תכנון ועיצוב גינות גג

גינות גג מכניסות לבית אווירה פסטורלית ייחודית שלא ניתן להסביר במילים. מצד אחד אנחנו על גג העולם, ומצד שני אנו מרגישים בבית פרטי עם גינה. תכנון ועיצוב גינות גג מאתגרות מאוד, וזאת בשל היעדר אדמה פורייה, אך עם תכנון נכון וחשיבה יצירתית, תוכלו ליהנות מגינה קסומה המהוות יתרונות רבים, הן מבחינת פרטיות, הרגשה נפלאה וניצול מרבי של שטח הגג.

ועיצוב גינות גג 2 1 - תכנון ועיצוב גינות גג

תכנון ועיצוב גינות גג

מהם היתרונות של גינות גג?

צמצום רעש סביבתי בגג – עיצוב גינות גג לא נועדו רק ליופי, אלא גינות אלה מצמצמות ואפילו מונעת חדירת רעשים מבתים או מבניינים קרובים, כמו רעש של תחבורה, רעשים מבתי ספר, מפארקים סמוכים, מהשכנים הסמוכים ועוד.

תחושת פרטיות לדיירי הבית – תכנון ועיצוב גינות גג מאפשרים לקבל פרטיות מושלמת. פעמים רבות ישנם בניינים סמוכים זה לזה, כך שהדיירים בבניין ממול יכולים להשקיף עליכם וכך לפגוע בפרטיות שלכם. גינות גג משמשות כמחסום שדה הראייה ומעניקות אווירה מרגיעה ממש כמו גינה פרטית.

גינות גג מפחיתות זהום האוויר – צמחיה ירוקה בגינות גג משמשת כפילטר טבעי לטיהור האוויר בחלל הגג. הצמחים מסננים חדירה של אבק, פיח, גרגרי חול ועוד. אם כך, תוכלו לשבת להנאתכם בגינה וליהנות מאוויר נקי יותר.

פינת מפלט חמימה מהשגרה הלחוצה – גינות גג משמשות כמקום מפלט מהשגרה הלחוצה, כך שתוכלו לשבת להנאתכם בתום יום העבודה בגינה וליהנות מתחושת רוגע בלתי מתפשרת. כמו כן, אנשים הממשיכים לעבוד מהבית, יוכלו לשבת להנאתם עם הלפטופ או הנייד בגינה וליהנות מתחושה של בית קפה כפרי בבית.

ניתוק מוחלט מהסביבה העירונית – גינות גג לרוב מעצבים בבניינים גבוהים מרובי קומות השוכנים בסביבה עירונית, כך שניתן להתנתק לרגע והמרעש ומהסביבה העירונית, וליהנות מפינה כפרית קסומה ועניין להישאר במרכז העניינים. אם כך, אין כל צורך לרכוש דירה במושב או לרכוש דירת גן, אלא ניתן ליהנות מאותה התחושה במרכז העיר.

ועיצוב גינות גג 1 - תכנון ועיצוב גינות גג

תכנון ועיצוב גינות גג

אינספור של סגנונות עיצוב

את גינת הגג ניתן לעצב במגוון רב של עיצובים מיוחדים מסגנון כפרי ועד מודרני, לדוגמה עיצוב גינת גג פתוחה בסגנון כפרי שמרגישים בה כאילו הייתה על הקרקע עם דשא סינטטי וערוגות צמחים יפהפיות. למעשה, כיום  ניתן לעצב גינות גג בכל סגנון רצוי ולאפשר להם להיראות כחלק אינטגרלי מגג הבניין, או לחלופין לתכנן גינות גג עם חלוקה לשטחים ומפלסים שונים על ידי שימוש בחומרים בעלי תוכנות ייחודיות המתאימים לאופי גינת הגג כמו עץ, בטון, ומשטחים אקריליים ייחודיים.

ועיצוב גינות גג 4 - תכנון ועיצוב גינות גג

תכנון ועיצוב גינות גג

קצת על תהליך תכנון גינת גג

תהליך תכנון ועיצוב גינת גג הוא לא עניין של מה בכך ודורש בעל מקצוע מיומן כמו אדריכל נוף או מעצב גינות המתמחה בתכנון גינות גג. נציין כי מדובר על עבודה השונה מתכנון גינה רגילה, ולכן יש צורך לבחור בבעל מקצוע עם ניסיון והבנה בתכנון גינות מסוג זה. תהליך תכנון הגינה מתחיל בסיעור מוחות עם הלקוח, על מנת ליצור שרטוט ראשוני ולהבין את דרישות הלקוח והרצונות שלו. לצד כל אלה, יש צורך לבחון גם את החלל ולתכנן את היסודות של גינת הגג כמו את הטופוגרפיה, את החלוקה הרצויה למפלסים שונים, את תכנון מכלי שתילה מעוצבים, ההשקיה וניקוז של הצמחים, הריצוף, בריכה (בחלק מהמקרים) פינת הישיבה, פתרונות הצללה ועוד.

גם מבחינת תחזוקה –  כדאי להשתמש במצעי שתילה ייחודיים בעל תכונות של תוחלת חיים ארוכה, שילוב מערכות השקיה ממוחשבות ושילוב מערכות ניקוז המסייעות לטיפול מיטבי בצמחים.

תרצו לדעת יותר – מוזמנים לפנות אלינו –  לאמנות הגינה הקסומה.

054-5228882|eran@omanuthagina.co.il