ וליהנות מסביבה ירוקה ומטופחת בביתכם הקסום, חשוב שתסתייעו בשירותיו של איש מקצוע שיעניק לכם את החוויה לה אתם מייחלים.

דוגמא לשרטוט ותוכנית גינה

דוגמא לשרטוט ותוכנית גינה

איך מתכננים גינה על ידי בעל מקצוע?

סיוע בגנן לצורך הקמת הגינה, היא ללא ספק צעד נכון שיאפשר לכם לבנות גינה חלומית המאובזרת היטב בכל הטרנדים האחרונים וכל הזמן המלאי מתחדש. הכל מתחיל בתכנון מוקדם של השטח, הכרה בכל התנאים של סוג האדמה, אקלים השורר, המידות וחלוקה חכמה של החלל לאזורים ועוד. בנוסף, מתכנן ומעצב הגינות ידע למקם את כל האלמנטים שתרצו להכניס לגינה (בריכת נוי, פרגולה ועוד) כשהוא לוקח בחשבון ובוחן בקפידה את כיווני האוויר וזוויות השמש לאורך היום. כמו כן, בתהליך התכנון יהיה צורך לבחור במערכת השקיה מתקדמת שתתאים לסוג הצמחייה ותגיע לכל שתיל בהתאם לכמות הרצויה לו וכך גם תחסוך בכוח אדם ומים, יש ליצור מקור לניקוז המים ולבנות את כל מערכת החשמל בחלל הגינה שחייבת להיות בטיחותית וזמינה לצורך חיבור מערכת ההשקיה וכל התאורה בחלל הגינה.

עיצוב והקמת גינה בצהלה

עיצוב והקמת גינה בצהלה

בחינת הפונקציות הנחוצות

אם כן, סוג האדמה העומד לרשותנו בגינה, האקלים שמאפיין את האזור, הנוף שנשקף ממנו, הגודל של החלל וגם עיצוב החלל הפנימי ועוד מנעד של אלמנטים יהוו כתנאי מקדים לכל תכנון גינה. שכן, יש לא מעט פרמטרים אותם יש לקחת בחשבון בעת תכנון גינה כמו – מרחב מוצל שישמש לאזור אירוח, זאת ניתן לעשות באמצעות בנייה של פרגולה או סכך, הקמת בריכה שחיה או בריכת נוי לדגים, הצבת נדנדות, משטח לדשא ירוק ומרגיע, שתילה של עצי פרי, פרחים שיתאימו לכל הטון העיצובי של החלל ועוד. כבר בשלב זה עליכם לדעת איזה סגנון גינה תרצו – כפרית, מודרנית, קלאסית או בכלל גינה אנגלית? האם תעדיפו גינת ירק עם עצי פרי ריחניים או גינת נוי עם צמחים ופרחים צבעוניים שיעניקו לגינה מראה צבעוני או אולי אפילו גינה עם בוסתן עצי פרי ושטח נרחב לאירוח. העיצוב שעליו תחליטו יחד עם איש המקצוע, ירקום במהרה עור וגידים, וזאת הרבה בזכות הידע והניסיון של חברת עיצוב ותכנון גינות.

תכנון, עיצוב והקמת גינה בצהלה

תכנון, עיצוב והקמת גינה בצהלה

לרדת לפרטי פרטים

כחלק מתכנון הגינה, יש צורך לרדת לפרטי פרטים על מנת לתכנן את מפרט הצמחייה בגינה, הרי לא כל צמח ועץ פרי יתאימו לתנאי האקלים השוררים בגינה וכל אחד מהם דורש תנאי גידול והשקיה שונים. כמו כן, עליכם לדעת מראש אם ברצונכם לעמול רב בטיפוח הגינה, הרי ישנם אנשים הבונים גינה כדי לתחזק אותה בשגרת היום יום ואף הם נהנים מהתהליך, וישנם אנשים שיעדיפו כי הגינה תתפקד לבד וכל שעליהם לעשות הוא להפעיל את מערכת ההשקיה ומפעם לפעם להזמין גנן שידאג לגיזום וטיפוח הגינה פעם בשבועיים או חודש. לסיכום, תכנון גינה דורש משאבים רבים לצד חשיבה מתוכננת ומדויקת, כזאת שתאפשר לכם לשבת בה בנוחות ואף להזמין בני משפחה וחברים ולהפוך את הגינה למקום אולטימטיבי לאירוח.

עיצוב והקמת גינה בצהלה

עיצוב והקמת גינה בצהלה