תכנון והדמיית גינות טרם הקמתן

בשנים האחרונות יותר ויותר מקימי גינות מחפשים בעל מקצוע כמו אדריכל נוף או מעצב גינות המעניק שירות תכנון והדמיית גינות טרם הקמתן. המודעות הרבה והחשיבות של הדמיות, הופך אותן לכלי נהדר המאפשר לבעלי גינות לראות את התוצאה לפני הקמת הגינה, ולבצע שינויים 'על הנייר', ובד בבד לחסוך כסף ועוגמת נפש בתהליך הקמת הגינה.

רבים וודאי יודעים שתכנון ועיצוב גינות יוקרה, הם לא עסק זול ודורשים תכנון גינה קפדני על מנת להגיע לתוצאה הרצויה. זו הסיבה שעלינו לעשות הכל כדי לקבל את הכלים הנכונים לתהליך הביצוע, כמו גם לבחון היטב כל אלמנט שנרצה להוסיף בגינה, ולוודא שהוא ישתלב בסינרגיה מושלמת עם יתר האלמנטים בחלל. כדי להגיע לתוצאה שכזאת, עלינו גם לתכנן היטב את חלוקת האזורים בגינה, וגם לבצע הדמיה שתאפשר לנו לבחון את האלמנטים מבעוד מועד.

והדמיית גינות 12 - תכנון והדמיית גינות טרם הקמתן

תכנון והדמיית גינות

מהי הדמיה ואיך זה עובד?

הדמיה היא למעשה שרטוט ממוחשב של הגינה הדומה לשרטוט ידני שכולנו מכירים, רק עם אלמנטים חיים המאפשרים לנו לראות את הגינה בצורה הכי קרובה למציאות. תוכנות אלה כמו SMARTDRAW, LUMION  ועוד , מאפשרות לנו להוסיף כל אלמנט שנרצה בדיוק לפי גודל החלל, לדוגמה לאפשר לנו תכנון בריכות, תכנון אזורי צמחייה. פינות ישיבה, אקססוריז, מפלי מים, מזרקות, דשא, רצפת דק, ערוגות, עציצים והרשימה עוד ארוכה. את כל אלה תוכלו לשלב בהדמיה ולבחון את התוצאה הסופית.

מה נוכל לראות בהדמיה?

מלבד האלמנטים השונים שנוכל לראות בהדמיה, נוכל גם להבחין ביחס והגודל של העצים והצמחייה בגינה, לחשב את הכמויות של החומרים שנצטרך לרכוש וגם לטפל בכל האלמנטים הדוממים כמו כסאות, פינות ישיבה, מזרקות ועוד. מלבד זאת, לאחר ההדמיה נוכל לתכנן את כמות החומרים הנדרשת וכך לתכנן את התקציב שלנו. לדוגמה, אם ריצוף דק יקר יותר מדשא, נוכל להתפשר ולרכוש דשא, ולנצל את התקציב שנותר לרכישת אלמנט אחר.

והדמיית גינות 5 - תכנון והדמיית גינות טרם הקמתן

תכנון והדמיית גינות

מי מבצע את ההדמיה?

את ההדמיה מבצע בעל מקצוע כמו אדריכל נוף או מעצב גינה, וזאת לאחר שבחן היטב את המקום, הקשיב לדרישותיכם והעדפותיכם לגבי סגנון הגינה. לאחר מכן, האדריכל יוכל לתרגם את הרצונות שלכם בשטח, כלומר יעצב שרטוט בתוכנת ההדמיה ויציג לכם את התוצאות. לאחר שבחנתם בעיצוב שתכנן האדריכל, תוכלו לבצע שינויים שונים. לדוגמה, תוכלו לראות איך הגינה תיראה עם דק במקום דשא ולהחליט מה מתאים לכם. דוגמה נוספת, תוכלו לראות כיצד הבריכה תראה בחללים שונים בגינה.

חיסכון של כסף ושברון לב

ביצוע הדמיה טרם עבודות הביצוע, יכול לחסוך לכם הרבה כסף וגם שברון לב. למה? כיוון שלא תמיד אנו יודעים כיצד התוצאה תיראה לאחר שילוב כמה וכמה אלמנטים בחלל הגינה, ולכן אם תרצו לשנות דברים לאחר מכן, יהיה עליכם להוסיף עוד כסף. במידה ולא נותר לכם תקציב, תהיו מאוכזבים מהתוצאה, אך תישארו איתה. אם כך, ההדמיה בשלב התכנון יכולה להיות חסכונית מאוד ובהחלט שווה את המאמץ והתקציב.

והדמיית גינות - תכנון והדמיית גינות טרם הקמתן

תכנון והדמיית גינות

האם הדמיה מתאימה לכל גינה או רק לגינות יוקרה?

רבים סבורים כי הדמיה מבצעים רק בעת תכנון גינות יוקרה, אך לא כך הדבר. הדמיה ניתן לבצע לכל גינה ובכל סדר גודל, שהרי לא משנה איזה גודל הגינה שלנו, וודאי נרצה לקבל פינה פסטורלית שמתאימה לדרישות שלנו ולאופי השימוש בגינה. למעשה, עיצוב ותכנון גינה בכל סדר גודל היא השקעה כספית חד פעמית, ולכן כדאי מאוד לבצע את התהליך הנכון שיאפשר לנו גם ליהנות מגינה יפה העונה לדרישות שלנו, וגם ליהנות מחיסכון כספי.

והדמיית גינות 4 - תכנון והדמיית גינות טרם הקמתן

תכנון והדמיית גינות

רוצים לתכנן את גינת חלומותיכם? פנו אלינו

054-5228882|eran@omanuthagina.co.il