תכנון והקמת גינות יוקרה – האלמנטים הנחוצים

8 - תכנון והקמת גינות יוקרה - האלמנטים הנחוצים

גינות יוקרה

כאשר אנו חושבים על גינות יוקרה, יש עולה בראשנו שטחים אינסופיים של דשא, עצי נוי הממסגרים את הגינה וערוגות פרחים צבעוניים המעניקים את הטאצ' הסופי, לצד כל אלה אנו מדמיינים רצפת שיש או אבן איכותית או דק עץ משובח ועליו ריהוט גן מפנק הכולל כורסאות מפנקות שכיף לשבת עליהם בכל עונות השנה. אך חשוב להבין שתכנון גינות יוקרה לא מתחיל רק בנראות הסופית, אלא הוא כולל תכנון מדויק של שלבים שונים כדי להגיע לתוצאה המדויקת וכמובן גם יישום העבודה בשטח.

מהו השטח המינימלי להקמת גינת יוקרה?

האחרוית של משפחת ליברמן - תכנון והקמת גינות יוקרה - האלמנטים הנחוצים

תכנון והקמת גינות יוקרה

כיום השטח המינימלי לעיצוב גינות יוקרה הוא מינימום 100 מטר, שהרי יש צורך לכלול אלמנטים שונים כמו מרחב ישיבה, עצים, מזרקות נוי מטבח חוץ ועוד מגוון אלמנטים שיהיו פזורים בנדיבות בשטח הגינה, כמו גם חללים שונים שישרתו את בעלי הבית בכל עונות השנה. כל האלמנטים הללו דורשים מקום רב, ולכן המינימום לתכנו והקמת גינות יוקרה יהיה 100 מטר, אך ככל שהשטח יהיה גדול יותר, כך האפשרויות לשילוב אלמנטים תהיינה הרבה יותר רחבות.

סגנון העיצוב הוא גולת הכותרת

.jpg - תכנון והקמת גינות יוקרה - האלמנטים הנחוצים

הקמת גינות יוקרה

מלבד שטח הגינה, ישנה חשיבות רבה גם לסגנון העיצוב הרצוי, שאותו כמובן יש לבחור מראש. כיום קיימים סוגים שונים של עיצובים, החל מגינות מעוצבות בסגנון קלאסי, ועד גינות בסגנון עיצוב פראי, אך כמובן שאפשר לשלב בין כמה סגנונות עיצוב לדוגמה שילוב של סגנון כפרי ומודרני שנהפך לטרנד של ממש, אך מנגד אפשר גם לשלב סגנון קלאסי המזכיר לנו גינות בטירות אירופיות קסומות. אך לפני שבוחרים סגנון עיצוב, חשוב מאוד להתאים בין עיצוב הפנים לעיצוב החוץ, כך שהמעבר בין החללים יהיה מדויק, סוג של המשך של עיצוב הפנים.

שילוב חומרים איכותיים בגינות יוקרה

אחד האלמנטים החשובים בתכנון גינות יוקרה הוא שילוב האלמנטים והחומרים, שהרי הם בסופו של דבר מקנים את הנראות הסופית. מעבר לכך, שילוב חומרים איכותיים בגינה יכול לאפשר לכם תחזוקה קלה וגם נראות טובה של הגינה למשך שנים רבות. בחירת חומרים איכותיים מתחילה בעצים איכותיים ועמידים, ריהוט גן איכותי העשוי מחומרים עמידים ובעלי אורך חיים, דשא איכותי או סינטטי מחומרים איכותיים, שילוב בטון מוחלק , תאורה מרשימה העשויה מחומרים איכותיים וכך הלאה לגבי יתר החומרים והפריטים המעוצבים בעלי אופי ומראה יוקרתי שישולבו בגינה.

 אלמנטים בעלי צבעי יוקרה

1 - תכנון והקמת גינות יוקרה - האלמנטים הנחוצים

הקמת גינות יוקרה

גם לצבעים שמשלבים בגינה יש משמעות רבה, הרי צבעים יכולים לקבוע את הטון והאווירה בחלל ובאפשרותם להפוך גינה סטנדרטית ליוקרתית ומרשימה. לדוגמה, בחירת צבע הריצוף בשטחים המרוצפים, בחירת צבע האבן שתחפה את הקיר, שילוב פרחים צבעוניים בשבילים, גוונים של פרזולים שונים, גווני האדניות, מזרקות המים ואפילו הכריות והריפודים של פינת הישיבה. מדרגות ושבילים, אלמנטים של פרזול, עצים, אדניות אבן, מזרקות ועוד מגוון צבעים שמשדרים יוקרה.

צרו קשר לפרטים נוספים:

טל: 054-5228882|eran@omanuthagina.co.il